Wpis z mikrobloga

Chciałbym się Was zapytać, czy byłby ktoś zainteresowany, czytaniem wpisów na temat pracy zdalnej? Od ponad 2 lat świadcze usługi programistyczne właśnie w ten sposób (ostatnio dla klienta z Londynu) i raczej nie planuję wracać na "tradycyjny biurowy etat". Co ciekawe, moja żona chcąc kontynuować swoją pracę testera oprogramowania po urodzeniu dziecka, również obecnie pracuje zdalnie, więc może pojawiłyby się też wpisy z jej perspektywy.

Praca zdalna wiąże się z wieloma korzyściami, ale nie ukrywam... ma też swoje wyzwania. Doszedłem do wniosku, że jeżeli było by zainteresowanie, to mógłbym się podzielić tym, jak można porawdzić sobie z niektórymi wyzwaniami.

#programowanie #blog #pracait #praca #pracazdalna
  • 117
  • Odpowiedz
@noisy: Może w jakim kierunku chciałbyś iść, co planujesz dalej, co chciałbyś robić dalej, jakie technologie znasz, uczyłeś się i lubisz (co niekoniecznie się łączy), chociaż orientacyjnie :D
  • Odpowiedz
@noisy: pracowalem zdanie 2 lata. Dopoki mialem ciekawe projekty to bylo elegancko. Az firma zrobila nam tylko business as usual i odszedlem do innego zespolu bo nie moglem psychicznie pociagnac tematu. Pracujesz na siebie, wiec inaczej, ale wytrwalosci tez trzeba. Duzo zalezy na jaka firme traficie.
  • Odpowiedz
@stateless: przez rok pracowałem dla polskiej firmy, małego startupy ze znacznym budżetem własnym... tam jednak stwierdziłem, że się nie rozwijam. Defacto pracowałem sam nad tym co było mi przydzielone i nie miałem się jak tam rozwijać.

Teraz mam okazję pracować z jednym takim kozakiem, który jest pewnie z 5 razy bardziej efektywny ode mnie. Nauczyłem się od niego więcej w 2 tygodnie, niż poprzedniej firmie przez rok.
  • Odpowiedz
@villager:

czy jednak cię cisną mocno o logowanie godzin i wyrobienie jakiejś "średniej"?


klient dla którego pracuje, sam ma serwis sezonowy, któremy sezon właśnie się zbliża.... więc jest duże ciśnienie na to by faktycznie robić ;) Nie mniej jednak, sprzedaje im swój czas, więc maja prawo tego wymagać.... więc klikam start jak zaczynam pracować i klikam stop, kiedy idę np. zrobić sobie godzinną przerwę, by odebrać córkę ze żłobka.
  • Odpowiedz
@villager: firma, której obecnie świadcze usługi, zatrudnia kilkadziesiat osób, ale tylko 5 programistów. Odpowiadam bezpośrednio przed szefem, który programistą nigdy nie był... więc ciężko byłoby mu oszacować zasadność estymacji.

Inna sprawa, że zadanie i deadline... to brzmi jak praca w pojedynkę nad jakimś modułem - w mojej ocenie to często się źle kończy. Jestem za tym, by rozwijać projekty za pomocą zespołu, który się uzupełnia i pilnuje, by nikt nie
  • Odpowiedz
@noisy: #!$%@? na dluzsza mete siedziec razem non stop w domu, dziecko jak zacznie chodzic to wam nie da pracowac na lapkach bo samo bedzie chcialo klikac...
  • Odpowiedz
@noisy macie biuro czy pracujecie w domu? Sam pracuje na etacie + wieczorami freelancerka i największym problemem pracy zdalnej jak mnie jest miejsce jej wykonywania. Warunki domowe nie do końca sprzyjają efektywności.
  • Odpowiedz
#!$%@? na dluzsza mete siedziec razem non stop w domu, dziecko jak zacznie chodzic to wam nie da pracowac na lapkach bo samo bedzie chcialo klikac...


@Erwos: nie pracuje z domu. Wynająłem sobie biuro, 4 minuty od domu... całem 7 metrów kwadratowych.

dziecko jak zacznie chodzic to wam nie da pracowac na lapkach bo samo bedzie chcialo klikac...


już chodzi, ma 3 lata :) Rano do żłobka odwożę ja, po
  • Odpowiedz