Wpis z mikrobloga

Chciałbym się Was zapytać, czy byłby ktoś zainteresowany, czytaniem wpisów na temat pracy zdalnej? Od ponad 2 lat świadcze usługi programistyczne właśnie w ten sposób (ostatnio dla klienta z Londynu) i raczej nie planuję wracać na "tradycyjny biurowy etat". Co ciekawe, moja żona chcąc kontynuować swoją pracę testera oprogramowania po urodzeniu dziecka, również obecnie pracuje zdalnie, więc może pojawiłyby się też wpisy z jej perspektywy.

Praca zdalna wiąże się z wieloma korzyściami, ale nie ukrywam... ma też swoje wyzwania. Doszedłem do wniosku, że jeżeli było by zainteresowanie, to mógłbym się podzielić tym, jak można porawdzić sobie z niektórymi wyzwaniami.

#programowanie #blog #pracait #praca #pracazdalna
  • 117
  • Odpowiedz
@noisy: na wypoku często padają pytania dotyczące pracy zdalnej, więc zainteresowanie by było. Sam bym chętnie poczytał, jak to wygląda i czy faktycznie jest tak różowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@noisy: tez pracuje zdalnie, możesz mi powiedzieć jak znalazles prace z firmą brytyjską? szukales czy sama cie znalazla? i pośredniczy miedzy wami jakas polska firma czy nie, i jestes na b2b zapewne? nie bylo z tym problemów? bo pewnie wpłacają kase w funtach, jak to wyglada od strony prawnej. i tak z ciekawosci, podrozujesz czy siedzisz w jednym miejscu raczej, w jakims wiekszym miescie czy zdala od cywilizacji?
ja z mojej
  • Odpowiedz
@fozolif: nie twierdzę, że jest różowo. Jest po prostu inaczej ;) Praca zdalna ma wiele plusów, jak choćby ogromny wybór projektów, pracodawców, preferowanej pory pracy... ale wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i gdy nagle pomiędzy pracownikami stawiamy monitory i setki kilometrów światłowodów... to pewne rzeczy nie funkcjonują z automatu już tak dobrze, jak w "tradycyjnym zespole".

Uważam, jednak że potencjalne korzyści potrafią być na tyle duże, że warto się zmierzyć z trudnościami.
  • Odpowiedz
@noisy: ja jestem zainteresowana, tym bardziej że wygląda to u nas prawie identycznie, tzn. mąż już pracuje zdalnie, ja rodzę za mc i jako testerka będę kontynuować pracę, ale już zdalnie, od około września. Szczególnie byłabym zainteresowana wypowiedziami Twojej żony.
  • Odpowiedz
Justyna Fabijańczyk oraz jej społeczność raczej wyczerpała temat ;)


@pumpkinguy: bo po szybkim researchu wiem już, że Pani Justyna

Justyna Yusti Fabijańczyk

Podróżniczka, dziennikarka, pasjonatka przedsiębiorczości. Jest konsultantką ds. marketingu i PR-u oraz autorką publikacji biznesowych.


...ma nieco inną pracę niż ja, wiec wydaje mi się, że chyba byłbym w stanie znaleźć swoją niszę ;) Trochę doświadczenia blogowego sam też już mam i skoro potrafiłem pisać 4 lata regularnie na temat
  • Odpowiedz
@noisy: Zaglądam od czasu do czasu do Justyny, ma fajny content + sporą społeczność w grupie na FB z pomocnymi ludźmi jedynie tyle ode mnie. Jak będziesz linkował do bloga to z chęcią poczytam ;)
  • Odpowiedz
@FantaZy: tak samo jak normalną, tylko konkurujesz z ludźmi z całego świata (często) a nie tylko z danej miejscowości tj. jest po prostu nieco trudniej
  • Odpowiedz
@niko444:

tez pracuje zdalnie, możesz mi powiedzieć jak znalazles prace z firmą brytyjską? szukales czy sama cie znalazla?


W momencie w którym zdecydowałem się na zmianę, podkręciłem nieco swój profil na linkedinie, rozpuściłem informacje, że szukam czegoś nowego... i firma sama sie zgłosiła, więc powiem tak - dałem się znaleźć :)

pośredniczy miedzy wami jakas polska firma czy nie, i jestes na b2b zapewne?


tak, b2b

nie bylo z tym problemów?
  • Odpowiedz
@noisy: Poczytałbym zwłaszcza o tym czy miałeś jakieś problemy na początku z przestawieniem się na pracę zdalną. Ja od jakiegoś czasu się nad tym zastanawiam, ale boję się że rozleniwiłbym się i wstawał o 11 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Poczytałbym zwłaszcza o tym czy miałeś jakieś problemy na początku z przestawieniem się na pracę zdalną.


@laki1: w pracy zdalnej według mnie mega ważne jest to, by mieć po prostu ciekawą pracę. Nie mając nad sobą szefa, a obok kolegó z pracy.... nudne obowiązki są chyba dla mnie najtrudniejsze do wykonania.

poza tym... kto mówi, że takie problemy są tylko na początku? :D

Jeżeli ktoś oczekiwałby tekstów "jak się odczłowieczyć" i
  • Odpowiedz
@noisy: robisz zlecenia (w sensie placa za efekt koncowy a nie za ilosc godzin) czy to "zdalny etat" gdzie siedzisz na jakims czacie/jestes pod tel. w okreslonych godzinach itp.?
  • Odpowiedz
co sądzisz trybie pracy siedząco stojącym? Praktykujesz? A może coś polecisz w tym temacie :)

@karid: https://www.wykop.pl/wpis/35480323/troche-chwalesie-calym-ustawieniem-chyba-juz-final/

Przyznaje jednak, że ostatnio dość mało stoję. Na początku to co chwilę. Ale często zmieniam sobie wysokość... raz niżej, raz wyżej.

robisz zlecenia (w sensie placa za efekt koncowy a nie za ilosc godzin) czy to "zdalny etat" gdzie siedzisz na jakims czacie/jestes pod tel. w okreslonych godzinach itp.?


Mam stawkę godzinową. Jest też
  • Odpowiedz
@noisy: Dla mnie najbardziej interesujący temat to komunikacja w zespole, pracowałem częściowo zdalnie w 3 firmach i różnie z tym bywało, w zależności od organizacji zespołu te dni zdalne to albo był czas ostrego #!$%@? bo nikt mi nie przeszkadzał, albo czas ostrego #!$%@? bo nic się nie dało ustalić. I w sumie bardziej mnie to ciekawi z perspektywy twojej żony, bo też pracuje jako tester, a w tym zawodzie przeważnie
  • Odpowiedz
kto mówi, że takie problemy są tylko na początku? :D


@noisy: tego nie twierdzę, ale wydaje mi się że początek dla mnie byłby najtrudniejszy

co na pewno (według mnie) nie działa


to z checią bym przeczytał

A co do biurka to rozumiem że to jest to na korbke? Myslisz ze przez to nie czesto teraz wstajesz? ;)
  • Odpowiedz