Wpis z mikrobloga

Chciałbym się Was zapytać, czy byłby ktoś zainteresowany, czytaniem wpisów na temat pracy zdalnej? Od ponad 2 lat świadcze usługi programistyczne właśnie w ten sposób (ostatnio dla klienta z Londynu) i raczej nie planuję wracać na "tradycyjny biurowy etat". Co ciekawe, moja żona chcąc kontynuować swoją pracę testera oprogramowania po urodzeniu dziecka, również obecnie pracuje zdalnie, więc może pojawiłyby się też wpisy z jej perspektywy.

Praca zdalna wiąże się z wieloma korzyściami, ale nie ukrywam... ma też swoje wyzwania. Doszedłem do wniosku, że jeżeli było by zainteresowanie, to mógłbym się podzielić tym, jak można porawdzić sobie z niektórymi wyzwaniami.

#programowanie #blog #pracait #praca #pracazdalna
  • 117
  • Odpowiedz
@noisy Uwzględnij też omówienie godzin pracy - czy je sobie wyznaczasz, na ile regularnie pracujesz czy np masz to z życiem kompletnie wymieszane.

Choć częściowo odpowiedziałeś że jednak zrobiłeś sobie biuro w osobnej lokalizacji więc nie wiem czy to tak całkiem się łapie na pracę zdalną. Na tej zasadzie funkcjonuje masa tzw. wolnych zawodów.

...i wołaj ;)
  • Odpowiedz
@Saeglopur: mam 4 minuty do biura, a biuro mojego obecnego klienta jest 1400km ode mnie :) Chyba się łapie :) (czasem też pracuje z domu, ale wole z biura, bo mam lepiej dostosowane stanowisko pracy)
  • Odpowiedz
@noisy: Też pracuję zdalnie już od prawie 15 lat, jednak tylko dla polskich firm. Chętnie poczytam jak to wygląda jeśłi chodzi o firmy zagraniczne. Zastanawiam się cały czas, czy się nie przerzucić. I uprzedzając pytania: w Polsce też da się zarobić godziwe pieniądze. Aczkolwiek za granicą może być lepiej :)
  • Odpowiedz
@noisy: Wołaj koniecznie i myślę, że warto taki wpis popełnić :D Gdybyś mógł tez trochę opowiedzieć o sobie, co potrafiłeś jak przechodziłeś na prace zdalną, jaki najlepiej poziom prezentować, czym zajmowałeś się wcześniej i jak wyglądała Twoja praca przed pracą zdalną to byłoby super :)
  • Odpowiedz
co potrafiłeś jak przechodziłeś na prace zdalną, jaki najlepiej poziom prezentować, czym zajmowałeś się wcześniej i jak wyglądała Twoja praca przed pracą zdalną to byłoby super :)


@Nixon52: to są wszystko bardzo ciekawe pytania, które postaram sie zaadresować. Jeszcze jakieś rzeczy warto poruszyć?
  • Odpowiedz
@jsujg: w skrócie... ona pracowała na początku w biurze, była na tyle dobra.. że jak pojawił się problem tego jak pracować majac dziecko.. i rozwiazaniem była tylko praca zdalna, to pracodawca na to poszedł. Jednak co ważne, wiele osób w jej biurze tak pracuje.
  • Odpowiedz