Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję porady, obecnie mam 27 lat i pracuję w urzędzie ale wiadomo że na kokosy nie można liczyć, o kupnie własnego mieszkania nie ma mowy :/ Stąd pomysł żeby nauczyć się #programowanie i zacząć zarabiać dobra pieniądze (nie musi być od razu 15k, nawet z 6k na rękę bym był zadowolony) Jakie kursy polecacie dla początkującego który nie miał styczności z programowaniem?

#programista15k #naukaprogramowania
  • 97
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Scaab: jeżeli do tej pory się tym nie interesowałeś, to czy na pewno jest sens? Może lepiej kurs spawacza zrobić, kasa podobna, ale mniejszy próg wejścia.
@kabdul: Ale ja piszę o czymś zupełnie innym. Ty twierdzisz że programowanie jest łatwe. Ja twierdzę że nie i to czy to teoria czy praktyka, nie ma najmniejszego znaczenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Stąd pomysł żeby nauczyć się >#programowanie i zacząć zarabiać dobra >pieniądze (nie musi być od razu 15k, nawet z >6k na rękę bym był zadowolony)


@Scaab: obawiam się że to tak nie działa
to powiedz mi co konkretnie jest trudnego w programowaniu? Konkrety


@kabdul: O #!$%@?, a co trudnego jest w... matematyce (fizyce, chemii, biologii, statystyce...)? Konkrety? Jak to się dzieje, że ja z matmą nie miałem najmniejszych problemów, a inni ni #!$%@? nie potrafili zrozumieć podstaw? Wbij se do łba, że to co dla jednego jest oczywistą oczywistością, dla innych jest trudne w #!$%@?. I tak - programowanie dla wielu ludzi jest absolutnie
@Instynkt: nie wierzę by średnia wśród programistów wynosiła 5k, to prawie tyle samo co średnia krajowa. Mam kilku znajomych programistów i wszyscy zarabiają grubo ponad 10k a nie są jakimiś wymiataczami. Weż pod uwagę że te rankingi nie biorą pod uwagę osób na wlasniej działalności gospodarczej.
@Scaab: o, ja Ci mogę powiedzieć jak się uczyć. Najlepiej python, bo w sumie i bigdata jest na pythonie i połowa backendu. Najpierw postawy(listy, krotki i takie tam, ify, syntax, pętle i w sumie tyle, to zajmie około dnia), potem biblioteki do zabawy typu turtle. Po jakichś 2 dniach powinieneś umieć napisac prosta grę oparta na pseudorandomowuch rzeczach, umieć napisac konwerter czasu, jednostek. Potem warto nauczyć się pobierania informacji ze stron,
@Semargl: Aa No i warto nie rzucać się na głęboka wodę z np. Django tylko spróbować flaska. To frameworki do webdevu. Ja tak zaczynałem, mimo tego ze bardziej jarały mnie rzeczy pokroju statystyka i machine learning. No ale pracke dostałem w miarę szybko, wcześniej pisałem w innych językach, pythona zacząłem się uczyć jakoś na początku roku bo chciałem na studiach napisac program który się uczy sgrefowac gwiazdy w zależności od wielkości,
@kabdul: Czyli wszystko jest w #!$%@? proste, tylko na jedną rzecz musimy poświęcić mało czasu a na inną kilka lat :D. Dobra, weź mnie zaczarnolistuj już :D.