Wpis z mikrobloga

@rzuberbozy: to jest skomplikowany problem trzeba np pamietac ze wielu rodzinom odpowiada zycie z tych kartek i nie zalezy im na zmianie swojej sytacji typu samorozwój , lepsza praca itd. byle zrec i zyc dalej albo pobieraja te kartki bo pracuja na czarno. przeciez nie oszukujmy sie trzeba być niezlym dzbanem zeby na zachodzie umierac z glodu albo byc biednym a no i tu dochodzi jeszcze jest sprawa co to znaczy
chciałbym przypomnieć, że na zachodzie Europy są takie kraje jak Szwajcaria czy Niemcy w których też jest system kapitalistyczny, ciekawe dlaczego nie wklejasz mapek pokazujących jaki tam jest procent dzieci żyjących w biedzie, na pewno nie dlatego że nie będzie ci pasowało pod tezę.

z resztą o czym ja mówię, przecież nawet w biedackiej Polsce sytuacja nie jest tak dramatyczna jak to ukazuje ta w pełni wiarygodna mapa
@rzuberbozy: Po pierwsze - każdy głodujący w Wenezueli chiałby głodawać tak, ja ci z tej statystyki.
Po drugie urodzenie się w USA to wygrana na loterii o której marzy większość populacji świata. Jeżeli #!$%@?łeś swoją szansę, to coś nie tak jest z tobą, a nie z krajem.
@niepanimaju: xDD no zdecydowanie masz świetne pojęcie na temat Ameryki, polecam się zainteresowac wagę slavery, kosztami ich sluzby zdrowia i faktu ze nawet mając ubezpieczenie nie jesteś zawsze ubezpieczona, braku urlopu dla pracowników i innych kosztah zycia.

Jak nie jesteś w 10% najbogatszych to Twoje życie w Ameryce wygląda gorzej niż przeciętnego Polaka. Widzę że ich propaganda i Hollywood zrobiły swoję skoro uważasz że jest inaczej
chciałbym przypomnieć, że na zachodzie Europy są takie kraje jak Szwajcaria czy Niemcy w których też jest system kapitalistyczny, ciekawe dlaczego nie wklejasz mapek pokazujących jaki tam jest procent dzieci żyjących w biedzie, na pewno nie dlatego że nie będzie ci pasowało pod tezę.


@kipi32: zwróć uwagę na to, że biorąc pod uwagę wskaźnik Giniego kraje te mają znacznie mniejsze rozwarstwienie niż USA, nie mówiąc o innych różnicach w kwestii polityki
@Revmir wiem, American Dream to kłamstwo (ludzie nadal w nie wierzą patrząc na komentarze tutaj), ale sprowadzanie wszystkich problemów USA do złego kapitalizmu i kolorowanki w jpgu jest po prostu głupie. Wiem, że ten kraj jest niejako symbolem historycznym tego systemu, ale praktycznie wszystkie kraje z czołówki rankingu HDI to kapitalizm.
xDD ten uczuć gdy prawie 40mln(ponad 50% z nich to dzieci) ludzi w 'najbogatszym' kraju świata otrzymuje kartki na żarcie bo nie ma co #!$%@? a jakiś prawak dalej boldupi o to że tam jest o wiele więcej ludzi a te 40 milionów nic nie znaczy XDD


@rzuberbozy: w każdym kraju znajdziesz idiotów, złodziei, patologicznych przestępcow (ludzie którzy otrzymują psychologiczną gratyfikację i "adrenaline rush" gdy działają na granicy prawa), alkoholików, chorych