Wpis z mikrobloga

@Verdu:

Najczęściej kupowane maszyny rolnicze w Polsce

Ciągniki

- New Holland - Włochy
- John Deere - USA
- Kubota - Japonia
- Zetor - Czechy
- Ursus - Polska

Przyczepy

- Pronar - Polska
- Metal-Fach - Polska
- Metaltech - Polska
- Wielton - Polska

Wskaż proszę mi niemiecką firmę w tym zestawieniu.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:MWjOCqnFX9kJ:www.polska-ziemia.pl/2018/03/28/dobra-koniunktura-na-maszyny-rolnicze/+&cd=2&hl=pl&ct=clnk≷=pl

Od ubiegłego roku rośnie produkcja maszyn rolniczych. W porównaniu z rokiem 2016 wyprodukowano o
najpierw trzeba zrobic co powyżej, żeby ktokolwiek z polski mógł być konkurencyjny


@Verdu: Czyli utrzymujemy nierentowne państwowe zakłady przez bliżej nieokreślony czas?

I w jaki sposób zniesienie opodatkowania sprawiłoby, że ludzie zdobyliby kapitał? 19% podatku CIT to wg. Ciebie powód, dla którego Polska nie dorównuje Niemcom?

Już nie mówiąc, że wiesz kto by najwięcej zyskał na braku opodatkowania? Zachodni inwestorzy.
@Verdu: Jak zwykle rzeczowo odpowiedziałeś na statystyki, które specjalnie dla Ciebie przygotowałem.

Bardzo mi przykro, że twoje wypowiedzi kończą się na takich słownych przepychankach, gdzie wykładam ci wprost, że rzeczywistość nie przedstawia się w tak ciemnych barwach, jak próbujesz tu nam zaprezentować.

Kończę na ten moment dyskusję. Jeżeli chcesz jeszcze jakieś statystyki, to pisz śmiało.

Niesamowicie lubię burzyć oblężoną twierdzę, w której tak chętnie chcą żyć Korwinowcy :).
@thewickerman88: pracowałem jako kierowca przy kampanii buraczanej. Jak rozmawiałem z jednym plantatorem to miał zakontraktowane 6tyś ton dla Polski Cukier i tyle samo dla Sudzucker. Najpierw wykopał i wywoził dla Polskiego Cukru - 6tyś ton i ani auta więcej, bo oni mu za dodatkowe buraki ucinają stawkę, a Sudzucker za buraki ponad limit płacił więcej. Inny plantator mówił mi, że Polski Cukier sam narzuca plantatorowi ile buraków może zakontraktować i na
@Maliszak: no ale co ty mi #!$%@? udowodniłeś XD, że nie kupujemy niemieckich tylko japońskie i włoskie maszyny? no to bije sie w pierś, że nie niemieckie. #!$%@?łeś randomową statystykę naczep #!$%@?, no technologia po #!$%@?, to że wzrasta? W stosunku do czego? Ilu jest producentów polskich maszyn, aut czy #!$%@? które mają jakąś renomę na świecie, zaraz #!$%@? jakaś niszową statystyką, że sprzedajemy w #!$%@? zajebistych psztyczków do wihajstra lol
no ale co ty mi #!$%@? udowodniłeś XD, że nie kupujemy niemieckich tylko japońskie i włoskie maszyny? no to bije sie w pierś, że nie niemieckie.


@Verdu: No ale sam pisałeś o niemieckich, więc do kogo masz pretensje?

#!$%@?łeś randomową statystykę naczep #!$%@?, no technologia po #!$%@?, to że wzrasta? W stosunku do czego?


I tak źle, i tak niedobrze. Od czegoś trzeba zacząć. Rozumiem, że wg. Ciebie firmy magicznie powinny
@rzep: Yo, mieszkaniec Góry Śląskiej tutaj here. Jesteś pewien, że nasza cukrownia była "stara i nierentowna"? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Akurat jej zamknięcie to zbieg kilku okoliczności, od wpływu niemieckiego lobby po zwykłe względy personalne kilku decyzyjnych osób, ale to daje podstawy do zastanowienia się, ile przypadków nie wpasowuje się w Twoją teorię.