Wpis z mikrobloga

Mam stara lustrzankę d3100, a szykuje mi się konkretna podróż, a to jakby nie patrzeć trochę duże biorąc pod uwagę lampę i dodatkowa stałkę.
Czy znajdę jakiegos sensownego bezlusterkowca, który zaoferuje mi podobne parametry lub lepsze za około 2000zl?
Drugie pytanie, czy będzie możliwość podpięcia obiektywow Nikkor (czytałem o jakichś adapterach) oraz montażu lampy pod sanki Nikona?

#fotografia #bezlusterkowce #nikon
  • 9
  • Odpowiedz
@masiej: podobna matryce znajdziesz w Sony NEX / Alpha ale praw fizyki nie przeskoczysz - obiektyw do Aps-C musi mieć swoje rozmiary.
D3100 waży tyle co nic więc nie bardzo widzę sens, niewiele zaoszczędzisz na wadze i rozmiarze
  • Odpowiedz
  • 0
@masiej 2000zł to budżet na:
-sony a6000 z kitem
-mniejszy, używany Olympus E-M10 II, może III
-fuji xt-10 lub xt-20

Adaptery są, ale te w miarę poprawnie ostrzące potrafią kosztować więcej, niż nowa stałka pod natywny bagnet. Z kolei adaptery manualne są tanie, ale oznaczają brak AF. Generalnie adaptacja obiektywów z AF ma większy sens gdy podpinasz np. Sony A pod Sony E, albo bagnet F do aparatów Z od Nikona.
Twoja
  • Odpowiedz
  • 0
@masiej A gdzie jedziesz i co zamierzasz fotografować? Ja wszędzie jeżdżę z fleszem, do tego transmiter radiowy, duży i mini statyw oraz min. 3 obiektywy, więc sam widzisz, ze "dużo" to kwestia względna. Statywy do strzelania statycznego w nocy, flesz do strzelania fotek ludziom.

A uchwyty miałem na myśli tego typu, do samego aparatu, choć te końcówki można wymieniać:
https://www.amazon.de/dp/B01G89L12C/
Teraz widzę, że te "zamienniki" poznikały z Amazona - prawdopodobnie przez roszczenia
  • Odpowiedz