Wpis z mikrobloga

Chciałbym się Was zapytać, czy byłby ktoś zainteresowany, czytaniem wpisów na temat pracy zdalnej? Od ponad 2 lat świadcze usługi programistyczne właśnie w ten sposób (ostatnio dla klienta z Londynu) i raczej nie planuję wracać na "tradycyjny biurowy etat". Co ciekawe, moja żona chcąc kontynuować swoją pracę testera oprogramowania po urodzeniu dziecka, również obecnie pracuje zdalnie, więc może pojawiłyby się też wpisy z jej perspektywy.

Praca zdalna wiąże się z wieloma korzyściami, ale nie ukrywam... ma też swoje wyzwania. Doszedłem do wniosku, że jeżeli było by zainteresowanie, to mógłbym się podzielić tym, jak można porawdzić sobie z niektórymi wyzwaniami.

#programowanie #blog #pracait #praca #pracazdalna
  • 117
  • Odpowiedz
@stateless: ale ja mam NDA z żoną, by innym nie mówić. Kiedyś powiedziałem rodzinie i potem zaczęły się dziwne komentarze. Wiec teraz takie rzeczy trzymam dla siebie :)
  • Odpowiedz
@kejterr: ja nie mówiłem, że zrobie AMA. Powiątpiewałem też w to, że dla kogokolwiek te informacje mogą być przydatne - stąd zapytałem. Dziwię się, że tak wiele osób jest zainteresowanych.
  • Odpowiedz
@noisy: bo pracujesz zdalnie dla klienta z UK, z stawka duza wyzsza niz loklanie. Stad ludzie sa zainteresowani, bo zarabiasz duzo wiecej niz wyciagaja w PL a robisz to samo i mieszkasz w PL.
  • Odpowiedz
@stateless: dlatego zaświtało mi w główce, że to potencjalnie cene informacje, wcale nie takie trudne do zdobycia czy przekazania, jednak mające potencjał zwiększyć komuś przychód np. kilkadziesiąt procent.

Nie miałbym nic przeciwko, gdyby w Polsce, było więcej programistów, pracujących przy ciekawych zagranicznych projektach, zarabiających przy okazji lepsze pieniądzę :) Jeżeli moja wiedza może się komuś przydać, to będę tylko zadowolony :)
  • Odpowiedz