Wpis z mikrobloga

@Shatter: Upośledzone gadanie, bo nie masz innego argumentu? Ich praca nie jest warta podwyżki i tyle, brać po 2 etaty i tyle, a jak nie to się zwalniać. Jakby były braki to rynek sam wymusiłby podwyżki nie potrzebowalibyśmy wtedy strajku. Rząd zjeb*** u lekarzy, wyjechali, jest porażka a nie służba zdrowia, ale to wina rządu a nie lekarzy, bo nikt na tyle inteligentny i wykształcony nie będzie pracował za te pieniadzę.
@czarnapietruszka: Kiedy w tym myśleniu jest konsekwencja: nauczyciele postępują w zakresie swoich uprawnień, to jest rola rządu, żeby zapewnić dobrą edukację, poprzez m. in. zatrudnianie nauczycieli i dbanie o nich i ich szacunek w społeczeństwie (a ten jest skorelowany z pensją, chciał czy nie chciał kolego). Rząd za to występuje poza ramy tego, co jest odpowiednie, wg niektórych nawet jest to na granicy bezprawia, co wywołuje słuszne oburzenie.
Rząd usiłuje jedynie
Przeszkolenia i kursy kończone są egzaminami i trwają odpowiednio krócej, można też czekać aż wszyscy skończą przeszkolenie i potem wraz ze stażem w szkole i wynikami zwiększać wynagrodzenie


@Operator21: @Operator21: Ale o czym ty do mnie mówisz, jakie pomysły na co? xD zasugerowałeś, że rok studiów więcej nie wystarczy by zdobyć kwalifikacje do uczenia dzieci, tymczasem wystarczy - w postaci zaliczonego kursu pedagogicznego. To jest bardzo proste, dlatego studenci nie
@mat-soj: I tu wykopki są dla mnie tajemnicą. Strajkujesz - nie dostajesz za ten czas pieniędzy ale podczas strajku nie wykonuje się ŻADNYCH czynności/zadań pracowniczych więc i również klasyfikacji. Nie rozumiem stwierdzania, że "teraz to przegięli"... To, że strajk jest było wiadomo już wcześniej i na początku jakoś na wykopie głównie ludzie go popierali...
@Shatter: @Elaviart: @odkaczalka: Powtórzę to już poraz setny, jakby nauczyciele nakreślili problem, że nie ma kto uczyć, są braki to rodzice staliby pod sejmem i protestowali o podwyżki dla nauczycieli, mieliby społeczeństwo po swojej stronie. Ale nie, to banda debili, którzy się jeszcze ośmieszają durnymi piosenkami, chyba faktycznie przebywanie z dzieciakami źle działa na psychikę i dzięki temu nastawili społeczeństwo przeciwko sobie.
@Alinous: Bo skutek tego strajku będzie
@odkaczalka po pierwsze szacunek w społeczeństwie odbierają sobie sami, choćby przebieraniem się za krowy czy nagrywaniem durnych przeróbek piosenek- oby najdalej od takich nauczycieli...
Spełnienie żądań płacowych takich osób ani o jote nie zwiększy poziomu edukacji o której mowisz.
Po drugie- niech strajkują w czasie roku szkolnego! A nie w czasie egzaminów. Wtedy nie będzie się dało ich tak łatwo zastąpić. Ale oczywiście oni musieli zrobić to w okresie egzaminów, licząc że
@Operator21: aha no to jak bez znaczenia to fajnie, bo właśnie się przyznałeś że jesteś wyznawcą tej teorii i nie jesteś zdolny do zmiany zdania.
Strajkują -> nie wykonują czynności zw. z pracą -> nie kwalifikują

A co do poprawy systemu - większe płace pozwolą ludziom z większymi wymaganiami i poziomem życia na wejście do zawodu, dzisiaj idą tam często najgorsi, którym nie chce się ścigać gdzie indziej. Z tego samego
@czarnapietruszka: też mi się to nie podoba za bardzo, ale przynajmniej jest to jakaś forma uzewnętrzniania i byłbym daleki od ostracyzmu z powodu jakichś piosenek (choć niektóre serio kłują w uszy ;c )
Przeczytaj mój komentarz wyżej, myślę, że zwiększy, jak nie teraz, to za kilka lat - zadowolona tkanka tworząca system to lepszy system (dlatego dziś tak bardzo dba się o pracownika w firmach prywatnych; państwo musi się w tej
@odkaczalka: Gdy strajkowali kontrolerzy ruchu lotniczego to zrobili tak, że samoloty nie dostawały żadnych skrótów, wszystkie procedury robiliśmy po najdłuższej oficjalnej drodze paląc dodatkowe setki kilogramów paliwa... Ponieważ skrót wymagał od kontrolera, aby wziął większą odpowiedzialność, przemyślał wszystko i był po prostu przez to bardziej zapracowany i tym sposobem pokazali wszystkim jaką pracę wykonują i każdy to szanował. Gdybym miał porównać brak klasyfikacji do tego co mogą zrobić kontrolerzy to po
jakby nauczyciele nakreślili problem (...)


@Operator21: Znowu wołasz mnie do czegoś co nie ma żadnego związku z tym co napisałem. I to pomimo odrębnego, szczegółowego doprecyzowania. Skoro posiadasz po prostu do przekazania jakąś bardzo prostą myśl, na dodatek kopiuj-wklej z opcji B (albo A, zależy od strony) to może lepiej nie brać się za dyskusje? Nie będziesz musiał powtarzać po sto razy, co najwyraźniej musisz robić z braku czegoś więcej do
@odkaczalka z tym, że przy okazji tego strajku wiele osób dowiedziało się ile wynosi etat nauczyciela oraz, że jego pensja na tle innych krajów europejskich nie jest taka zła jak twierdzą.
(Tylko proszę już bez wyliczania ile to nauczyciel nie pracuje ponad te 18h lekcyjnych na tydzień bo to krew zalewa... Każda osoba pracująca intelektualnie ma co robić w związku z zawodem i to dużo więcej niż nauczyciel)
I ludzie najzwyczajniej nie