Wpis z mikrobloga

Robię dość specyficzny formularz w #symfony #symfony4
Chcę, aby wszystkie (3) pola (typu tekstowego) 1 formularza były wyświetlone kilka razy (w pętli). Ilość wyświetleń tego forma zdefiniowana na backendzie, user nie ma możliwości ich dodania.

Prawdopodobnie powinien użyć collection type, jednak jakkolwiek bym nie robił twig wyświetla mi tylko 1x3 pola (pętla po stronie twiga).
Robienie wielu formularzy jest bez sensu, bo każdy osobny rząd trzeba by zatwierdzać osobno. Nie chcę bawić się z ajaxem, jquery.

Jak powinienem ugryźć ten problem? Co googlować?
#php #programowanie #webdev #naukaprogramowania
  • 6
@stacktrace: @adfgx: W przykładzie mam 2 encje, 2 formularze. Chyba nie mam potrzeby tak tego rozwiązywać. Do tego w przykładzie jest jQuery, a dodawanie większej ilości pól po wygenerowaniu jest dla mnie zbędną funkcjonalnością.
@Jurix: W przykładzie jest tworzony jeden formularz z wykorzystaniem dwóch typów. Dwie encje są ponieważ taki jest przykład, no nie można z tym dyskutować. Odnosząc się jednak do Twojej wirtualnej sytuacji mogę powiedzieć tylko tyle, że nie typowi formularza nie musi odpowiadać encja. Możesz mieć encję E1 i typy formularzy F0 i F1, przy czym tylko formularz F1 jest mapowany na encję (E1). F0 jest nadrzędnym typem i wstawia collection type