Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Chinskie radio "android headunit"
+ Android 8.1, 4Gb ramu i 64Gb flasha, czyli całkiem współcześnie
+ Wbudowany modem gsm 3G 4G ...
+ Dobre kąty widzenia wyswietlacza ips
+ Dsp i końcówka mocy audio jakies 4x 35W rms (podane 55w ale jestem realistą) gra bardzo ładnie, lepiej niż radio oem fabryczne
+Nawet z zimnego startu system wstaje tylko 10-15s, więc bezboleśnie, a zwykły start z uśpienia po "przekręceniu kluczyka" nawet nie 0.5s

Niestety:
- software jest pisane na kolanie w ostatnią noc przed deadline, uniwersalne chyba portowane przez hindusów, źle dopasowane do auta i do samego radia, totalnie nieergonomiczne i nieintuicyjne. Sam android wygląda jak jakaś maszkara. Kupe funkcji z ustawień nie działa, bo ewidentnie jest z innej wersji radia (i nie ma dedykowanego do tego hardware, np jest osobna regulacja głośności subwoofera, a nie ma osobnego fizycznego wyjścia na subwoofer...

- nawet takie głupoty jak obsługa bluetooth nie są zrobione normalnie (wcale nie w rozwijanym od góry menu, jak w kazdym tel tablecie itp, tam bt w ogole nie ma!) tylko oddzielnym dedykowanym programem (ktory wyglada i działa jakby ktos pisał go oglądając pierwszy tutorial na yt "jak napisac apke na androida")
- wszystko, w tym np radio fm, jest robione apkami pisanymi w tym hinduski stylu, co powoduje ze np włączenie setup zamyka aplikację radia i ono milknie. Obsluga kamery cofania tak samo - nie jest sprzętowa.
- brak jakiejkolwiek sensownej dokumentacji, nawet pinout wyjść czy który jest kabel do czego - chinczyk wyszedł z założenia "kup dedykowaną przejściówkę do auta, to samo zadziała" i sam nie wie które kable co robią. Trzeba ręcznie dochodzić ktore wyjscie to ktory glosnik, gdzie jest zasilanie podswietlania guzików...
- (wielki minus) modem 4G niby jest, ale po co, jak nie widzi mi żadnej karty sim. "no sim" w statusie cały czas. Oczywiście majfriend sie wypina a czas na dispute minął
- wyjścia usb 2szt (wg mojego rozpracowania pinoutu są 3szt) ale są zasilane cały czas, nie są odcinane w trybie uśpienia/wygaszenia = podlaczony np hdd kreci nonstop i rozładowuje akumulator auta
- ekran to nie żadne gorillaglass, palcuje sie na tłusto masakrycznie, mozna go czyścić co 1h a i tak wyglada jak szyba w autobusie miejskim, rysuje paznokciami jak miękki plastik
- podświetlanie guzików tylko białe (choć w ustawieniach rgb regulowane, ale ledy białe zimne wlutowali)
- gałki (poza gałką głośności) i guziki (będące realnie touchbuttons pojemnosciowymi) na froncie to wielka porazka: klawiszy nie wymacasz po omacku a soft zle do nich dopasowany - np fizyczny przycisk back dubluje sie z wyświetlanym obok przyciskiem softwarowym back, przycisk menu nic nie robi (powinien byc "home"?), a jedyny ustawialny przycisk navi - nie zawsze reaguje.
- wbudowany w radio "mic" działa tylko do no voicesearch, a rozmowy bluetooth - musisz miec osobny hardware mikrofon zewnętrzny, ktory jest wyłącznie do rozmów handsfree bluetooth. W efekcie podczas jazdy voicesearch nie zadziała bo wbudowany mikrofon zbiera zbyt dużo hałasu przenoszonego po plastiku deski...

Samo pcb główne jest ewidentnie megauniwersalne (np wyjścia na 3 rozne typy lcd), do tego lcd z guzikami i gałkami tez uniwersal dla danego rozmiaru, i dedykowana ramka plastik (fatalnej jakości na pierwszy rzut okiem) pod konkretne auta (tu subaru forester impreza itp)

US $315.05 21%OFF | Funrover android 8.1 2 din car dvd multimedia player For Subaru Forester 2008-2012 radio gps octa core 4G+64G split screen navi
https://s.click.aliexpress.com/e/bA9a2cuY

#motoryzacja #android #androiddev #androidchina #caraudio #aliexpress #chinskiecuda
hrumque - Chinskie radio "android headunit" 
+ Android 8.1, 4Gb ramu i 64Gb flasha, c...

źródło: comment_ELemjMT5NrFvMo59Sj2Au2IDFkCJJzor.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@hrumque: googlem znalazłem schemat pinów, który pasuje do mojego (zupełnie innego) chińskiego radyja, dzięki! I w sumie podobny jest do 2 innych, które już im odesłałem. Generalnie miałem taki problem, że nie mam gdzie się wpiąć z tyłu w 12v dla kamery a Pan Chińczyk NIE poinformował, że w ogóle nie muszę, bo radio ma wyjście 12v zaraz obok camera-in. Gdyby podpisał kable to by nie było problemu.,

Jak tam się
  • Odpowiedz
@panato:

Pan Chińczyk NIE poinformował, że w ogóle nie muszę, bo radio ma wyjście 12v zaraz obok camera-in. Gdyby podpisał kable


Gdyby ten chińczyk który to projektował miał jakikolwiek kontakt z chińczykiem który to produkował, a ten w jakikolwiek sposób dogadał się z tym, który to skopiował, oraz 10 innych po drodze do chińczyka który to sprzedaje .... ;)

Jak tam się w ogóle po roku sprzęt spisuje?

W ogóle, sprzedałem
  • Odpowiedz
@hrumque: o, chyba o tą komunikację i klonowanie chodzi. Po taniości jedna gówno-instrukcja na 100 modeli od 20 marek, ta sama od połowy dekady i #!$%@?, zrobione, pora na CS-a.

Co do ograniczeń BT to akurat wiedziałem, że tam jest to jakoś strasznie okrojone i nie da się specjalnie nic sparować oprócz telefonu i obd2, ale jeszcze nie miałem problemów. Reszty problemów jeszcze nie napotkałem. Jeszcze xD

Dzięki
  • Odpowiedz