Wpis z mikrobloga

Wiecie co mirki? Zwiedzam już kolejny kraj w Europie i szczerze powiem, że nie wiem skąd bierze się malkontenctwo w naszym narodzie. Narzekamy na wszystko i widać to świetnie również na mirko, a wydaje mi się, że żyjemy w naprawdę udanym kraju. Na ulicach jest czysto, ludzie zarabiają w miarę dobrze, nie musimy mieszkać po 4 osoby w mieszkaniu, jeżeli mamy normalną pracę. Jedzenie w knajpach jest dobre, ceny (poza benzyną) są przyzwoite. Stać nas na zaciągnięcie kredytu na mieszkanie, mamy gospodarkę, która z roku na rok rośnie. Miasta są bardzo przystępne dla mieszkańców, nawet mimo problemów komunikacyjnych jak #wroclaw czy #krakow. Ludzie są naprawdę uprzejmi, pomocni i otwarci. Mamy duże możliwości rozwoju, zarówno prywaciarze, jak i osoby na umowę o pracę są w dobrej sytuacji na rynku (choć obciążenia podatkowe mogłyby być nizsze). Nawet jeżeli czasami wydaje nam się, że żyjemy w #!$%@?łku, to śmiem twierdzić, że każdy kraj ma swój, a warto byłoby czasem spojrzeć na nasz kraj bardziej przychylnym okiem.

#przemyslenia #podroze #podrozujzwykopem
  • 164
  • Odpowiedz
@Giacomina:

Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca
Nieomal przez siedem miesięcy w roku, a lato nie jest gorące
Tylko zimno i pada, zimno i pada na to miejsce w środku Europy
  • Odpowiedz
@Giacomina: Nie powinnismy mieć żadnych kompleksów w porównaniu do wielu krajów Europy, a nawet niektórych regionów krajów ogólnie lepiej rozwiniętych niż Polska.
  • Odpowiedz
@Giacomina: Jak człowiek nie jest w związku, to nie ma niczego złego w mieszkaniu w kilka osób razem choćby z uwagi na koszty. 4k to bardzo marne pieniądze na życie, to mniej niż 800EUR.
  • Odpowiedz
@Giacomina: A teraz wyobraź sobie ten sam kraj, kiedy za parę lat przyjdzie spowolnienie gospodarcze albo recesja. A PRZYJDZIE i to niezależnie od władzy. Bo nikt nie rośnie bez końca.

już nie tak różowo...
  • Odpowiedz
@Giacomina: bo ludzie którzy tak mówią w dupie byli i gówno widzieli, a porównują życie w Polsce do tego jak wyobrażają sobie życie, często na podstawie opowiadań z trzeciej ręki, w innych krajach.
  • Odpowiedz
  • 10
@Giacomina: A teraz wyobraź sobie ten sam kraj, kiedy za parę lat przyjdzie spowolnienie gospodarcze albo recesja. A PRZYJDZIE i to niezależnie od władzy. Bo nikt nie rośnie bez końca.


już nie tak różowo...

@graf_zero heh, o tym piszę xd No to przyjdzie - mało było tych recesji przez ostatnie 30 lat? A jakoś wciąż dajemy sobie radę. Chodzi mi o to, że u sąsiada zawsze trawa bardziej zielona, ale nie
  • Odpowiedz
  • 13
@Giacomina: >Stać nas na zaciągnięcie kredytu na


Przestalem czytac

Jak sie nazywa twoj przydymiony poludniowy ksiaze?

@Eltomas Moshe - ale co to ma do rzeczy, że wybrałam żyda, bo są bardziej bezpruderyjni w łóżku?
  • Odpowiedz
@Giacomina: W Polsce? NIE BYŁO ŻADNEJ!
gdzieś od 1993(bo wcześniej to dzikie pola były) każdego jednego roku jesteśmy bogatsi niż poprzedniego.
Nigdy się nie cofnęliśmy, czasami tylko lekkie zadyszki były.

W tym czasie w innych krajach pkb momentami spadało o 10 albo i 20%.
  • Odpowiedz
  • 3
@graf_zero to też o czymś świadczy, że mimo recesji u sąsiadów czy wielkich graczy na świecie, potrafimy sobie poradzić. Chociaż mówiąc szczerze, myślałem, że kiedyś nas jakaś dopadła xd
  • Odpowiedz