Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Chinskie radio "android headunit"
+ Android 8.1, 4Gb ramu i 64Gb flasha, czyli całkiem współcześnie
+ Wbudowany modem gsm 3G 4G ...
+ Dobre kąty widzenia wyswietlacza ips
+ Dsp i końcówka mocy audio jakies 4x 35W rms (podane 55w ale jestem realistą) gra bardzo ładnie, lepiej niż radio oem fabryczne
+Nawet z zimnego startu system wstaje tylko 10-15s, więc bezboleśnie, a zwykły start z uśpienia po "przekręceniu kluczyka" nawet nie 0.5s

Niestety:
- software jest pisane na kolanie w ostatnią noc przed deadline, uniwersalne chyba portowane przez hindusów, źle dopasowane do auta i do samego radia, totalnie nieergonomiczne i nieintuicyjne. Sam android wygląda jak jakaś maszkara. Kupe funkcji z ustawień nie działa, bo ewidentnie jest z innej wersji radia (i nie ma dedykowanego do tego hardware, np jest osobna regulacja głośności subwoofera, a nie ma osobnego fizycznego wyjścia na subwoofer...

- nawet takie głupoty jak obsługa bluetooth nie są zrobione normalnie (wcale nie w rozwijanym od góry menu, jak w kazdym tel tablecie itp, tam bt w ogole nie ma!) tylko oddzielnym dedykowanym programem (ktory wyglada i działa jakby ktos pisał go oglądając pierwszy tutorial na yt "jak napisac apke na androida")
- wszystko, w tym np radio fm, jest robione apkami pisanymi w tym hinduski stylu, co powoduje ze np włączenie setup zamyka aplikację radia i ono milknie. Obsluga kamery cofania tak samo - nie jest sprzętowa.
- brak jakiejkolwiek sensownej dokumentacji, nawet pinout wyjść czy który jest kabel do czego - chinczyk wyszedł z założenia "kup dedykowaną przejściówkę do auta, to samo zadziała" i sam nie wie które kable co robią. Trzeba ręcznie dochodzić ktore wyjscie to ktory glosnik, gdzie jest zasilanie podswietlania guzików...
- (wielki minus) modem 4G niby jest, ale po co, jak nie widzi mi żadnej karty sim. "no sim" w statusie cały czas. Oczywiście majfriend sie wypina a czas na dispute minął
- wyjścia usb 2szt (wg mojego rozpracowania pinoutu są 3szt) ale są zasilane cały czas, nie są odcinane w trybie uśpienia/wygaszenia = podlaczony np hdd kreci nonstop i rozładowuje akumulator auta
- ekran to nie żadne gorillaglass, palcuje sie na tłusto masakrycznie, mozna go czyścić co 1h a i tak wyglada jak szyba w autobusie miejskim, rysuje paznokciami jak miękki plastik
- podświetlanie guzików tylko białe (choć w ustawieniach rgb regulowane, ale ledy białe zimne wlutowali)
- gałki (poza gałką głośności) i guziki (będące realnie touchbuttons pojemnosciowymi) na froncie to wielka porazka: klawiszy nie wymacasz po omacku a soft zle do nich dopasowany - np fizyczny przycisk back dubluje sie z wyświetlanym obok przyciskiem softwarowym back, przycisk menu nic nie robi (powinien byc "home"?), a jedyny ustawialny przycisk navi - nie zawsze reaguje.
- wbudowany w radio "mic" działa tylko do no voicesearch, a rozmowy bluetooth - musisz miec osobny hardware mikrofon zewnętrzny, ktory jest wyłącznie do rozmów handsfree bluetooth. W efekcie podczas jazdy voicesearch nie zadziała bo wbudowany mikrofon zbiera zbyt dużo hałasu przenoszonego po plastiku deski...

Samo pcb główne jest ewidentnie megauniwersalne (np wyjścia na 3 rozne typy lcd), do tego lcd z guzikami i gałkami tez uniwersal dla danego rozmiaru, i dedykowana ramka plastik (fatalnej jakości na pierwszy rzut okiem) pod konkretne auta (tu subaru forester impreza itp)

US $315.05 21%OFF | Funrover android 8.1 2 din car dvd multimedia player For Subaru Forester 2008-2012 radio gps octa core 4G+64G split screen navi
https://s.click.aliexpress.com/e/bA9a2cuY

#motoryzacja #android #androiddev #androidchina #caraudio #aliexpress #chinskiecuda
hrumque - Chinskie radio "android headunit" 
+ Android 8.1, 4Gb ramu i 64Gb flasha, c...

źródło: comment_ELemjMT5NrFvMo59Sj2Au2IDFkCJJzor.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@hrumque: zobacz na xda, jak miałem jeszcze samochód i radio z Androidem to się interesowałem tematem. Był tam koleś który tworzył custom pod te radia, działało to znacznie lepiej, był otwarty na sugestie ludzi więc wyglądało to na pewno lepiej niż stocki od Chińczyków.
  • Odpowiedz
czyli standard jeżeli chodzi o chińskie 2din na andku


@nawri: w sensie - standard software tragedia? ;)
Przyznam że liczę na XDA. Specjalnie wybrałem w miarę świeże hardware, by nie było to jakieś spleśniałe android 4.4 z 512MB ramu, na którym nic nikomu już się nie chce robić - by była szansa jak nie teraz, to za jakiś czas znalezienia jakiegoś obrazu sensowniejszego...
  • Odpowiedz
  • 0
@hrumque dla mnie to i tak samobój. Jak bym miał się bawic to i tak bym wybrał raspberry pi. Na pewno mozna tam uzyskać lepszą jakość audio i też mieć bajery. Chociaż i tak zostanę dalej wielbicielem starych radyjek hiend.
  • Odpowiedz
@hrumque: przerobiłem kilka chińczyków, nawet radio za 500dolców u Chińczyka nie będzie dobre, ale ludzie, którym nie przetłumaczysz mają to w nosie.

Lepiej kupić firmową używke.
  • Odpowiedz
radio za 500dolców u Chińczyka nie będzie dobre, ale ludzie, którym nie przetłumaczysz mają to w nosie.


@Crea: Ale samo hardware tutaj byłoby bliskie ideału, gdyby nie soft i ogólne chińskie podejście ;/
  • Odpowiedz
@Crea: czy dużo czy nie - ja rozumiem wycenione jest w sposób "ile osób to kupi".
Telefony mogą wypuszczać co roku z najnowszą specyfikacją za 1-2k pln, albo "ekonomik edition" za 300pln - i wszystko co wyprodukują (przynajmniej z topowych firm) się sprzeda w takich milionach sztuk, że się i tak opłaci.

A takie już np tablety wychodzą biedne, żadko, i ceny mają nieadekwatne (w porównaniu do smartfonów) do parametrów, albo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Aktualizacja dla potomnych (i co by google zarxhiwizowało):
Funrover android 8.1 na procesorze SC9853I-IA i firmware: Android 8.1.0
Nie posiada czegoś w firmware, co odpowiada za sim card security. Nie posiada sprawdzania PINu do karty - więc jeśli wsadzisz kartę z pinem - po prostu nie pyta o pin, nic sie nie dzieje, tak jakbyś wsadził cegłę...
  • Odpowiedz
@hrumque: Bo Android nie pyta o pin. Przynajmniej taki czysty. A skoro jest to Android Oreo to polecam sprawdzić, czy zadziała na nim AOSP albo Lineage OS dzięki Project Treble. Pozbędziesz się zbędnych Chińskich bajerów (ewentualnie aplikacje możesz sobie skopiować z partycji system lub data), a w zamian dostaniesz fajnego, czystego Androida. Oczywiście trochę kombinacji z tym będzie ale efekt będzie fajny. Oczywiście najpierw trzeba będzie zrobić kopie zapasową wszystkich partycji
  • Odpowiedz
@hrumque: Co lepsze. Według Wikipedii ten procesor jest w architekturze x86-64 co oznacza, że można teoretycznie postawić na tym Ubuntu albo inną dystrybucję Linuksa albo normalnego Windowsa. Przy czym nie wiadomo, czy jakiś producent odważył się wydać na ten SoC sterowniki do Win64. Mega zaciekawił mnie temat tych radyjek xd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mikoma: tak, to jest jakis pomiot wielordzeniowego atoma z grafiką "ze.smartfona", ale to ze sam procesor jest x86 to jeszcze zupełnie nic nie znaczy, zwlaszcza w kierunku win64 ;)
  • Odpowiedz
@hrumque: Prawdopodobnie hula na tym fork tego:
https://www.android-x86.org/
Albo mają jakieś własnościowe sterowniki pod kernel… chociaż skoro to jest x86-64 to powinien kernel skompilowany configiem pod x86 działać out of the box. Zafascynowało mnie to urządzenie. Przygarnął bym jedno do zabawy xd.
  • Odpowiedz
Według Wikipedii ten procesor jest w architekturze x86-64


@Mikoma: wg wiki to jest x86-64 z rdzeniem 14nm Intel Airmont 8 cores 1.8GHz, i grafiką Mali T820 - co zupełnie nie zgadza się z stroną intela, bo albo by musiał to być serwerowy atomhttps://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/77985/intel-atom-processor-c2730-4m-cache-1-70-ghz.html (tylko że w 14 a nie 22nm), ale one kosztują 150$ (goły czip) - odpada, albo musiałby to być "komunikacyjny" atom https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/77984/intel-atom-processor-c2718-4m-cache-2-00-ghz.html - znów cena ~200$ jest
  • Odpowiedz
@hrumque: Tylko ten producent robi swoje SoC wraz ze współpracą z Intelem. Prawdopodobnie tworzą własne systemy na czipie na podstawie tego co daje im Intel.
  • Odpowiedz