Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy moglibyście spojrzeć poniżej czy dobry plan na odchudzanie sobie zrobiłam?

Wiek: 34 lata
Waga: 70 kg
Cel: 60 kg

Plan: 1500 kcal dziennie
Rozkład makroskładników: białka 40%, tłuszcze 35%, węglowodany: 25%
Dziennie spożycia mierzone aplikacją fitatu

Aktywnośc fizyczna: "Skalpel" Chodakowskiej 2 x w tygodniu 45 min, jazda na rowerze lub pływanie (1 h minimum) 1-2 x w tygodniu

Jestem całkowicie początkująca, prowadzę siedzący tryb życia (praca przy komputerze) chciałabym schudnąć 10 kg

Coś byście dodali/zmienili?

Z góry dziękuję za pomoc!

#dieta #silownia #mirkokoksy #redukcja #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 21
Aktywnośc fizyczna: "Skalpel" Chodakowskiej 2 x w tygodniu 45 min

NO JA #!$%@?
CO TE RÓŻOWE MAJĄ #!$%@? W GŁOWIE Z TYMI #!$%@? ĆWICZENIAMI, NO JA #!$%@?.
ZAMIAST ZACZĄĆ TRENOWAĆ JAKIMŚ SENSOWNYM PLANEM SIŁOWYM Z PROGRESJĄ TO #!$%@? BIORĄ NAJWIĘKSZE GÓWNO JAKIE MOŻNA ZNALEŹĆ, A POTEM PŁACZĄ, ŻE BRAK EFEKTÓW.

Strigerrowałem się, dziękuje za uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zelber: nie chciałbym nic mówić ale Chodakowska będzie 100x lepszym rozwiązaniem niż "siłownia" która wygląda w 99% przypadkach tak: 15 ruchów na przywodziciele, 15 ruchów wyprostów na maszynie, uginanie na maszynie na triceps. Przynajmniej na Chodakowskiej poskacze i trochę puls się zwiększy.
@ethics: sranie w banie, siłownia to nie tylko siłowe boje ale także różne zajęcia zorganizowane, fitness, crossfit, zumba itp. Chodakowską się robi w domu, często na pół gwizdka, często w ogóle, bez większej motywacji. Nic tak nie motywuje jak karnet na siłownię ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pójdzie sobie na zajęcia gdzie się zmęczy kilka razy bardziej niż przy skalpelu i dodatkowo będzie mogła pójść poćwiczyć siłowo lub
@AnonimoweMirkoWyznania: brawo, dobry początek. Polub się z aktywnością fizyczną to może kiedyś odważysz się na coś efektywniejszego jak właśnie siłownia.
Ad rem - ja bym dorzucił ze 300 kcal na początek. Jeśli zaczniesz tak nisko to nie będziesz miała z czego schodzić. Dorzuć jeszcze więcej aktywności - spacer do pracy, na zakupy, rekreacyjnie do lasu. Ustal sobie cel na np. 10 czy 15k kroków dziennie.
@ponury_stefan: na samym deficycie to będzie chudła bardzo długo. Poza tym skalpel to bardzo łagodne ćwiczenia, wiem, bo sama ćwiczyłam. Powinno się ćwiczyć przynajmniej z 3-4x w tyg. Lepiej to powiedzieć komuś kto nie wie niż pisać, ze plan jest super, a potem laska będzie załamana, ze nie chudnie tak jak inni.
@DinaKaliente: nawet nie chce mi się tego komentować. Ja rozumiem, że ktoś nie postawi obok siebie Chodakowskiej i biegania półmaratonu co drugi dzień, ale wydatek kaloryczny podczas średnio intensywnego treningu siłowego i podczas Skalpela będzie pewnie rzędu 50-100 kcal czyli tyle co nic. Trening siłowy nie służy ostremu zwiększeniu wydatku a pracy nad mięśniami (utrzymanie/budowanie zależnie od deficytu/nadwyżki).
@AnonimoweMirkoWyznania: Z doświadczenia powiem że ćwiczenia puszczane na laptopie to tak średnio. Zwłaszcza jeśli wcześniej nie ćwiczyłas. Na początku warto, żeby ktoś mógł spojrzeć jak wykonujesz ćwiczenia, bo nieprawidłową techniką sobie tylko krzywdę zrobisz. Robiłam sobie skalpel na studiach, myślałam, że spoko, a plecy powinny tak boleć,bo przecież ćwiczyłam. Potem zaczęłam chodzić na fitnesy na siłowni i trenerka szybko pokazała, że technika z dupy i stąd bóle :p
@ponury_stefan: to po co komentujesz
Skalpel to nie ćwiczenia siłowe tylko kardio. I nie 100 tylko 200-300.
Poza tym to i tak choćby te pół kilo/kilo mniej w miesiąc niż na samej diecie, a poza tym lepsza kondycja i jędrna skóra. Nie zniechęcaj kobiety. Poza tym i tak zrobi jak będzie uważała, ja tylko sugeruje
@AnonimoweMirkoWyznania: musiałabyś podać wzrost
ChytryUrolog: Chodakowska ma #!$%@? ćwiczenia z #!$%@?ą formą, jak chcesz nabawić się prędko kontuzji albo problemów ze stawami to polecam. W przeciwnym wypadku dużo lepiej będzie jak sobie ułożysz plan ćwiczeń z Fitness Blenderem - mają stronę (i kanał na youtube) z całym katalogiem darmowych ćwiczeń, podzielone na partie mięśniowe, intensywność, czas trwania, kardio/siłowe. Dostęp do wszystkich filmów jest za darmo https://www.fitnessblender.com/videos ale mają w ofercie też plany treningowe (po prostu
@AnonimoweMirkoWyznania: Podaj wzrost, ale widać że trochę za mało kcal. Olej ćwiczenia w domu, motywacja i intensywność słaba, rzadko kto się bierze za to poważnie i zawsze znajdziesz wymówkę.

Jak lubisz jeździć na rowerze to siłownie też olej, opalisz się, dotlenisz i zrobisz trening. Zacznij od 3x30 minut, gdzie 30 minut ma być samej jazdy (licznik rowerowy się przydaje bo mierzy czas ruchu, a nie stanie na światłach itd). Jazda ma