Wpis z mikrobloga

Ludzie idźcie zagłosować, właśnie wróciłem i nie dość że stałem w kolejce to jeszcze 80% z tych ludzi to starsze osoby
#wybory
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czytanie ze zrozumieniem za to nie jest twoją ( ͡° ͜ʖ ͡°)


ehhh czyli jednak problemy z logiką i rozumieniem tekstu plus na tyle niskie iq żeby nie zdawać sb z tego sprawy i projektować to na innych xdddd

@Ogau:
  • Odpowiedz
@Ogau: Nie wiem jak Twoi rodzice. Ja prowadziłem firmę kilka lat i akurat - dzięki dobrej księgowej - w tym czasie nie zapłaciłem złamanego grosza podatku dochodowego. Bolał tylko ZUS i VAT. Teraz - na etacie - płacę
  • Odpowiedz
@Chodtok: serio jesteś taki głupi? Podniesienie płacy minimalnej spowoduje podniesienie cen. Ludzie pracujący na minimalnej odczują poprawę. Ludzie, którzy ciężko pracowali otwierając firmę czy studiując będą mieli gorzej, bo po 1. Zandberg chce zabrać im pieniądze i dać biedniejszym, a po 2. bo ceny WSZYSTKIEGO muszą pójść w górę w takiej sytuacji, a ich pensja nie zmieni się lub zmaleje.
  • Odpowiedz
heh no zacytowałm trochę za dużo
chodziło mi o fragment

ci, co lepiej pracują, bo nie mają minimalnej


który jest tak zwaną implikacją (za moich czasów uczyli o niej w pierwszej klasie liceum) i jest równoważny z
  • Odpowiedz
Ludzie, którzy [...] otwierając firmę czy studiując będą mieli gorzej, bo po 1. Zandberg chce zabrać im pieniądze i dać biedniejszym


oh ktoś trochę wolnej uzbiera na czwarty helikopter a ktoś inny za to będzie miał co włożyć do garnka albo będzie mógł pozwolić sb na kupienie dziecku nowych butów no straszne :(((

@Ogau:
  • Odpowiedz
@Chodtok: teraz każdy chętny do pracy spokojnie włoży coś do garnka i będzie zarabiał więcej niż minimalna.

"Zwiększając ją jeszcze bardziej ucierpią ci, co lepiej pracują, bo nie mają minimalnej."

Ci co lepiej pracują ucierpią, ponieważ nie mają płacy minimalnej. Chyba nie uważasz, że człowiek chętny do pracy ma teraz problem ze znalezieniem pracy powyżej minimalnej? Wycinasz jakiś fragment zdania i czepiasz się dla czepiania. Po co? Wiadomo o co
  • Odpowiedz
każdy chętny do pracy [...] będzie zarabiał więcej niż minimalna

Chyba nie uważasz, że człowiek chętny do pracy ma teraz problem ze znalezieniem pracy powyżej minimalnej?


no więc właściwie w czym ci przeszkadza ta minimalna skoro każdy pracujący zarabia więcej

Co tam uczyli w liceum za twoich czasów to jedno. Czego się nauczyłeś to drugie ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
no więc właściwie w czym ci przeszkadza ta minimalna skoro każdy pracujący zarabia więcej


@Chodtok: no i znowu brak czytania ze zrozumieniem. Chętny do pracy =/= pracujący. Wyjeżdżasz z jakimiś mądrymi słówkami, ale brakuje ci podstaw.

Socjalizm nigdy nie działał i nie zadziała też u nas. Kończę dyskusję, bo szkoda czasu.
  • Odpowiedz
Chętny do pracy =/= pracujący


w sensie że można chcieć pracować ale nie móc znaleźć pracy czy o co chodzi
wcześniej twierdziłś że każdy chętny do pracy [...] będzie zarabiał więcej niż minimalna
czyli albo będzie pracował i zarabiał więcej niż minimalną albo będzie nie pracował i zarabiał więcej niż minimalną (z zasiłków?)

Socjalizm
  • Odpowiedz
@Chodtok: nie lubię jak ktoś udaje bardziej tępego, niż jest naprawdę, więc wrzucę cię na czarno. Dyskutować można, ale jak się masz czepiać o każde słówko to nie ma to sensu.
  • Odpowiedz
@pawelczixd: a ja robiłam latarnika i wyszło mi procentów dla wszystkich partii praktycznie po równo, ok. 51-45% i co? Jak każda partia ma w programie coś z czym się całkowicie nie zgadzam to mam losować czy zastosować rzut monetą?
  • Odpowiedz