Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję porady, obecnie mam 27 lat i pracuję w urzędzie ale wiadomo że na kokosy nie można liczyć, o kupnie własnego mieszkania nie ma mowy :/ Stąd pomysł żeby nauczyć się #programowanie i zacząć zarabiać dobra pieniądze (nie musi być od razu 15k, nawet z 6k na rękę bym był zadowolony) Jakie kursy polecacie dla początkującego który nie miał styczności z programowaniem?

#programista15k #naukaprogramowania
  • 97
@Hajduszoboszlo:

Zresztą 80% kandydatów na stanowiska juniorskie nie potrafi napisać fizz-buzza


Nigdy nie słyszałem o takim teście i nie miałem pojęcia o co chodzi dopoki tego nie przeczytałem. Czy aż tylu aplikujacych na juniora ma problem z używaniem modulo?
Dziwi mnie to, bo przerabiajac zwykle C z podobnymi problemami spotykamy się na poczatku(podstawach).
Byłeś kiedyś na stażu programistycznym w jakiejś firmie? 85% zadań to jest poprawienie marginesów w CSS'ie.

@Hajduszoboszlo: Zależy gdzie, ja na 3 miesięcznym stażu (płatnym) pisałem od zera z drugim stażystą aplikację w C++ (serwer dostarczający aktualizacje dla telewizorów). Pisaliśmy ją we dwóch, nadzorował nas normalny pracownik który miał się doskonalić w byciu leadem (ale nie pisał nic w tym projekcie). Aplikacja przez nas napisana była używana przez kilka kolejnych lat.
@KRISSVector: Nigdzie nie napisałem że to łatwe. Chcesz się nauczyć to się musisz uczyć, wybierz jakiś język, naucz się podstaw - jakieś pętle, fory. Ogarnij trochę OOP i nie sięgaj więcej po żadne kursy. Wymyśl projekt i zacznij go pisać - czegoś nie wiesz? Masz internet, na pewno ktoś przed tobą miał podobny problem. Krótko mówiąc KODOWAĆ, KODOWAĆ I KODOWAĆ.
@Strus: Pewnie! Są fajne staże ale większość z nich np. Comarch to po prostu siła robocza za minimalną krajową. Oczywiście to nie zmienia faktu, że jak chcesz zdobyć doświadczenie, a jesteś za słaby na juniora to warto łapać każda szansę na expa.
@whoru
@Chrzonszcz
@Hajduszoboszlo

Chłopakowi chyba raczej chodzi o to, że gdyby ogólnie zarabiał 6k na rękę to będzie zadowolony bo to i tak pewnie dwa razy lepiej niż na teraz.
Myślę, że generalnie większość z tych osób, które odkryły pasję do programowania po przeczytaniu widełek płacy na Seniorów, będzie zadowolona z poziomu 6-8k na rękę. I po to pchają się do IT.