Wpis z mikrobloga

No więc zaczęła się tradycyjna gadka. „Ciemny lud sprzedał się za 500 złotych!”. „Pincyt złoty – właśnie tyle warta jest wasza godność!”. „Gardzę wami robaki za 500 zł!”. Te wysrywy muszą pisać i mówić chyba tylko sami prezesi, albo programiści 15K, innej opcji nie widzę xD Tymczasem rzeczywistość skrzeczy i informuje, że mediana zarobków w Polsce w 2018 roku wynosiła 4500 PLN brutto, więc jakieś 3200 PLN netto. 500 PLN stanowi więc jakieś 15% przeciętnego wynagrodzenia. Przy zarobkach niższych – powiedzmy 2500 PLN na rękę to już 20%. Czy to mało? Czy 20% miesięcznego budżetu chodzi piechotą? Na pewno nie, więc może zastanówcie się najpierw zanim po raz kolejny zaczniecie pluć na społeczeństwo, tylko dlatego, ze zarabia gorzej niż Wy. 500 PLN nagle okazuje się mega zastrzykiem gotówki, który pozwala ustabilizować życie i przestać się martwić o podstawowe potrzeby.
Swoją drogą ciekawe, że 500 PLN to gówniana kwota, za którą "sprzedają się polskie robaki", a jednocześnie jest to też kwota zaporowa i gigantyczna, kiedy o podwyżkę tej wysokości zabiegam u swoich szefów, żeby ucywilizować pensje pracownikom w swoim dziale. Czary mary ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wybory #pis #500plus #4konserwy #neuropa
  • 94
@ksaler: nie chce mi się wyjaśniać czemu socjalizm i rozdawanie pieniędzy jest złe, od tego jest ekonomia.


@Greensy: poćwicz czytanie ze zrozumieniem, mój wpis nie jest o tym czy socjalizm jest zły czy nie
@ksaler: jest bo nawet podajesz wyliczenia jak te pieniądze super robią Polakom xD poćwicz pisanie ze zrozumieniem


@powaznyczlowiek: czyli wskazanie, że 500 PLN stanowi 20% miesięcznego budżetu i w związku z tym nie powinno się ludzi głosujących na PiS wyzywać od robaków, jest według Ciebie pochwałą socjalizmu.

OK ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@ksaler: pomijanie faktu, że to 500zl kosztuje podatnika znacznie więcej oraz tego, że na skutek inflacji to z każdym miesiącem będzie mniej niż 20% jest, jak najbardziej, pochwałą socjalizmu

Pomijasz też oczywisty fakt, że średnie zarobki dotyczą też singli, którzy figę zobaczą, a składać się muszą co czyni ten program skrajnie niesprawiedliwym xD
pomijanie faktu, że to 500zl kosztuje podatnika znacznie więcej oraz tego, że na skutek inflacji to z każdym miesiącem będzie mniej niż 20% jest, jak najbardziej, pochwałą socjalizmu


@powaznyczlowiek: ja prdl xD dobra, nie będę po raz kolejny tłumaczył o czym jest mój wpis i że nie jestem wielbłądem...
a zapominasz, że bezdzietni też zarabiają te 4500brutto (i mniej) a 500+ nie dostają


@powaznyczlowiek:
po 1 czemu mam o tym pisać, skoro mój wpis jest o pogardzie, a nie o tym jak jest skonstruowany program 500+?
po 2 - jeśli już mam odpowiedzieć na to pytanie, to z tego co pamiętam 500+ miał być programem wspierającym rodzicielstwo, stąd nie dostają go osoby bezdzietne
po 3 - serio nie kumam czemu
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ksaler: typie już nawet nikt nie udaje że to na dzieci xD nawet ty w swoim wywodzie ani słowem o dzieciach nie wspomniałeś, chyba że się mylę to mi wskaż gdzie

Tymczasem rzeczywistość skrzeczy i informuje, że mediana zarobków w Polsce w 2018 roku wynosiła 4500 PLN brutto, więc jakieś 3200 PLN netto. 500 PLN stanowi więc jakieś 15% przeciętnego wynagrodzenia. Przy zarobkach niższych – powiedzmy 2500 PLN na rękę to
typie już nawet nikt nie udaje że to na dzieci xD nawet ty w swoim wywodzie ani słowem o dzieciach nie wspomniałeś, chyba że się mylę to mi wskaż gdzie


@powaznyczlowiek: xD Nie wiem co mam Ci odpowiedzieć. Nie piszę nic o dzieciach bo nie muszę. 500+ z definicji jest programem wspierającym wychowanie dzieci https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzina_500_plus Nie wiem co tam sobie inni o nim sądzą. Ja piszę o faktach, a fakt jest
@ksaler: Tą gwarancję łatwiejszego życia będą mieli jak skończy się koniunktura, ich dziecko umrze z powodu fatalnej jakości służby zdrowia, a dom im zabiorą bo WIBOR im podskoczy do kilku procent (teraz jest baaaardzo niski) i rata im się zwiększy o kilka tysięcy złoty.
@ksaler: Co Ty człowiek pleciesz. Jak ktoś się czegoś w życiu nauczył zamiast ćpać z kolegami w bloku, to 500 zł na dziecko to dla niego 2,5% miesięcznych przychodów. Tyle można za prąd w 3 miesiące zapłacić... Mi byłoby wstyd. Jak ludzie mają nie być sfrustrowani i mieć jeszcze szacunek do wszystkich tych łasych na pomoc państwa, zamiast wziąć się do roboty. Jakich wy mieliście rodziców? Nikt wam nie powiedział, że
Co Ty człowiek pleciesz. Jak ktoś się czegoś w życiu nauczył zamiast ćpać z kolegami w bloku, to 500 zł na dziecko to dla niego 2,5% miesięcznych przychodów.


@szatanskii: kurde nie ćpałem z kolegami z bloku i 500 pln to nie jest 2,5% moich miesięcznych przychodów ( ͡° ʖ̯ ͡°) Rodzice też mnie nieźle wychowali, ale jednak nie wystarczająco. W pięknym świecie żyjesz, wyślij mi pocztówkę z
@szatanskii: Jaki procent ludzi w Polsce zarabia 20k miesięcznie? Ułamek ułamka? I cała reszta to jacyś ćpiący nieudacznicy których rodzice nie wychowali?

To jest licząc lekką ręką 5000 euro. Nawet w Niemczech 5000 euro to sporo ponad średnia krajowa.
Więc nie tylko w Polsce tacy #!$%@? Ci obywatele. W Niemczech też.

Zresztą pokaż mi kraj w którym zarobki rzędu 20000 złotych miesięcznie to norma.

I piszę to jako osoba która nie
@KubsOne: Oczywiście, że masz rację. Tylko pytanie czy łatwiej jest być w tych 80% zarabiających najmniej czy w tym ułamku zarabiających najwięcej. Naprawdę wśród moich znajomych niewielu jest takich, którzy zarabiają poniżej przeciętnej (połowa tłuków, bez wiedzy i umiejętności zarabia dużo powyżej). Nie chce mi się drążyć tego tematu, nigdy nie zrozumiem jak można nie mieć ambicji. Może po prostu to jest mój problem.

W zmiany w tym kraju już nie