Wpis z mikrobloga

Na wykopie normictwo pieje z zachwytu nad Tuskiem.
Ludzie maja krotką pamięć i wystarczyły 4 lata żeby zapomnieli co Donald ze swoją ekipą wyprawiali.
Ostatnio na wykopie zalęgło się naprawdę mnóstwo normictwa, nad czym ubolewam.

Bo jak w tym kraju może być dobrze skoro nawet młodzi z dostępem do internetu to bezfreksyjne pelikany, które robią dokładnie to samo co ich rodzice Janusz i Grazyna?

Ja będę sobie z perspektywy emigracji oglądał jak was Tusk z Kaczyńskim ruchają w dupę, na zmianę co 4 lata. Tak jak ludzie oglądają w zoo jak kopulują pawiany czyli z obrzydzeniem ale i mając z tego dobrą zabawę.
#4konserwy #neuropa #bekazlewactwa #polityka
Pobierz
źródło: comment_VlI17P4qf2bPgo64IGFSylP6r04DnXBd.jpg
  • 63
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
Rekordowy dług publiczny

@grucki: przypominam że był duży kryzys ekonomiczny, wszystkim rósł dług. Nam mimo wszystko rósł prawie najwolniej w Europie.

#!$%@? pieniędzy z OFE.

Żadnego #!$%@? nie było, powtarzasz pisowską propagandę. Pieniądze zostały przesunięte na subkonta w ZUS, tyle. A w praktyce żadne pieniądze nie były przemieszczane, reforma wyglądała trochę inaczej.

Sprawy z FD nie znam, ale patrząc na dwa poprzednie punkty zakładam że jest podobnie, czyli manipulacja faktami i
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
przesunął pieniądze do zusu i zamienił je na wirtualne pieniądze.

@grucki: a przedtem czym były jak nie wirtualnym zapisem? Te przesunięte pieniądze OFE i tak brały z budżetu, bo cała reforma polegała na wygaszeniu posiadanych przez OFE obligacji. Czyli ta przesunięta część pieniędzy i w OFE i w ZUS bierze się ze Skarbu Państwa, czyli z tego samego miejsca.

Naprawdę myślałem że nie są się tego obroni ale zawsze znajdzie się
@grucki: Obecne PO i PiS zawróciły poziom polityki gdzieś do cebulowych lat '90 i przy nich Tusk wygląda jak jakiś "facet z zachodu" tamtych czasów. Czym innym są zachwyty nad nim trolli platformerskich.
@grucki: Nie ma pieniędzy, mówimy o DŁUGU. Obligacje to DŁUG, który państwo musi spłacić w momencie jego spieniężenia, czyli gdy podatnik przechodzi na emeryturę.
Państwo bierze twoją składkę, wydaje ją, a tobie zapisuje obligacje, czyli obietnicę, że kiedyś dostaniesz pieniądze.
@Tarec no widzisz kochany, czyli Tusk przerzucił cały dług na kolejne pokolenia przy okazji łamiąc umowę społeczną czyli to zwykłe machlojstwo. Gdyby nie to machlojstwo to dług publiczny za Tuska byłby kolosalny.
@grucki: Przecież ja pisałem o sytuacji SPRZED reformy. Potem zamieniono obligacje na zapis w subkoncie zusowskim i dług trzeba spłacić dokładnie tak samo, jak trzeba było wcześniej - ani wcześniej, ani później - tylko nie ma już w tym łańcuchu OFE, które pobierało sobie procent z dywident za pośrednictwo.