Wpis z mikrobloga

strajk upadł, ustawą zamknęli gęby wszystkim 'małorobom', fajnie nie?

No to piękne świadectwo rodacy pokazali włodarzom. Mogą nas r----ć w dupę bez miłości i nikt z tym nic nie zrobi. Wystarczy poczekać, zainwestować trochę w propagandę, a ludzie sami się sobie do gardeł rzucą. Divide et impera, klasyk. Trochę jak w tym żarcie o piekle i diabłach - Polaków nie trzeba pilnować, sami się nawzajem na dno ściągają.

Z tego miejsca życzę powodzenia wszystkim następnym, którzy niezadowoleni ze swoich zarobków zapragną strajkować. Jestem przekonany, że wywalczą swoje ;)

#starjk #strajknauczycieli
Rozbojnik_Alibaba - strajk upadł, ustawą zamknęli gęby wszystkim 'małorobom', fajnie ...

źródło: comment_Y1Q23bFnLo2Mt5aFtsnGKaMKOLiisWaC.jpg

Pobierz
  • 389
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WarmWeather: coś tam dało. Wcześniej miałem limit refundacyjny na moje stomijne rzeczy a teraz jakbym potrzebował więcej, to mogę dostać tyle ile potrzebuję (inna sprawa, że zawsze mi wystarczało z limitem, ale są różne przypadki). Oprócz tego renta socjalna została podniesiona do kwoty najniższej emerytury.
  • Odpowiedz
  • 1
@Rozbojnik_Alibaba nie No rzeczywiście fajnie by było gdyby każda grupa zawodowa strajkiem uzyskiwała to co chcę i przypadkiem zawsze to są pieniądze. Oczywiście każda grupa zawodowa która wypłatę dostaje z budżetu państwa bo reszta Jedynie co może zrobić to trochę pomarudzić pod nosem i wrócić do swojej roboty.
  • Odpowiedz
Nauczyciele, mogli np do odwolania w ramach strajku:
-nie prowadzic lekcji
-nie organizowac zebran z rodzicami
Oni woleli wybrac jako karte przetargowa przyszlosc swoich uczniow co jest haniebne i obrzydliwe. Zmarnowali sobie reputacje do reszty i wpisy dzieci nauczycieli tego nie zmienia. Jak Wam tak zalezy na tym panstwie to zgloscie rodzicow do US za nierozliczone dochody z korepetycji - wtedy moze pieniadze sie znajda? bk
  • Odpowiedz
@motorcycleman: ale dlaczego ty ciągle porównujesz sektor publiczny do prywatnego? Nauczyciel nie może pójść do swojego przełożonego po podwyżkę bo jego przełożony nie ma realnego wpływu na jego płacę, tylko ministerstwo.

A ci zostali zaszczuci przez pisowskie media, i pozytecznych debili, bo przeciez ciezko jest zastrajkowac tak, zeby nie odczuli tego uczniowie - ktorzy sa sensem tego całego ambarasu, więc tez czesc spoleczenstwa nie jest w stanie zrozumiec sytuacji.
  • Odpowiedz
@WarmWeather: a nie lepiej po prostu sprywatyzować?

Najlepiej zostawić wstępnie tylko podstawówki, niech dzieciaki nauczą się czytać i pisać.
Przecież matury mogą być odpłatne, tak samo jak inne egzaminy.
Biorąc pod uwagę obecny powszechny dostęp do informacji w internecie, możliwość nauczania zdalnego nie widzę sensu w publicznej edukacji, która zawsze będzie niskiej jakości.
  • Odpowiedz
Nauczyciel nie może pójść do swojego przełożonego po podwyżkę bo jego przełożony nie ma realnego wpływu na jego płacę, tylko ministerstwo.


@Cooldawg: ma wpływ. ministerstwo ma wpływ na stawkę minimalną. taki sam jak w biedronce.

więc tez czesc spoleczenstwa nie jest w stanie zrozumiec sytuacji.

@Cooldawg: bardzo dobre! tylko czemu sektor publiczny (nauczyciele - mniejszość) nie potrafi zrozumieć sektora prywatnego i dominanty zarobków w nim, żądając 1000 dla każdego
  • Odpowiedz
@Cooldawg: tak jak mówiłem. W prywatnym możesz pójść po podwyżkę z dnia na dzień, jest łatwiej poruszać się między przedsiębiorstwami w obrębie swojej specjalizacji. W przypadku budzetowki tak nie ma. Serio trzeba to tłumaczyć?
  • Odpowiedz
Dla wszystkich mądrych plujacych na strajk nastolatkow mam pytanie. Jak inaczej miałby wyglądać strajk żeby był skuteczny?


@Sollfik: cały system edukacji jest do przeorania, cała podstawa programowa, nic nie da danie tysiąca tym samym zgredom, dalej będzie syf, dodatkowo uczniowie i rodzice powinni mieć jakąś możliwość oceniania nauczycieli, są nauczyciele, którym z chęcią bym dał tą podwyżkę, ale nie wszystkim, nie można dac tysiąca wszystkim kiedy zasługuje na to z
  • Odpowiedz