Wpis z mikrobloga

A co gdyby dać nauczycielom te podwyżkę ale w zamian niech siedzą w szkole 8-16. W czasie wolnym od lekcji niech odrabiają z dziećmi zadania, douczaja, poprawiają sprawdziany.... Ja jako rodzic dzieci w wieku szkolnym jestem jak najbardziej za. Niech pracują jak 99% ludzi w wielki czwartek i piątek, dzięki temu zadadzą mniej zadań po świętach. Jeżeli będą w szkole do 16 to i ja będę miała czas żeby podejść i dowiedzieć się co w trawie piszczy. #strajknauczycieli #dobrazmiana #takaprawda
  • 110
@monalisssa:

W większości szkół połowa klas jest po 13 wolna... Tam można prowadzić konsultacje z uczniami. A sprawdzanie sprawdzianow- choćby sala informatyczna :) komputer się znajdzie dla każdego:)


Jak ja chodziłem do szkoły to klasy wolne szło złapać po 14:30. I to przez to, że spora część lekcji odbywała się od 7 rano. Więc z dostępnością sal byłby problem. A to niewielkie powiatowe miasto było. W gimnazjum trochę luźniej, ale tylko
@daot: Proste rozwiązanie, którego w korpo się już nie stosuje i idzie się w coraz dalsze odchodzenie od systemu 8-16 w biurze, który jest korporacyjnym odpowiednikiem modelu pracy z początków rewolucji przemysłowej. Pracownik powinien wykonać pracę za którą mu płacą a to czy sprawdzian zostanie sprawdzony o 14 czy o 20 nie powinno nikogo obchodzić.
@monalisssa: no tak. rady niech się odbywają tylko w godzinach 8-16. tak samo zebrania rodzicielskie. jak ktoś nie da rady dotrzeć, to jego sprawa, najwyraźniej nie troszczy się o swoje dzieci i to jego sprawa, że też pracuje 8-16. Zajęcia dodatkowe też można zmieścić w tych godzinach. Chętnie zobaczyłbym taką korpo szkołę. Prawdopodobnie praca byłaby bardzo stabilna, a wyniki typowe dla korpo.
@eloar:

no tak. rady niech się odbywają tylko w godzinach 8-16. tak samo zebrania rodzicielskie. jak ktoś nie da rady dotrzeć, to jego sprawa, najwyraźniej nie troszczy się o swoje dzieci i to jego sprawa, że też pracuje 8-16

No ale dlaczego rady czy wywiadówki nie mają się odbywać później? Za te 2 miechy wakacji i ferie to chyba mogą raz na jakiś czas dłużej zostać?
@monalisssa: czemu mieliby zostawać dłużej? 8h to 8h. nie mniej, nie więcej. 16:00 wybija, podbijasz kartę i spadaj do domu. Pamiętaj o Work Life Balance, nie możesz siedzieć nadgodzin i narażać swojego pracodawcy na straty z tytułu Twojego przemęczenia i spadku satysfakcji z pracy. Przypomnij sobie szkolenie i przejrzyj materiały z pakietu powitalnego. Wszystko o właściwym zarządzaniu czasem zostało zawarte w prezentacji i broszurze.
@monalisssa: nie no jak każdy 20 albo 26 dni urlopu, w tym 4 dni urlopu na żądanie. Najlepiej wprowadzić miesięczny albo kwartalny plan urlopowy, aby dało się zastępstwa zaplanować. Szkoły nie powinny mieć problemu z zatrudnieniem kilku nauczycieli do tego samego przedmiotu, którzy będą mogli się zastępować jak ktoś akurat pojedzie na urlop. Do tego diety za delegacje, co obejmuje wszystkie wycieczki, szczególnie te wielodniowe. Korpo to Korpo, pełne prawo pracy.