Wpis z mikrobloga

Poszlam do lekarza, prywatnie.
W sumie nic mi poważnego kaszelek(bez bolu gardła) , od 2dni mam gorączkę. Wiec bardziej profilaktycznie.
Babka mni obejrzala i mowi.. "Jak pani dala rade przyjsc? Nie mozliwe ze nie boli. "
No jak? Przeciez sie tylko podziebilam.. Ta jasne xD
Rezultat: penicylina do brana przez 2tygodnie
Natchmiastowe badania pod katem wirusa Epsteina-Barr, jesli wyjda pozytywne to trafie za oddział zakaźny umieralni na kraśnickiej #lublin
Trzymcie kciuki zeby wyszedł negatyw, nieznosze #szpital

#zalesie #feels #zdrowie
  • 55
@gokotgo: są dostępne penicyliny naturalne (penicylina krystaliczna/benzylopenicylina), jakieś tam ich sole i pochodne, normalnie się je stosuje
No ale tak u rodzinnego to dostajesz raczej penicyliny półsyntetyczne
@Variv: @rekinol: @pawel0707: Antybiotyk dlatego że na wyniki bede czekać do poniedzialku a gorączkę juz wczoraj miałam ponad 40°c. Babka powiedziała żeby "brać to bo jeśli to jednk nie mono (mała szansa) to goraczka spadnie juz jutro, a lepiej tym nie czekac". Zdaje sobie sprawę ze antybiotyki są na bakterie ale jeśli mam szanse ze to jednak bakteria to wezme, szczegolnie ze z taka gorączką trace przytomność
@MallaCzarna nic się nie bój, miałem to 2 lata temu - objawy zmęczenie i taki nalot na migdalkach podobny do tego przy anginie. W szpitalu (oddział zakazany na Staszica) powiedzieli żebym w domu 2 tyg posiedział i brał antybiotyki. Po tygodniu już mi nic nie bylo ale w domu siedziałem żeby ludzi w pracy nie pozarazac.
@MallaCzarna Na podstawie objawów i punktacji w skali Centora-McIsaaca lekarka rozpoznała anginę i do leczenia włączyła penicylinę, czyli lek pierwszego rzutu. Angina ustąpiłaby i bez antybiotyku - ma on za zadanie zmniejszyć ryzyko powikłań. Mononukleoza to druga choroba do wzięcia pod uwagę w diagnostyce różnicowej. Nie wymaga zwykle hospitalizacji. Można się rozejść. Na NFZ nie mamy innych wytycznych, serio, ale lekarz rodzinny nie może zlecić testu na EBV w ramach swoich badań,
@2ndEarlOfRochester: No właśnie ciekawe jak węzły i czy był wysięk, bo jak jedno z nich przy gorączce to już 2 punkty, jeszcze powinien lekarz chociaż streptest zrobić, ale oczywiście to kosztuje pieniądze i nie robią. Ale z kaszlem i bez bólu gardła to dziwne jak na anginę, zwykle jest na odwrót.

@MallaCzarna: Tak jak kolega napisał nade mną, angina sama przechodzi po kilku dniach, ale antybiotyk się daje, żeby uniknąć
@MallaCzarna Trzymam kciuki że to angina, a nie mononukleoza! Miałem rok temu i nie polecam, ale da się to przeżyć (òóˇ). Chociaż z tym zakaźnym to grubo, ja siedziałem w domu przez dwa tygodnie.