Wpis z mikrobloga

Jak pięknie spojrzeć w jakiś populistyczny post szurfederatów i zobaczyć przeoranie opa xD Co ten Korwin ze sobą zrobił, kuce krytykują prywatyzację xd
  • Odpowiedz
@Verdu: O, widzę, że LEWACTWO z KONFEDERACJI jest za utrzymywaniem nierentownych przedsiębiorstw z kiesy państwa w imię Wielkiej Polski Cukrowej. Powiedz mi, panie kolego, jak można głosować na tę zbieraninę przypadkowego planktonu, czubów i kanapowych polityków? Ja rozumiem, że możecie się nie zgadzać w kwestiach ideologicznych, waszym spoiwem miała być gospodarka, a tu proszę KONFEDERACJA niczym PiS tęskni za PGR i polskimi, archaicznymi cukrowniami.
  • Odpowiedz
@Maliszak: czyli powinniśmy się cieszyć, że Niemcy przejęli tylko 60% rynku produkcji cukru w Polsce? Ok, fajnie, że się zwiększyła wydajność tylko czy nie można było dokonać konsolidacji pozostawiając koncerny cukrowe w Polskich rękach? A no tak, zapomniałem, UE nie miałaby wtedy z tego żadnych korzyści.
  • Odpowiedz
#!$%@?łeś randomową statystykę naczep #!$%@?, no technologia po #!$%@?, to że wzrasta?


@Verdu: Sam zarzuciłeś temat "niemieckich maszyn rolniczych" a po obaleniu twojego twierdzenia piszesz o randomwych statystykach.

to że wzrasta? W stosunku do czego?

Jak myślisz, skoro w 2017 roku uzyskano wzrost względem 2016 roku, to w stosunku do czego wzrasta produkcja? Masz deficyty umysłowe?
  • Odpowiedz
@lost_in_translation: Nigdy nie zagłębiałem się w ten temat. Nie wiem jakie były przesłanki ku temu, aby zamknąć cukrownię w Sokołowie. Najwyraźniej zadecydował wynik ekonomiczny i możliwości rozwoju tamtejszej infrastruktury. Sam doskonale wiesz, że Sokołów nigdy nie był dobrze zarządzanym miastem. Wszelkie inwestycje to pudrowanie umarlaka. Park Przemysłowy też miał być gigantyczną inwestycją z zakładami produkcyjnymi, a powstały same punkty handlowo-usługowe. Węgrów bije nas na głowę jeżeli chodzi o ten aspekt
  • Odpowiedz
@Maliszak Z ciekawości pytam, bo sam nie mam konkretnego zdania na ten temat nie dysponując żadnymi danymi, a na podstawie tego co ludzie mówią można tworzyć setki scenariuszy.
Byłem jakiś czas temu w tym parku przemysłowym, niby dobrze że ruina nie straszy ale to dalej jakaś wielka prowizorka bez pomysłu na całość terenu.
  • Odpowiedz
@Verdu: piękna manipulacja. W 2001 było 76 cukrowni, ale w 2005, czyli zanim UE wprowadziła limity było tych cukrowni już 43. Dalej sugeruje się na tej infografice, że cukrownie zostały przejęte przez zagraniczny kapitał po wprowadzeniu limitów. Oczywiście to bzdura. W 2002 27 cukrowni było pod własnością Polskiego Cukru, reszta pod własnością firm zagranicznych.
  • Odpowiedz
@Verdu: A no i łap jeszcze artykuł ode mnie :)

http://wyborcza.pl/1,75248,1956770.html

Wiadomo jednak, czego nie ukrywa nawet prezes KSC Krzysztof Kowa, że sytuacja jest zła. W zeszłym roku długi przekroczyły 277 mln zł, a strata - 80 mln. Tylko sześć z 22 zakładów wchodzących w skład spółki miało zyski. Aby ratować całość, konieczne jest cięcie kosztów, czyli zamykanie najmniej rentownych zakładów i przenoszenie produkcji do tych lepszych. Wiąże się to jednak z wydatkami na odprawy dla zwalnianych
  • Odpowiedz
Nowe słowo z ekonomii do nauki dla kuców: "konsolidacja". Cukru produkujemy więcej niż przed wejściem do UE, a dzięki setkom mln inwestycji w technologie jest on tani i konkurencyjny.


@chanelzeg: jeśli polskie cukrownie nie były konkurencyjne to ich liczba została by zredukowana również bez narzucania przez UE limitu produkcji. Limity UE były wrogim działaniem niemiec.
  • Odpowiedz
@FLAC niekoniecznie. W branżach w których był.podobnoe duży udział państwa nie było redukcji zadbych. Wiele z nich do.dzisiaj jest substydiuwanych miliardami złotych z kasy panstwa. Chociażby górnictwo.
  • Odpowiedz
@chanelzeg: z godzę się z tym, że dotacje państwowe są szkodliwe (chyba że chodzi o jakieś krytyczne dla istnienia państwa zasoby albo infrastrukturę)
  • Odpowiedz