Wpis z mikrobloga

Wiecie co mirki? Zwiedzam już kolejny kraj w Europie i szczerze powiem, że nie wiem skąd bierze się malkontenctwo w naszym narodzie. Narzekamy na wszystko i widać to świetnie również na mirko, a wydaje mi się, że żyjemy w naprawdę udanym kraju. Na ulicach jest czysto, ludzie zarabiają w miarę dobrze, nie musimy mieszkać po 4 osoby w mieszkaniu, jeżeli mamy normalną pracę. Jedzenie w knajpach jest dobre, ceny (poza benzyną) są przyzwoite. Stać nas na zaciągnięcie kredytu na mieszkanie, mamy gospodarkę, która z roku na rok rośnie. Miasta są bardzo przystępne dla mieszkańców, nawet mimo problemów komunikacyjnych jak #wroclaw czy #krakow. Ludzie są naprawdę uprzejmi, pomocni i otwarci. Mamy duże możliwości rozwoju, zarówno prywaciarze, jak i osoby na umowę o pracę są w dobrej sytuacji na rynku (choć obciążenia podatkowe mogłyby być nizsze). Nawet jeżeli czasami wydaje nam się, że żyjemy w #!$%@?łku, to śmiem twierdzić, że każdy kraj ma swój, a warto byłoby czasem spojrzeć na nasz kraj bardziej przychylnym okiem.

#przemyslenia #podroze #podrozujzwykopem
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Giacomina:


Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca
Nieomal przez siedem miesięcy w roku, a lato nie jest gorące
Tylko zimno i pada, zimno i pada na to miejsce w środku Europy

Samochody są wciąż kradzione a waluta to polski złoty. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@wzor_fizyczny sorki, nie doczytałem xD Nie no w pełni Ciebie rozumiem, ale też zamysłem mojego posta nie było porównywanie zarobków, ale zwrócenie uwagi na niepotrzebne malkontenctwo. Daleko nam do Szwajcarow pod względem kasy, ale wciąż uważam, że przeciętnemu Polakowi łatwiej o kupno mieszkania, niż Szwajcarowi
  • Odpowiedz
@Giacomina: tu nawet nie rozchodzi się o to czy kupisz mieszkanie czy nie, ale dopóki właśnie nie porównasz z innymi krajami to każdy myśli, że jest tu chlew obsrany gównem, bo somsiad tak mówi. Chociażby poziom obsługi, czystości (kible przy autostradach super xD), to jak ludzie mają zadbane domy w obejściu, jak się ubierają
  • Odpowiedz
  • 11
@Tommy__ Porównywanie polskich studiów do amerykańskich xD Pracodawcy jak usłyszą, że gość jest po Harvardzie czy Yale mają mokro w majtkach, a po WSB, PWr, czy innym uniwerku? No nie oszukujmy się...
  • Odpowiedz
@Giacomina: zgadzam się. Idziemy w dobrym kierunku. Byłem na majówkę w Holandii. Boże, jaki to był dramat.

Te sławne rowery i ścieżki rowerowe? Gówno, a nie ścieżki. Amsterdam wygląda jak #!$%@? Bangladesz. Rowery, skutery jeżdżące WSZĘDZIE. Do tego większość tych rowerów nie nadaje się do bezpiecznej jazdy.

Skrzyżowania zawalone autami. Światła nie obowiązują. Nie chcesz tarasować autem skrzyżowania? No to cyk trąbimy na ciebie aż się wbijesz ludziom pod
  • Odpowiedz
@Mathas: I kolejny cherrypicking. Tak oczywiście KAŻDY student w USA studiował na Harvard czy Yale, dostaje się tam dosłownie każdy, kto z dostatecznymi ocenami skończył tam liceum xD.
W ogóle reddit nie jest zapełniony tysiącem memów z USA jak ktoś skończył drogie studia i teraz spłaca ten kosmiczny kredyt pracując w Starbucks.
  • Odpowiedz
  • 5
@Tommy__ Jasne, że nie, ale u nas też nie każdy kończy PW, PWr czy AGH. Mało to absolwentów wyższej szkoły bansu i lansu czy innej wyższej szkoły gotowania na gazie? Mało absolwentów pracuje w pocie czoła w Macu czy żabce lub za minimalną krajową?
  • Odpowiedz
@Mathas: Tylko, że u nas nawet po tej szkole bansu i lansu nie masz kosmicznych długów do spłacenia, a do tego odnosiła się wypowiedź Amerykanina, którego spotkałem.

Nie, ale na pewno studia w USA = dobra praca w PL


Znam osoby co wróciły tutaj ze studiów w USA i mają mniej niż ja po PWr ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Giacomina: niezły trol jesteś, w Polsce lepiej niż na zachodzie, dobry żart. Te wszystkie domy są zbudowane przez ludzi którzy pracują na zachodzie. Zarabiając 2500 Euro jesteś w stanie wynająć mieszkanie/dom i żyć normalnie. Bez szaleństw ale normalnie. Nie szukając dodatkowego zarobku. Za te 4k w Polsce sobie nie wiem jak długo pożyjesz.
  • Odpowiedz
@Giacomina: nie wiem jak porównanie z innymi krajami, ale w Polsce na pewno nie jest najgorzej. Bardzo podoba mi się prosty przekaz idący od Łony w jednej z jego piosenek, myślę, że dobrze podsumowuje pewną część społeczeństwa.
Memorymemory - @Giacomina: nie wiem jak porównanie z innymi krajami, ale w Polsce na ...
  • Odpowiedz
@Giacomina: Właśnie mam podobne spostrzeżenia po ostatnim pobycie we Włoszech. Kiedyś jak się jeździło na Zachód to niemal od razu było widać różnicę na ulicach, jakąś technologię, której u nas nie było, lepsze samochody, itd. Oczywiście nadal jesteśmy biedniejsi, ale różnicy jakiejś wielkiej nie ma.
  • Odpowiedz
Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca

Nieomal przez siedem miesięcy w roku, a lato nie jest gorące

Tylko zimno i pada, zimno i pada na to miejsce w środku Europy


@Wychwalany: No nie wiem. W Anglii to już w ogole mozesz zapomniec o słocu, a jednak kolega ktory był pół roku, twierdzi, ze są zdecydowanie bardziej uśmiechnięci i przyjeźniej nastawieni
  • Odpowiedz