Wpis z mikrobloga

Drogie gdańszczanki, drodzy gdańszczanie na Wykopie. Razem Żoną zastanawiamy się nad przeprowadzką z #krakow do #gdansk. Czy moglibyście nam polecić dzielnice/inwestycje, w których warto zamieszkać? Nie zależy nam na bliskości morza. Bardziej cenimy sobie spokój i świeże powietrze. Zastanawialiśmy się nad Jasieniem/Szadółki, ale tam jest wysypisko śmieci (planowane uruchomienie spalarni), więc podobno zapachy są nieciekawe.
Dziękujemy i pozdrawiamy!
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@genkis: jedynym kryterium miejsca zamieszkania w tym mieście jest zasobność portfela. Jak nie masz hajsu w opór to będziesz mieszkać przy obwodnicy na nowym osiedlu w polu i dojeżdżać godzinę do pracy.
  • Odpowiedz
@genkis: Warto!! Żałuję że tak późno. Wreszcie nie żyję w syfie, smrodzie, dymie. To widać gołym okie. Konkretnie: wreszcie widać :) Mgła jest tu mgłą a nie smogiem. Troszkę lepszy w krk był transport publiczny, tu tramwaje czy autobusy są średnie. Chociaż jak się przyzwyczaisz, ogarniesz rozkłady jazdy i topografię miasta to nabierają większego sensu. Ja ostatnie dwa lata mieszkałem na Przymorzu, na plażę mam 15 minut z buta.
  • Odpowiedz
  • 0
@1Jurko komunikacja miejska w Gdańsku jest na poziomie PKS-u Radom

@genkis jak chcesz popełnić największy błąd życia to się przeprowadzaj. A jak już uparłeś się i chcesz czystego powietrza to Gdynia jest miliard razy lepsza od Gdańska
  • Odpowiedz
  • 0
@genkis komunikacja, zarządzanie, plan miasta, mentalność ludzi. Komunikacja w Gdańsku to codziennie zepsute tramwaje, stare szroty jako autobusy, syf menele i godzinny takt
  • Odpowiedz
@genkis: ja mieszkam prawie dwa lata w Gda i mam mieszane odczucia. Ceny mieszkań chore. Czynszcze (woda) dosyć wysokie. Komunikacja miejska jest tragiczna i to nie jest przesadne okreslenie. Busy rozkładu sie nie trzymają, a tramwaje to stare złomy. W okolicach szadółek wali(jeżeli ktoś mowi ze nie, tzn ze ma tam mieszkanie i zyje w wyparciu). Rynek pracy jest dosyć specyficzny i ogolnie dosyć słaby. O władzach miasta nie będę
  • Odpowiedz