Wpis z mikrobloga

Wiecie co mirki? Zwiedzam już kolejny kraj w Europie i szczerze powiem, że nie wiem skąd bierze się malkontenctwo w naszym narodzie. Narzekamy na wszystko i widać to świetnie również na mirko, a wydaje mi się, że żyjemy w naprawdę udanym kraju. Na ulicach jest czysto, ludzie zarabiają w miarę dobrze, nie musimy mieszkać po 4 osoby w mieszkaniu, jeżeli mamy normalną pracę. Jedzenie w knajpach jest dobre, ceny (poza benzyną) są przyzwoite. Stać nas na zaciągnięcie kredytu na mieszkanie, mamy gospodarkę, która z roku na rok rośnie. Miasta są bardzo przystępne dla mieszkańców, nawet mimo problemów komunikacyjnych jak #wroclaw czy #krakow. Ludzie są naprawdę uprzejmi, pomocni i otwarci. Mamy duże możliwości rozwoju, zarówno prywaciarze, jak i osoby na umowę o pracę są w dobrej sytuacji na rynku (choć obciążenia podatkowe mogłyby być nizsze). Nawet jeżeli czasami wydaje nam się, że żyjemy w #!$%@?łku, to śmiem twierdzić, że każdy kraj ma swój, a warto byłoby czasem spojrzeć na nasz kraj bardziej przychylnym okiem.

#przemyslenia #podroze #podrozujzwykopem
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Giacomina: dokładnie takie same przemyslenia mnie naszły po wizycie w Chorwacji gdzie średnia krajowa jest podobna jak u nas a chleb kosztuje 10 zł, a jak chcesz założyć biznes to masz 3mln potencjalnych klientów a u nas prawie 40. Albo w Grecji gdzie gościu w młodym wieku pół dnia robił w hotelu na nalewaku za 500Eur na miesiąc i mówił że się i tak cieszy że ma robotę bo u
  • Odpowiedz
W Anglii to już w ogole mozesz zapomniec o słocu, a jednak kolega ktory był pół roku, twierdzi, ze są zdecydowanie bardziej uśmiechnięci i przyjeźniej nastawieni


@lastro: chyba na tym polega różnica, że oni nie mają słońca i na nie nie liczą. A u nas są duze wahania pogody.
  • Odpowiedz
@Wychwalany: No już nie wymyślaj. Myślałem, że chodzi ci o brak endorfin i jakichs witamin ktore dostarcza slonce, co miałoby sens ale widze, że sie doszukujesz dziwnych teorii
  • Odpowiedz
@Giacomina otóż u nas jest nieźle od naprawdę bardzo krótkiego czasu. Jeśli porównasz Polskę np z Francją to przegrywamy z kretesem pod takim względem, że tam bogactwo kumulowalo się przez pokolenia, więc np maja więcej zabytków, ładniejszą architekturę, często jakieś majątki rodzinne co ułatwia start młodym (a czasem utrudnia bo jak wiadomo głód napędza). Natomiast nadal jesteśmy w czołówce, jesteśmy w lepszym i bogatszym świecie niż ogromna większość ludzkości. Ja tam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Giacomina:

“Travel is fatal to prejudice, bigotry, and narrow-mindedness, and many of our people need it sorely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one little corner of the earth all one's lifetime.”
-Mark Twain
  • Odpowiedz
@Giacomina: zdecydowanie nie zgadzam się z niczym o czym piszesz. Posiadam rodzinę i znajomych rozsianych po świecie - m.in. UK, Niemcy, Francja, Ameryka i żadna z tych osób nie chciałaby wrócić do Polski. Byłem też wiele razy za granicą i bardzo chętnie sam bym przeprowadził się na zachód
  • Odpowiedz
@Giacomina: Na pewno nie jesteśmy w dupie jak w latach 90', młodzież dzisiaj nie ma prawa czuć się gorsza od swoich rówieśników z Europy. Oczywiście nigdy nie wyprzedzimy Norwegii czy Niemiec bo to jednak gospodarcze giganty ale jesteśmy w stanie wyprzedzić państwa takie jak Włochy, Hiszpanie, Portugalię do których jeszcze kilka lat temu ludzie wyjeżdżali w celach zarobkowych. Tam jest jednak inna mentalność, oni nie mają tak jak my że
  • Odpowiedz
@Giacomina Porównując zarobki i koszty życia nie zapominajmy o kwotach wolnych od podatku. W Polsce to 3500 zł a w UK np. 12500 GBP. Zarobisz w przeliczeniu 60 tys zł i nikt ci od tego nie zabierze ani grosza. Całość twoja.
  • Odpowiedz
@Giacomina
Kolego skąd Ty masz taką wiedzę na temat Warszawy? Piszesz o kwotach netto czy brutto?
Bo cena brutto za m2 mieszkania to nie to samo co porównane do tego zarobki brutto :)
  • Odpowiedz