Wpis z mikrobloga

No więc zaczęła się tradycyjna gadka. „Ciemny lud sprzedał się za 500 złotych!”. „Pincyt złoty – właśnie tyle warta jest wasza godność!”. „Gardzę wami robaki za 500 zł!”. Te wysrywy muszą pisać i mówić chyba tylko sami prezesi, albo programiści 15K, innej opcji nie widzę xD Tymczasem rzeczywistość skrzeczy i informuje, że mediana zarobków w Polsce w 2018 roku wynosiła 4500 PLN brutto, więc jakieś 3200 PLN netto. 500 PLN stanowi więc jakieś 15% przeciętnego wynagrodzenia. Przy zarobkach niższych – powiedzmy 2500 PLN na rękę to już 20%. Czy to mało? Czy 20% miesięcznego budżetu chodzi piechotą? Na pewno nie, więc może zastanówcie się najpierw zanim po raz kolejny zaczniecie pluć na społeczeństwo, tylko dlatego, ze zarabia gorzej niż Wy. 500 PLN nagle okazuje się mega zastrzykiem gotówki, który pozwala ustabilizować życie i przestać się martwić o podstawowe potrzeby.
Swoją drogą ciekawe, że 500 PLN to gówniana kwota, za którą "sprzedają się polskie robaki", a jednocześnie jest to też kwota zaporowa i gigantyczna, kiedy o podwyżkę tej wysokości zabiegam u swoich szefów, żeby ucywilizować pensje pracownikom w swoim dziale. Czary mary ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wybory #pis #500plus #4konserwy #neuropa
  • 94
taki "nowoczesny" język pogardy. Fakt jest taki że 500+ znacząco zmniejszył ubóstwo wśród dzieci ale HURRR DURRR wydajo na wódkę i telewizory


@BojWhucie: Ale kosztem moich pieniędzy #!$%@?. Ciężko to zrozumieć?

Jak będę chciał dotować biedne dzieci z patologicznych rodzin to zrobię przelew do fundacji. Jakim prawem rząd kradnie moje pieniądze i przekazuje je wybranej grupie społecznej? Mi ten pieniądz z nieba nie spada tylko #!$%@? po godzinach.

Zresztą...szkoda strzępić ryja.
@ksaler: a o inflacji słyszałeś może? Wiesz na ile ci to 500 pozwoli za rok albo 2? Na gówno, chyba że okradną znowu jakąś dojną grupę społeczną :) Żeby popierać 500+ trzeba być dzbanem, RACJONALNE osoby popierają tylko ulgi podatkowe bo one zachęcają do pracy.
@ksaler

Mediana - W danym szeregu uporządkowanym liczba, która jest w połowie szeregu w wypadku nieparzystej liczby elementów. Dla parzystej liczby elementów – średnia arytmetyczna dwóch środkowych liczb.


Mam się cieszyć, że środkowa wysokość wypłaty w moim kraju to 4500 brutto, z czego państwo #!$%@? wstępnie jedną trzecią i jakieś drugie tyle w akcyzie, vacie i innych opłatach?
@wielki_wodzu_wioski: a gdzie napisałem ze masz się cieszyć? wskazalem jaka w PL jest mediana zarobków, a jej wartość implikuje że dodatkowe 500 pln miesięcznie to spory dodatek, wiec nie jest dziwnym, że ludzie głosują na partię ktora to zapewnia. O tym jest mój post kolego.
@ksaler
Wreszcie do rzeczy. Niezmiernie mnie to cieszy.
Okej, więc państwo daje pieniądze - 20, 15% właściwie tylko dlatego że ktoś ma dziecko. Pomyslałeś skąd się wezmą na to pieniądze?
@wielki_wodzu_wioski: kolego, jeszcze raz napiszę, ja nie dyskutuje o tym czy 500+ jest ok czy nie. Ja pisałem o wyborach i o tym jak stan zarobków w PL wpływa na postrzeganie tego programu przez społeczeństwo. Nic wiecej. Jestem załamany jak ludzie na wykopie nie potrafią czytać ze zrozumieniem :(
@SamBeliar: jak chcesz obniżyć podatki ludzi zarabiających 2500-3000 na rękę o 500 zł, skoro oni nie odprowadzają tyle podatku miesięcznie :D chyba, że we dwoje. Ale oczywiście jestem za ulgami, a nie rozdawnictwem - tak tylko przypominam, że nie ukręcisz 500 zł z takich zarobków.