Wpis z mikrobloga

Chciałbym się Was zapytać, czy byłby ktoś zainteresowany, czytaniem wpisów na temat pracy zdalnej? Od ponad 2 lat świadcze usługi programistyczne właśnie w ten sposób (ostatnio dla klienta z Londynu) i raczej nie planuję wracać na "tradycyjny biurowy etat". Co ciekawe, moja żona chcąc kontynuować swoją pracę testera oprogramowania po urodzeniu dziecka, również obecnie pracuje zdalnie, więc może pojawiłyby się też wpisy z jej perspektywy.

Praca zdalna wiąże się z wieloma korzyściami, ale nie ukrywam... ma też swoje wyzwania. Doszedłem do wniosku, że jeżeli było by zainteresowanie, to mógłbym się podzielić tym, jak można porawdzić sobie z niektórymi wyzwaniami.

#programowanie #blog #pracait #praca #pracazdalna
  • 117
  • Odpowiedz
@noisy: wydaje mi się, że tak wiele nie ma do opowiadania. sam czasem pracuję z domu i różni się to głównie tym, że mogę siedzieć w gaciach na kanapie z laptopem, zamiast w biurze się kisić niepotrzebnie.
  • Odpowiedz
@noisy: nie śledzę Cię dokładnie więc nie wiem czy pracujesz bardziej jako krótkoterminowy konsultant czy to raczej stałe zatrudnienie? Jeśli to drugie (lub jakaś inna forma dłuższej współpracy) to jak radzisz sobie z odcięciem od core teamu? Tylko w pełni rozproszone zespoły, zespoły z opracowanymi działającymi metodami unikania takich problemów czy masz na to wywalone - byle zrobić swoje i aby zapłacili?
  • Odpowiedz
@noisy: właśnie chciałbym zacząć zdobywać klientów zza granicy, jakoś tak się układało, że do tej pory jedynie Polacy. Nie mogę się za to jakoś zabrać, a pewnie lepszy piniondz, nie?
  • Odpowiedz
czy byłby ktoś zainteresowany, czytaniem wpisów na temat pracy zdalnej?


@noisy: tak! Chcę się przestawić na pracę zdalną, ale nie wiem od czego zacząć.
  • Odpowiedz
@GrindujTopy:

wydaje mi się, że tak wiele nie ma do opowiadania.


Wspomnę też, że nie tylko pracuje zdalnie, ale też sam zatrudniałem programistów, w tym zdalnie, mając wcześniej własny
  • Odpowiedz
Sądzę, że wiele osób było by zainteresowane takimi informacjami, także jak tylko powstanie jakiś tag to będę obserwować.
Takie pytania na początek...
Pracujesz dla tej samej firmy tylko dostajesz zlecenia dla klientów w różnych krajach?
Nie wymagano od ciebie jakiejś rozmowy rekrutacyjnej?
Jak wygląda przeciętny dzień takiej pracy?
  • Odpowiedz
co ma być ciekawego w klikaniu w komputer z domu?

@steemm: no własnie ten temat nie jest jakoś szczególnie ciekawy... więc postanowiłem zapytać, czy ktokolwiek sądzi chociaż, że teksty w tym temacie byłyby chociaż przydatne dla kogoś.
  • Odpowiedz
@karid: btw ostatnio wykupilem sobie domene na firme z zagranicznej strony i co mnie zdziwilo ze tam tez nie doliczyli vatu, wiec sobie pomyslalem co to za czary, to chyba to o czym mowisz, ale jak to potem rozliczyć ja bede ten vat musial zaplacic pozniej?
  • Odpowiedz
@niko444: gdy to Twój koszt to nie znam szczegółów, ale jeśli to twój przychód to odpowiedzialność zapłaty VAT leży na odbiorcy wg. stawki w jego kraju.

faktura musi mieć tylko aktywny i prawidłowy numer VAT EU (NIP z przedrostkiem kraju odpowiednio zarejestrowany w UE).

To samo potrzebujesz Ty, aby takie faktury wystawiać bądź otrzymywać.
  • Odpowiedz
  • 1
@noisy Dążę właśnie do pracowania zdalnie, chętnie dowiedziałbym się jak wygladało załatwianie formalności w Twoim wypadku. Mam na myśli, że siedzę sobie na bezpiecznym etacie na uop i decyduję się na pracę dla kraju zagranicznego na b2b. Jak wygląda taka wstępna umowa między wami, po której szefowi możesz oznajmić, że już czas na Ciebie? :D Chętnie też się dowiem jak ciężkie jest przestawienie się na współpracę z ludźmi dla których angielski
  • Odpowiedz