Wpis z mikrobloga

Wiecie co mirki? Zwiedzam już kolejny kraj w Europie i szczerze powiem, że nie wiem skąd bierze się malkontenctwo w naszym narodzie. Narzekamy na wszystko i widać to świetnie również na mirko, a wydaje mi się, że żyjemy w naprawdę udanym kraju. Na ulicach jest czysto, ludzie zarabiają w miarę dobrze, nie musimy mieszkać po 4 osoby w mieszkaniu, jeżeli mamy normalną pracę. Jedzenie w knajpach jest dobre, ceny (poza benzyną) są przyzwoite. Stać nas na zaciągnięcie kredytu na mieszkanie, mamy gospodarkę, która z roku na rok rośnie. Miasta są bardzo przystępne dla mieszkańców, nawet mimo problemów komunikacyjnych jak #wroclaw czy #krakow. Ludzie są naprawdę uprzejmi, pomocni i otwarci. Mamy duże możliwości rozwoju, zarówno prywaciarze, jak i osoby na umowę o pracę są w dobrej sytuacji na rynku (choć obciążenia podatkowe mogłyby być nizsze). Nawet jeżeli czasami wydaje nam się, że żyjemy w k--------u, to śmiem twierdzić, że każdy kraj ma swój, a warto byłoby czasem spojrzeć na nasz kraj bardziej przychylnym okiem.

#przemyslenia #podroze #podrozujzwykopem
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rapdog: chyba wole smutnego polskiego ryja, która po poznaniu okazuje się spoko ryjem( ͡° ͜ʖ ͡°), niż fałszywe uśmiechy, "how are you" bullshit od ludzi "pozytywnych" na prozaku/xanaxie i innym szajsie jedzonym w tej pogodnej ameryce jak m&ms.
  • Odpowiedz
@boguchstein: Nigdy nie spotkałem tam osoby na prochach, ale może w innym towarzystwie się obracam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten zwykły śmiech wbrew pozorom jest szczery i wynika porostu z innej kultury. To dla polaka wydaje się sztuczny, bo Polacy niestety nie potrafią się uśmiechać.
  • Odpowiedz
@Giacomina: kurde chciałbym tę normalną pracę za którą byłoby mnie stać na wynajem mieszkania. Nie mam ani złotówki odłożonej na emeryturę a o kredycie na mieszkanie nie mam co nawet marzyć.
  • Odpowiedz
@boguchstein: Akurat jak pogadasz z jankesem to po pewnym czasie ci przyzna, że z tym "I'm fine" to jest ściema, ale kultura tam tak sprawiła, że zawsze musisz tak odpowiedzieć. Dlatego się europejczykom wydają tak wyluzowani. Ciebie Amerykanin zapyta o coś takiego i nagle jest zmieszany bo usłyszał odpowiedź jakiej się nie spodziewał
  • Odpowiedz
@Giacomina: bo to jest tak, ze nie maja ludzie porownania zazwyczaj. Mieszkajac kilka lat w innym kraju, jestem pewien powrotu na 100 procent, bo w Polsce jest wspaniale. Ci narzekajacy niech jada do Anglii i zamkna ryje ;)
  • Odpowiedz
@Giacomina: Bo ci co tak bardzo narzekają, to w dupie byli i g---o widzieli. Taki typ człowieka, flaki sobie wyprujesz dla takiej osoby, i ciągle będzie źle.
  • Odpowiedz
@boguchstein: Ehh. A w Polsce nie biorą i więcej ludzi się wiesza niż ginie w wypadkach. Nikt nie lubi słuchać o czyichś problemach przy poznawaniu się. To jest zwrot czysto grzecznościowy.
  • Odpowiedz
@Giacomina: Jeżeli nie musisz mieszkać w 4 osoby w mieszkaniu, bez problemu dostajesz kredyt na mieszkanie blisko centrum, masz dobre auto i spokojną, dobrze płatną pracę, a także stać Cię na chodzenie do restauracji to znaczy, że jesteś w kilku procentach najbogatszych Polaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Giacomina Ja wychodzę z założenia że zawsze lepiej porównywać się z lepszym a nie z gorszym. To że w Bangladeszu ludzie żyją na ulicy, to nie znaczy że nagle w Polsce jest jakoś super. Poza tym nie uważam że sytuacja kiedy musisz wziąć kredyt na pół życia co by kupić mieszkanie jest dobra sytuacja.
  • Odpowiedz
@Giacomina: bo prawda jest taka, że Polska to bardzo fajny kraj do życia, ale jedynym problemem są zarobki, niejasna polityka rządu i różne pozostałości po PRL-u. Co do rosnącej gospodarki to jest zgubna prognoza, bo jesteśmy na wyżu demograficznym. Będzie tylko gorzej. Pogoda to pogoda na to nie mamy wpływu. Mi pasuje, na wakacje zawsze można wyjechać.
Jednak nadal jesteśmy w top30 najbogatszych krajów a jeśli chodzi o bezpieczeństwo to
  • Odpowiedz