Wpis z mikrobloga

Wiecie co mirki? Zwiedzam już kolejny kraj w Europie i szczerze powiem, że nie wiem skąd bierze się malkontenctwo w naszym narodzie. Narzekamy na wszystko i widać to świetnie również na mirko, a wydaje mi się, że żyjemy w naprawdę udanym kraju. Na ulicach jest czysto, ludzie zarabiają w miarę dobrze, nie musimy mieszkać po 4 osoby w mieszkaniu, jeżeli mamy normalną pracę. Jedzenie w knajpach jest dobre, ceny (poza benzyną) są przyzwoite. Stać nas na zaciągnięcie kredytu na mieszkanie, mamy gospodarkę, która z roku na rok rośnie. Miasta są bardzo przystępne dla mieszkańców, nawet mimo problemów komunikacyjnych jak #wroclaw czy #krakow. Ludzie są naprawdę uprzejmi, pomocni i otwarci. Mamy duże możliwości rozwoju, zarówno prywaciarze, jak i osoby na umowę o pracę są w dobrej sytuacji na rynku (choć obciążenia podatkowe mogłyby być nizsze). Nawet jeżeli czasami wydaje nam się, że żyjemy w #!$%@?łku, to śmiem twierdzić, że każdy kraj ma swój, a warto byłoby czasem spojrzeć na nasz kraj bardziej przychylnym okiem.

#przemyslenia #podroze #podrozujzwykopem
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Giacomina: czekaj. ale ty chcesz powiedziec, ze jestes w stanie wyrobic sobie miarodajna opinie porownawcza miedzy roznymi panstwami a Polska na podstawie kilku wyjazdow? no #!$%@? gratuluje poczucia humoru xD
  • Odpowiedz
@Giacomina: Bo Polska to piękny ale niezbyt bogaty kraj. Ty masz 4k, inni maja 3k a reszta nawet 2 nie wyrabia. W dodatku kompleksy przeszłości i przekonanie wielu ludzi o wyższości sąsiadów nad nami. Lecz warto doceniać naszą Polskę i Polaków mimo tego, że wiele spraw wyglada jak wygląda. Nie jesteśmy krajem trzeciego świata :).
  • Odpowiedz
wszystkim narzekającym na polską służbę zdrowia polecam wyjazd do UK - tego, co tu się dzieje nie sposób opisać. Pod tym względem jest to kraj trzeciego świata.


@Asarhaddon: pieprzysz kocopoly. w Polsce moja ciotka na zacme miala wyznaczony termin na za 3 lata. w UK siostrze zrobili zabiegi zwiazane z jakimis stanami zapalnymi w przegrodzie nosowej i zatokach na cito. brak bylo miejsc w szpitalu, wiec NHS wyslal ja do
  • Odpowiedz
a juz najlepsze jest to #!$%@? porownanie sredniego szwajcarskiego zarobku - 6k CHF w ZURYCHU, jednym z najdrozszych miast do zycia, to sredniej krajowej polskiej 4k PLN w jakims niesprecyzowanym miejscu, ale nawet jesli to bedzie warszawa, to zajmuje ona w tym samym rankingu 63 miejsce xD
to tak jak te porownania klepaczy kodu, ktorzy sie chwalo, ze im sie w polscy lepij zyje robiac zdalnie dla zachodu niz w takim LONDYNIE,gdzie
  • Odpowiedz
@tomislawniepelka zawsze jak wracam z innego kraju do polski to mnie to dobija ze wszedzie ludzie są uśmiechnieci i życzliwi. A tutaj jak by żyli za kare, nikt sie nie uśmiecha jeden na drugiego wilkiem patrzy...
  • Odpowiedz
Zwiedzam już kolejny kraj w Europie


@Giacomina: nic nie zwiedzasz. Jesteś typem, prawdopodobnie piwniczakiem, który podszywa się pod różowy pasek i naoglądał się za dużo TVP

ludzie zarabiają w miarę
  • Odpowiedz
skąd bierze się malkontenctwo w naszym narodzie.


@Giacomina: Dokładnie tak. Ci co twierdzą że Polacy to debile itp to nigdy nie żyli w innych Państwach. Nie wiem czy kiedyś zwróciłaś uwagę ale 90% narzekania jest związane z narzekaniem na rząd/zus/wszystko co państwowe/polityków. Prywatnie Polacy radzą sobie świetnie.
  • Odpowiedz
może matka cie wodą oblewa czy coś xD rok w rok susza i upały


@Shatter: pewnie młody jesteś i możesz jeszcze nie wiedzieć, że to tekst piosenki Kazika sprzed 20 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
(...) a wydaje mi się, że żyjemy w naprawdę udanym kraju.


Zachoruj (czego ci oczywiście nie życzę) a zobaczysz jaki to udany kraj. O ile dożyjesz diagnozy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wciąż bardziej wierzę stronie, która gromadzi dane na podstawie przesyłanych zgłoszeń niż losowej osobie z sieci i jej anegdotach


@wzor_fizyczny: To wierz sobie dalej xD Takie same mity jak o hiper taniej Azji. Pojedź, pożyj to porozmawiamy. Albo lepszy przykład: odpal sobie numbeo Warszawa - Lwów i przejedź się do tego drugiego zweryfikować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Expectations: bogacz na włościach
Reality: niewiele taniej niż w
  • Odpowiedz