Wpis z mikrobloga

A co gdyby dać nauczycielom te podwyżkę ale w zamian niech siedzą w szkole 8-16. W czasie wolnym od lekcji niech odrabiają z dziećmi zadania, douczaja, poprawiają sprawdziany.... Ja jako rodzic dzieci w wieku szkolnym jestem jak najbardziej za. Niech pracują jak 99% ludzi w wielki czwartek i piątek, dzięki temu zadadzą mniej zadań po świętach. Jeżeli będą w szkole do 16 to i ja będę miała czas żeby podejść i dowiedzieć się co w trawie piszczy. #strajknauczycieli #dobrazmiana #takaprawda
  • 110
@monalisssa: dlaczego od 8-16. Lekcje są też po południu więc praca zmianowa tutaj byłaby dobrym rozwiązaniem. Moim zdaniem szkoła powinna zapewnić dla nauczycieli odpowiednie zaplecze tak aby mogli pełne 8h w szkole pracować. Swoją obecność rejestrować elektronicznie tak aby nikt nie mówił, że np. pracuje tylko 4h dziennie. Oczywiście nie znaczy to, że na każdego nauczyciela musi przypadać komputer bo w korporacjach np. drukarka jest sieciowa i przypada jeden komputer na
Brzmi spoko na papieże. Bo w praktyce wiem, że nauczyciele są często zatrudnieni w 2,3 a nawet 4 szkołach i ledwo dociągają etat. Sprawa trudna do zrealizowania. Wszystko wygląda prościej w miastach.
Ale uwierz mi. W małych miejscowościach, nauczyciel czasami robi po 50km dziennie, aby dojechać z pracy do pracy na jedną godzinę lekcyjną. Ktoś to musi zrobić.

Aktualny system nie jest zły. Powinno się dodać dodatkowe godziny biurowe, na sprawdzanie kartkówek,
@monalisssa:
Według mnie to archaiczne podejście,że praca powinna trwać 8 h dziennie x 5 dni w tygodniu to absurd w przypadku niektórych prac biurowych. W jednej sytuacji wykonasz swoją pracę w ciągu 5h. To po co masz siedzieć więcej? Siedzisz i grasz w pasjansa lub oglądasz filmiki na YT do końca dnia.

W przypadku nauczycieli sprowadzałoby się to również do tego, że:
1) Wycieczki szkolne także powinny obejmować 8 h, bo
@daot: @pd1010:
Tylko każdy chce mieć dla siebie odzielny pokój i komputer, może jeszcze kanape do tego xD. To jest jakiś absurd, wystarczyłoby biurka poustawiać na przeciwko siebie, jeden obok drugiego, jakaś niewielka ścianka jak w korpo.
Wg mnie oni powinni siedzieć na dupsku w tym pokoju od 8-16, bo chyba nie rozumieją jaki to przywilej siąść w domu w dresach przy swoim biurku i trochę popracować. Większość z nich
@alicjaxoxo: dlatego moim zdaniem nie ma co z nimi dyskutować tylko rząd powinien to zmienić po swojemu. Jeśli ktoś chciałby mieć komputer na wyłączność to zawsze może sobie kupić laptopa. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nauczyciele siedzą mentalnie w latach 90. i nie wiedzą co się dzieje na świecie. Również mogę powiedzieć, że pracuje po 50h tygodniowo i nikt mi za to nie płaci tylko, że nie mam
A co gdyby dać nauczycielom te podwyżkę ale w zamian niech siedzą w szkole 8-16.


@monalisssa: @alicjaxoxo: Nauczyciele mówią, ze dla nich bomba. Tylko żadnego sprawdzania prac w domu, żadnych wycieczek, wywiadówek (tylko w ramach tych 8-16), żadnej wieczornej korespondencji z rodzicami, wypełniania dokumentów, librusa itp. No i płaca taka, jaką powinien zarabiać specjalista po studiach.

wystarczyłoby biurka poustawiać na przeciwko siebie, jeden obok drugiego, jakaś niewielka ścianka jak w
@Andreth:

wysł#!$%@?ąc pretensji, czemu Jaś dostał jedynkę, i pogadamy.


Wy naprawdę żyjecie w jakimś innym świecie XDD poważny problem, udzielenie odpowiedzi matce gówniaka.
Są zawody w których ludzie naprawdę walczą każdego dnia, muszą radzić sobie z presją albo ciężko pracują fizycznie. Jak nie lubisz dzieci, to trzeba było wybrać inny zawód. A udzielenie takiej informacji, to jest jakaś podstawa komunikowania się w społeczeństwie. Wiesz, że jak idziesz do sklepu spożywczego, to
@Andreth:

Tylko żadnego sprawdzania prac w domu, żadnych wycieczek, wywiadówek (tylko w ramach tych 8-16), żadnej wieczornej korespondencji z rodzicami, wypełniania dokumentów, librusa itp. No i płaca taka, jaką powinien zarabiać specjalista po studiach.

Za te ferie i wakacje to chyba wywiadówka raz na 3mies i wycieczka 2x do roku to chyba nie jakiś wyczyn :)
@pd1010:

Problem miejsc w szkołach. W niektórych szkołach nie ma po prostu miejsc w
Za wywiadówkę i wycieczkę powinni mieć płacone ekstra, jak każdy kto robi nadgodziny.


@wydac_Jadzke_za_Kokeszke: powinni, ale państwo o dziwo trzyma takie śmieszne regulacje (i nie dotyczy to tylko nauczycieli)
to samo jest w policji, sądach, wojsku, ratownictwie medycznym (ciekawostka, od 1 kwietnia br. wszystkie karetki w Polsce mogą być tylko państwowe - a później znowu będzie płacz, że ratownicy strajkują bo są źle opłacani)
@monalisssa: TAK! myślę o tym od samego początku strajku. Niech pracują w szkole średnio 8 godzin dziennie, niech nie zabierają tych słynnych sprawdzianów do sprawdzenia do domu i niech mają te podwyżki. Ciekawe który nauczyciel by się na to zgodził