Wpis z mikrobloga

Pograłem chwilę w #grimdawn jako że jestem ogromnym fanem #pathofexile i #diablo2 oraz innych takich jak #torchlight jedyneczka i dwójka.
Ale zauważyłem że te 15 lat temu mogłem farmić mephisto cały dzień, a dzisiaj w końcu dochodzę do momentu gdzie tracę wiarę w dalsze granie... Loot jest jakiś taki nijaki, dropi milion tych itemów, sam syf. I to dotyczy wszystkich wymienionych poza diablo2, ale już jakość tej gry nieznacznie mnie odrzuca (na dużym monitorze gra mija się z sensem bez modów)

Też tak macie? Fani #hackandslash #arpg
  • 7
  • Odpowiedz
@Jasak: tak, też tak miałem, ogólnie przejadły mi się cRPG i H&S. Polecam za to Diablo 1 HD Mod, który da nowe spojrzenie na tę grę, albo spróbować nowe gry, np mi przypadło do gustu Final Fantasy
  • Odpowiedz
@Jasak: Też tak mam ( ͡° ʖ̯ ͡°). Nie chce mi się latać 100 razy i farmić, bo widzę, że w dłuższej perspektywie nic z tego nie ma. Więcej radości sprawia gra na singlu, kiedy trzeba wyrzeźbić postać i przejść grę w tym, co wypadnie po drodze.
  • Odpowiedz
Też tak macie?


@Jasak: absolutnie nie, grało mi się wyjątkowo zajebiście w Grim Dawn :)
A PoE już jakoś mniej fajnie, ale to może dlatego, że świeżo skończyłem wtedy GD i musiałem sobie odsapnąć o hakendsleszy.
  • Odpowiedz
@Jasak: Żeby nie było, mam w GD coś koło 200h i gra jest bardzo spoko, tylko brakuje endgame, poza tym dropy mało satysfakcjonujące, słabo rozwinięty crafting. W PoE jest masa ścieżek do ogarnięcia itemów, to robi wielką różnicę.
  • Odpowiedz
@acidd: @Retoryk: GD jest bardzo spoko, tego nie neguję. Ale po przejściu normala nie mam najmniejszej ochoty grać od nowa na wyższym poziomie. Ma też swoje wady, look & feel walki jest od mega marnego dla super, w zależności od wybranego skilla. Np. z nowego dodatku eye of reckoning jest fajny i spoko, ale brakuje tego "czegos"...
  • Odpowiedz
@Jasak: Tak, miałem dokładnie takie samo odczucie co do grim dawn. Jest brązowy, brzydki, nijaki, skille takie jak wszędzie, fabuła nawet nie wiem, ale też taka jak wszędzie. Paradoksalnie z hns najlepiej mi się gra w diablo 3 które jest po prostu współczesne i fajne i choć uprościli za dużo, to wcale nie żałuję uproszczenia lootu. Co mi po 10 cechach itemka jak większość z nich efektywnie nic nie zmienia?
  • Odpowiedz