Wpis z mikrobloga

Wiecie co mirki? Zwiedzam już kolejny kraj w Europie i szczerze powiem, że nie wiem skąd bierze się malkontenctwo w naszym narodzie. Narzekamy na wszystko i widać to świetnie również na mirko, a wydaje mi się, że żyjemy w naprawdę udanym kraju. Na ulicach jest czysto, ludzie zarabiają w miarę dobrze, nie musimy mieszkać po 4 osoby w mieszkaniu, jeżeli mamy normalną pracę. Jedzenie w knajpach jest dobre, ceny (poza benzyną) są przyzwoite. Stać nas na zaciągnięcie kredytu na mieszkanie, mamy gospodarkę, która z roku na rok rośnie. Miasta są bardzo przystępne dla mieszkańców, nawet mimo problemów komunikacyjnych jak #wroclaw czy #krakow. Ludzie są naprawdę uprzejmi, pomocni i otwarci. Mamy duże możliwości rozwoju, zarówno prywaciarze, jak i osoby na umowę o pracę są w dobrej sytuacji na rynku (choć obciążenia podatkowe mogłyby być nizsze). Nawet jeżeli czasami wydaje nam się, że żyjemy w k--------u, to śmiem twierdzić, że każdy kraj ma swój, a warto byłoby czasem spojrzeć na nasz kraj bardziej przychylnym okiem.

#przemyslenia #podroze #podrozujzwykopem
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Giacomina:

nie wiem skąd bierze się malkontenctwo w naszym narodzie

Nie widzisz malkontenctwa zagranicznych obywateli. Będąc tydzień, a nawet dwa w jednym miejscu, nie jesteś w stanie wejść w na tyle zażyłą relację z jakąś grupą, żeby pokazali prawdziwe, swojskie oblicze. Ot, tak jak Polacy w obecności obcokrajowców i turystów potrafią (i zazwyczaj to robią) inaczej zachowywać się niż będąc we własnym gronie.

a wydaje mi się, że żyjemy w naprawdę
  • Odpowiedz
@Giacomina Okej, to rozwiejemy trochę tą teorię wykopowych mitomanów a moje argumenty na poparcie będą miały tą samą wartość gwarancyjną prawdy, czyliiii - będą to opowieści na zasadzie "mój kolega", "moja koleżanka" :)

A więc tak, mój kolega - pracując w DE, okolice Lipska. Zarobki w tym obszarze około 1600€, pracuje w sklepie alkoholowym. Brak wykształcenia, czegokolwiek. Utrzymuje się za własne, ma kasę na gry, jedzenie, od czasu do czasu a-----l i kasa na spotkania z dziewczyną. To bez wykształcenia, podkreślam.}

Teraz Polska.
  • Odpowiedz
Wiecie co mirki? Zwiedzam już kolejny kraj w Europie i szczerze powiem, że nie wiem skąd bierze się malkontenctwo w naszym narodzie. Narzekamy na wszystko i widać to świetnie również na mirko, a wydaje mi się, że żyjemy w naprawdę udanym kraju. Na ulicach jest czysto, ludzie zarabiają w miarę dobrze, nie musimy mieszkać po 4 osoby w mieszkaniu, jeżeli mamy normalną pracę. Jedzenie w knajpach jest dobre, ceny (poza benzyną) są
  • Odpowiedz
zarabiając 4k


@Giacomina: Zarabiając "4k" - to jest słowo klucz.
4k to dwukrotność pensji minimalnej, w niemal każdym kraju świata zarabiając 2x tyle co najniższa krajowa można żyć na dobrym poziomie.

Powiedz ilu Polaków zarabia te 4k? Co z tymi co dostają 1800 na rękę? Oni też mają "wspaniałe możliwości rozwoju", "możliwość zaciągnięcia kredytu" i chodzą po knajpach?
  • Odpowiedz