Wpis z mikrobloga

No więc zaczęła się tradycyjna gadka. „Ciemny lud sprzedał się za 500 złotych!”. „Pincyt złoty – właśnie tyle warta jest wasza godność!”. „Gardzę wami robaki za 500 zł!”. Te wysrywy muszą pisać i mówić chyba tylko sami prezesi, albo programiści 15K, innej opcji nie widzę xD Tymczasem rzeczywistość skrzeczy i informuje, że mediana zarobków w Polsce w 2018 roku wynosiła 4500 PLN brutto, więc jakieś 3200 PLN netto. 500 PLN stanowi więc jakieś 15% przeciętnego wynagrodzenia. Przy zarobkach niższych – powiedzmy 2500 PLN na rękę to już 20%. Czy to mało? Czy 20% miesięcznego budżetu chodzi piechotą? Na pewno nie, więc może zastanówcie się najpierw zanim po raz kolejny zaczniecie pluć na społeczeństwo, tylko dlatego, ze zarabia gorzej niż Wy. 500 PLN nagle okazuje się mega zastrzykiem gotówki, który pozwala ustabilizować życie i przestać się martwić o podstawowe potrzeby.
Swoją drogą ciekawe, że 500 PLN to gówniana kwota, za którą "sprzedają się polskie robaki", a jednocześnie jest to też kwota zaporowa i gigantyczna, kiedy o podwyżkę tej wysokości zabiegam u swoich szefów, żeby ucywilizować pensje pracownikom w swoim dziale. Czary mary ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wybory #pis #500plus #4konserwy #neuropa
  • 94
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@ksaler: no ale oprócz 500zl musisz jeszcze opłacić urzędników. To sie w ogole nie oplaca. W dodatku sa moje pieniadze. Nie powinno sie nikogo zmuszac do tego zeby dawal swoje pieniadze innym. PiS w swojej nazwie powinien wywalic ostatnie S, bo sprawiedliwe to to nie jest. Jak bede chcial pomoc jakiejs rodzinie z dziecmi to pomoge. Panstwo nie powinno nikogo zmuszac do tego
To może obniżmy podatki dla zarabiających o te 500 zł, co?

@SamBeliar:

nikt nie ma bólu dupy o to, że rząd "daje" pieniądze Polakom, tylko o to w jaki sposób to robi

@powaznyczlowiek:

Ależ zróbmy to zatem inaczej, ale na Boga czy to, że ktoś ma inny pomysł na ten program, uprawnia go do tego, żeby pisać o "robakach za 500 złotych"?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ksaler: ale o co ci w sumie chodzi - o pogardę w dyskusji? No to ja też jestem przeciw. O to, że nie powinniśmy mówić, że program 500+ jest #!$%@?, a każdy kto na niego głosuje się myli? No to ja się z tobą nie zgadzam, bo inne partie też proponują te pieniądze tylko w innej formie (np kwoty wolnej od podatku)
@ksaler: taki wybór. Jedni z retoryką oblężonej twierdzy, z zapędami autorytarnymi, ale dość skuteczni (nawet media "opozycyjne" są to w stanie przyznać teraz http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24803507,co-nakreca-wzrost-lepsza-koniunktura-w-strefie-euro-czy-polityka.html )
Drudzy z liderem o ujemnej charyzmie, prezentują retorykę wstydu (pis coś powiedział, jaki wstyd przez Europą), pogardy (przynajmniej przed wyborami parlamentarnymi), totalny brak pomysłu.
Pozostałe opcje - Wiosna dla mnie światopoglądowo odpada, Konfederacja - zbieranina rzucających radykalne teksty na prawo i lewo, często sprzeczne ze sobą,
@ksaler: skopiuję swój komentarz:


Niby tak, a jednak nie. Nie znam żadnej słabo zarabiającej osoby głosującej na PiS- wiem, że są tacy, ale ja nie znam ()
Pracują fizycznie- to fakt, to ich z reguły łączy, ale często kasę mają lepszą niż osoby pracujące umysłowo, a rolnicy już w ogóle. Chodzi mi o realny stan rzeczy, bo to że Andrzej kafelkarz ma oficjalny dochód 0 zł i
„Ciemny lud sprzedał się za 500 złotych!”. „Pincyt złoty – właśnie tyle warta jest wasza godność!”. „Gardzę wami robaki za 500 zł!”


@ksaler: taki "nowoczesny" język pogardy. Fakt jest taki że 500+ znacząco zmniejszył ubóstwo wśród dzieci ale HURRR DURRR wydajo na wódkę i telewizory
https://businessinsider.com.pl/finanse/ubostwo-dzieci-w-polsce-historyczny-spadek-dane-eurostatu/0p9prqn
Dopatrywałabym się głosowania na PiS ze względu na sympatie katolsko-narodowe. Nie wierzę, że to bieda wpycha w ręce populistów, jako lewaczka chciałabym w to wierzyć, bo to wygodna wymówka, ale też mrzonka.


@Catit: cóż, ja znam ze swojego podwórka osoby światopoglądowo liberalne, jednakże głosujące na PiS, bo ważniejsze są dla nich realne działania niż bajanie o ideach :) Ale wiadomo, ze i ja i Ty znamy tylko wycinek rzeczywistości, ciężko to
taki "nowoczesny" język pogardy. Fakt jest taki że 500+ znacząco zmniejszył ubóstwo wśród dzieci ale HURRR DURRR wydajo na wódkę i telewizory


@BojWhucie: dokładnie. A najśmieszniejsze to, że liberałowie nie potrafią ogarnąć jak mamy biedne społeczeństwo, skoro to "marne" 500 PLN robi tak dużą różnicę.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ale nie uprawnia mnie to do tego, żeby pogardzać innymi, bo zagłosowali na partię, która obiecała im gwarancję łatwiejszego finansowo życia.


@ksaler: no widzisz to właśnie sprawia że twój wpis nie jest tylko o pogardzie bo 500+ to nie jest gwarancja łatwiejszego finansowo życia, tylko zaciąganie kredytu na twój koszt xD

@BojWhucie: to czemu nie dali 5000+? Taki dodatek wyeliminowałby w takim razie ubóstwo w ogóle nie tylko wśród dzieci