Wpis z mikrobloga

Poki co nie spi jeszcze sama, tylko ma lozeczko w naszej sypialni :)


@elpoliko: robicie jej krzywdę. Mam znajomych, ktorzy praktycznie od pierwszego dnia klada corke spac w swoim pokoju. Pozniej trudniej bedzie wam ja przestawic, żeby spala sama. Do trgo bedzie miala atak placzu i paniki jesli po przebudzeniu was nie zobaczy.
@Tatiagla: wiem co masz na myśli, ale może mówisz o starszym dziecku, albo takim które spało z rodzicami w łóżku?
Moja mała nie ma ieszcze 1.5 roku, budzi sie w nocy bo chce pic, bo kocyk jej sie zawinął itp. więc na ten moment nie wyobrażam sobie zeby spala w innym pokoju :)
@kontowykop: @kai-humai: @kimikini: @cooles:
Do wszystkich obrońców męża! Macie racje... zrozumialam swoj błąd. To są AŻ gniazdka, sama bym tego nie zrobila i dziecko nie mialoby prądu. Mozna mieszkać w niepomalowanym mieszkaniu, ale bez prądu nawet nie zrobi się herbatki. :)
Dziekuje Maciuś, pewnie dzis to przeczytasz ( ʖ̯)
wiem co masz na myśli, ale może mówisz o starszym dziecku, albo takim które spało z rodzicami w łóżku?


@elpoliko: nie. Praktycznie od 1 dnia spi sama. Jedynie mieli kamerke na nia ustawiona i szli, gdy cos sie dzialo. Obecnie to dziecko ma 1,5roku i dobrze sie rozwija.
@Tatiagla: dziecko tez potrzebuje bliskosci, jak w nocy obudzi sie z placzem to trzeba je utulic i ucalowac, nie wyobrażam sobie biegania z pokoju do pokoju. Jesli u Twoich znajomych taka metoda sie sprawdza, to w porządku.
Moja przyjaciółka ma dwójkę starszych dzieci (4 i 2.5) i dopiero w okolicach drugiego r.ż kladla w innym pokoju i udalo się przestawic bez zbednego placzu, wiec moze i u mnie nie bedzie tak
dziecko tez potrzebuje bliskosci, jak w nocy obudzi sie z placzem to trzeba je utulic i ucalowac, nie wyobrażam sobie biegania z pokoju do pokoju


@elpoliko: to znaczy, ze dla wlasnej wygody rezygnujesz cwiczenie u dziecka nie radzenia ze soba, bo prseciez rodzice zawsze sa z boku. Chociaz z drugiej strony jesli w przyszlosci nie bedziesz ich wyreczac to noze nie wyrasna na mamicorki czy mamisynkow.
@elpoliko: Pokoik super! Fajnie, że udało Ci się samej tak ładnie wszystko zrobić. Córcia na pewno zadowolona ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ps. mamy dzieci w podobnym wieku, pozdrawiam i życzę cierpliwości ()
@Tatiagla: o juz po trzech komentarzach wiesz jak wychowuje dziecko, brawo :)
Napisalam Ci wyżej jakie są powody - od podawania picia, kocyka az po tulenie, uspokojenie w placzu. To nie moja wygoda, a potrzeba szybkiej reakcji. Jesli w nocy nie zaspokoisz potrzeby dziecka natychmiast to zaczyna sie placz, lament i uspokajasz kolejne 20 minut, gdzie mozna bylo podac picie w 2 minuty i dziecko spokojnie zasypia dalej.
Poza tym jest
@Doriel: Dziękuję! :D
Bardzo zadowolona, jak weszła do pokoju to zrobila łaaał i dotykala wszystkiego paluszkiem, śmiała się i znowu dotykala. Strasznie sie wzruszylam :D nie spodziewałam się, że takiemu maluchowi zrobi różnicę pomalowana sciana.
Oo jak w podobnym wieku, to i Tobie zycze duuuzo cierpliwosci i troszkę odpoczynku ()