Wpis z mikrobloga

@banjo: Mieszkam w mieście <80k, w szkole technicznej na przykład (w której prowadzę jakąś tam charytatywną hobbystyczną działalność dla chętnych - nie jestem belfrem, ale z jednym wspólnie się w to angażujemy, on również nieodpłatnie) są wolne etaty, młodzi po studiach przychodzą by po dwóch tygodniach zrezygnować. Zarobki 3k są pewnie jak na okolicę wysokie, ogólnie zwykle słabe fabryczki produkcyjne z wypłatami 2-2,5k. Chyba w ogóle o to w tym całym
co im zrobił taki typowy Kamil maturzysta?


@mat-soj: Nic. Tylko przypominam po raz kolejny, ZNP chciał się spotkać z premierem w sprawie podwyżek oraz ich reformy edukacji w grudniu 2016 roku - https://dziennikzachodni.pl/strajki-generalny-w-szkolach-znp-podjelo-decyzje-o-wejsciu-w-spor-zbiorowy/ar/11599308

Skoro 3 lata to za krótko na ustalenie porozumienia (ale przepchnęłoby się ze 2 "reformy edukacji" w tym czasie) to nie pozostało nauczycielom nic innego. Kamil niczemu nie jest winny ale powinien on winić rząd który od 3
@astrodamus mieszkam w mieście 70k i młodzi nauczyciele bez tatów dojeżdżają na wioski +50km od miejsca zamieszkania, żeby chociaż robić pół etatu przez rok. Może w sytuacji technicznych szkół chodzi o te specjalizacyjne przedmioty? Bo ja się wypowiadałam szczerze o takich tylko, co są w szkole muzycznej, w podstawowej i liceum. A jeśli chodzi o strajk to odrębna kwestia, odniosłam się do tego tylko, że są miejsca, gdzie się rzucają na wakat.
@myrmyrek takie to wiadomo, że przejdź się po internecie i poczytaj jakie ludzie mają pomysły. No nikogo nie obchodzą i 3/4 komentarzy później z dupy, że to nauczyciele nie mają sumienia i bombelki zostaną bezdomnymi bo nie mają matury xD
@banjo: Ano, to jest temat rzeka na poważną reformę, ale generalnie strajk popieram bo to jest skandal, żeby płace za techniczne przedmioty były tak niskie. Wiadomo, że na W-F-istę typu 'macie piłkę i grajcie, ja posiedzę w kanciapie' to i to 1800 za dużo, ale ja np. miałem zwykle takich, którzy prowadzili ciekawe zajęcia, więc i im życzę wyższej pensji.
@anaisse: czyli teraz 3 klasy liceum zostaną w szkole na kolejny rok, ponieważ brak klasyfikacji = brak zaliczenia roku szkolnego = powtarzanie klasy

dodatkowo dochodzą klasy 3 gimnazjum oraz 8 podstawówki

czyli w liceum gdzie były klasy 1, 2 oraz 3 będzie 1 z Gim, 1 z SP, 2, 3, 3 powtarzająca

czyli nauczyciele będą mieli 5/3 więcej roboty

czyli, odwracając, ich pensja w stosunku do pracy będzie wynosiła 3/5

czyli