Wpis z mikrobloga

Ludzie idźcie zagłosować, właśnie wróciłem i nie dość że stałem w kolejce to jeszcze 80% z tych ludzi to starsze osoby
#wybory
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przecież serio nie ma na kogo głosować...

PO i PiS i reszta ich koalicjantów już miała swoją szansę

Wiosna to socjaliści opakowani w tolerancję

Razem to komuniści

Korwin przygarnął jakichś antyszczepionkowców i jasnowidzów

Po prostu k---a w tym kraju nie ma poważnej partii politycznej ( ͡° ʖ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dave987654321: w jaki inny sposób mam ci odpowiedzieć w czasie ciszy wyborczej? 2019 w porównaniu z wyborami w 2014 to wybory gdzie właśnie większość poglądów jest do wyboru wśród komitetów. Osobom które faktycznie nie interesują się polityką wśród moim znajomych polecam internetowe narzędzia ktore wybiorą "za nich" na podstawie tego jakie wartości wyznają. Takie osoby jak ty to jednak inna sprawa, nie wiem czy jest sens wgl dyskutować
  • Odpowiedz
@Szab: czyli w skrócie mam głosować na PO, bo PiS nie lubi Unii i odstawia tam cyrki? Nie mógłbym potem spojrzeć w lustro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau a to na listach jest tylko PO i PiS? Ja ci nie mówię że masz zagłosować - ja tylko mówię że mimo słabego wyboru, moim zdaniem warto. Nie mam zamiaru przekonywać cie do żadnej z opcji - to czy i na kogo zagłosujesz to już twoja prywatna sprawa :P
  • Odpowiedz
@Szab: chyba nie sądzisz, że lepiej w UE zaprezentuje się Korwin lub Biedroń ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

@karmaisabitch europejska pensja minimalna mi wystarczy do tego, żeby nawet nie patrzeć w ich kierunku. Co się dzieje z cenami po podniesieniu minimalnej przez PiS już widzimy. Zwiększając ją jeszcze bardziej ucierpią ci, co lepiej pracują, bo nie mają minimalnej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau Nie wypowiem się. Tak jak mowie - mimo posiadania osobistej preferencji, nie mam zamiaru nikogo przekonywać do żadnej z opcji.
  • Odpowiedz
@Szab: jak tylko pojawi się opcja "w-----ć wszystkich" to będę chodził na wybory. Póki co, Polska scena polityczna to dno. Każdy każdego obrzuca gównem, przekrzykują się kto da więcej nierobom, kto komu więcej zabierze. Tragedia.
  • Odpowiedz
@Ogau: no. i to jest jakiś argument ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(po prostu wkurza mnie ta łatka "komunistów" przylepiana ludziom, którzy próbują zbudować otwarcie nowoczesną socjalistyczną partię - w odróżnieniu od tych, którzy swój socjalizm przykrywają Bozią, albo, którzy pod płaszczykiem socjalizmu są zwykłymi karierowiczami)
  • Odpowiedz
@karmaisabitch: po prostu nie mogę słuchać Zandberga, jak gada, że trzeba zabrać "bogatym", a oddać biednym. Moi rodzice przez x lat prowadzili firmę. Jakoś sobie nie wyobrażam, żeby mieli oddawać większą część zysku w podatkach swoim pracownikom tylko dlatego, że ci pracownicy bali się zaryzykować i otworzyć własną działalność. Ryzyko założenia i stres przy prowadzeniu firmy jest tak duży, że oglądając swoich rodziców przez lata nigdy nie będę chciał założyć
  • Odpowiedz
@pawelczixd: A co Ci da latarnik? To są wybory większościowe. W żadnych wyborach nie głosuje się na program partii, ale w tych to już w ogóle się z partyjnego klucza nie głosuje. Co z tego, że się zgadzasz z programem partii X skoro wystawiają w Twoim okręgu skompromotwanych lokalnych aparatczyków?
  • Odpowiedz
@konmad: ta, partia, która nie potrafi zebrać podpisów musi być bardzo pracowita ( ͡° ͜ʖ ͡°). Żeby tych podpisów było milion to jeszcze by się można było zastanawiać, a to wystarczy, żeby każdy kandydat zebrał ich z 1000 ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Ogau: Pamiętaj, że to wybory do europarlamentu, nie parlamentu krajowego, wiec powinieneś wybierać głównie na podstawie spektrum światopoglądowego czyli tego czyje poglądy na tematy niegospodarcze najbardziej ci odpowiadają. To nie tylko kwestia aborcji, eutanazji, ale także kwestia tego jaki kto ma stosunek do UE, USA, współpracy międzynarodowej, prawa międzynarodowego, internetu, itd.
Na tej podstawie warto oddać głos.
Pamiętaj, że UE odpowiada za ogrom wprowadzanego u nas prawa - warto zatem
  • Odpowiedz
@pawelczixd kolejne wybory gdzie głosuje się "przeciwko" którejś partii. Od lat nie wiem na kogo głosować, a narzędzie które dopasowuje partie wybrało dla mnie konfederację, tylko ze względu na zgodność w 2 kwestiach
  • Odpowiedz