Wpis z mikrobloga

Niesamowite jak ograniczone są niektóre osoby i jak nie potrafią spojrzeć na szkolnictwo długoterminowo. Narzekacie, że nauczyciele są #!$%@? i dlatego nie trzeba nic zrobić z wypłatami, jaki to ma sens? Myślicie, że w przyszłości coś się zmieni jeśli nadal będzie to słabo płatny zawód? Jedyna nadzieja na lepszą edukację to zachęcenie młodych zdolnych ludzi do zajęcia się tym zawodem.

Nie potraficie myśleć inaczej niż poprzednie pokolenie, jesteście tymi samymi januszami, którzy oceniają wszystko według swoich krzywd. Jakaś babka wstawiła wam dwójkę w gimnazjum i teraz chcecie się zemścić.

Ja pamiętam różnych nauczyciele, jedni nie nadawali się do niczego i równie dobrze można by się samemu lepiej nauczyć tego samego z podręcznika, a inni bardzo się przykładali i zależało im, żeby nawet najgorsze tumany zapamiętały chociaż trochę tej wiedzy z lekcji. Właśnie po to chciałbym, żeby w tym zawodzie zarabiano więcej, żeby może moje dzieci albo wnuki miały większą styczność z tą drugą grupą nauczycieli.

#nauczyciele #protest #neuropa #strajknauczycieli #4konserwy
  • 20
@Murasame: też nie mam pojęcia o co chodzi ludziom, którzy jadą po nauczycielach. Te tysiąc zeta podwyżki warto dać, żeby chociaż ci zdolniejsi nie uciekli z zawodu. Przecież jak im nie podwyższy się pensji to ci najlepsi pouciekają do prywatnych szkół i trzeba będzie płacić więcej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Murasame: tylko niestety z tego co spotkałem ograniczona w ten sposób jest większość społeczeństwa.
Niektórych nauczycieli faktycznie szkoda, ale podwyżka raczej nie zmieni stosunku nauczycieli #!$%@? i tych z pasją, a może go nawet powiększyć.
@Murasame: Każdy tylko gada o tym, że jak się im podwyższy pensje to nagle z dupy pojawi się masa tych wspaniałych nauczycieli, którzy z pasją i poświęceniem będą uczyć elYte narodu. Szkoda, że ludzie są na tyle głupi, żeby nie zauważyć drugiej strony tej monety. Tabuny tumanów, którzy nigdy nie powinni pracować z drugim człowiekiem, a co dopiero w szkole, które będą lecieć do tego zawodu tylko dlatego, że zarobki będą
@Murasame: Właśnie o to w tym chodzi. Ty serio jesteś głupi, a ciśniesz innym, że są ograniczeni. Podwyżka działa motywująco tylko wtedy kiedy jest zależna od wyników. W pracy, żeby dostać podwyżkę muszę się starać. Dać coś od siebie ponad to co oczekuje ode mnie mój pracodawca. Nie mogę sobie zastrajkować, bo mi się należy. Wiesz co zrobiłby w tym momencie pracodawca? #!$%@?ł mnie na zbity pysk.
Jak podwyżka ma działać
@Murasame wiadomo że wypłaty muszą rosnąć ale wielu ludzi i kłuje w oczy żądanie natychmiastowej podwyżki 1000 zł. Rozumiem jakieś wzrost procentowy ewentualnie całkowita reforma łącznie z zabraniem przywilejów typu wczasy pod gruszą i wtedy jakaś adekwatna wypłata.
@Murasame: obudza się jak ich dzieci pójdą do szkoły i będę je uczyć emeryci lub obcokrajowcy. Moja mama nauczycielka mówiła, ze była na jakimś zjeździe niedawno i średnia 45+, widziała może z 5 osób po 30. Po obecnych protestach, szczuciu i tej bijącej od Polaków nienawiści do tego zawodu może być tylko gorzej.
Mam nadzieję, że w pracy też tak mówisz szefowi.


@Murasame:
W budżetówce są lepsze i gorsze stołki. Na lepsze stołki dostać się trudno bez znajomości. Na gorsze stołki łatwo się dostać i zazwyczaj mało tam osób, które mają jakieś ambicje.

Gdybyśmy tak teraz podwoili pensje nauczycielom, to nie spowoduje to, że więcej wartościowych osób będzie nauczycielami. Spowoduje to:
1. Miernoty, które tam są będą zarabiać więcej.
2. Będzie więcej osób, które
@Murasame: No tak pracuje większość ludzi więc czemu nie mają tak pracować i nauczyciele?

Skończy się przynajmniej ich narzekanie jak to wracają z pracy do domu u muszę jeszcze wiele godzin codziennie przygotowywać się do zajęć
@Murasame:

.>#!$%@? wfi-stów, śmieci od plastyki, muzyki, #!$%@?ów-mujów, rysowania po ścianie, dłubania w dupie (aka EDB), jakieś pseudo przedmioty typu przystosowanie do bycia kretynem i danie podwyżki na prawdziwe przedmioty naukowe, lub jednoczesne poszerzenie nauczania historii na także nauczanie kultury i sztuk antycznych.

vs

.>danie podwyżki każdemu, nawet sprzątaczce kasi, po to by mogła sobie pojechać do rzymu i #!$%@?ć kasę za granicą

macie wy jakiś rozum?
@Murasame: Dobrze napisane. Niestety, pokolenie '80 ma tendencję do porównywania dzisiejszych czasów do ich czasów i prawdopodobnie to (choć mam nadzieję, że nie) te strajki i tak nie uatrakcyjnią tego zawodu na tyle, żeby było nagłe bum wielkich talentów nauczycielskich.