Wpis z mikrobloga

@rapmuzykagra: Witam mam problem otóż mój analog w Xbox one zaczyna wariowac, dzwoniłem po serwisach i liczą 70/80 zł u mnie w mieście za naprawę jednego analoga. Koszt nowego 220 więc się nie opłaca.
Pytanie czy ktoś robił to sam na własną rękę?
Czy jest jakas instrukcja?
Czy ten zestaw z Ali exores (załącznik) da radę?
Czy trzeba to jakoś kalibrowac?
#pad #xboxone #xbox #microsoft #analog #naprawa #pomoc #inf #xbox360 #xboxx #xboxones #fifa19 #apexlegends #naprawapada #naprawalaptopow
rapmuzykagra - @rapmuzykagra: Witam mam problem otóż mój analog w Xbox one zaczyna wa...

źródło: comment_eMprRhZSLm2UiFpFx3nWef27JyQk1c4l.jpg

Pobierz
  • 8
@ZeroTolerance: ale niestety musi odlutowac stare. Nie wiem jak wyglada sprawa z X1, ale z ps3 np jest to dla mnie niewykonalne. Zwykła kolba nie roztapia tego (za niska temp), kupiłem porządną i dalej dupa. To trzeba odessać ponoć. Ja kilka razy podchodziłem do wymiany w ps3. Ile nerwów straciłem to moje...
@ZeroTolerance: nigdy nie widziałem by jakaś część pada, szczególnie od analoga nie była lutowana. muszą mieć przecież pewność że kontakt sam z siebie się nie będzie stykać.

Chyba że mówisz o tym samym rezystorze, te "kółko", które odpowiada za dokładność inputu, wtedy tak.
@rapmuzykagra: jeżeli samo kółko zwariowało to ten sposób da radę, inaczej wymiana całego. a wtedy trzeba lutować
@rapmuzykagra: Miałem taki sam problem z padem od x360, postanowiłem sam to naprawić :) wymieniałem kondensatory lata temu w płycie głównej więc jaki problem.
aktualnie teraz mam pada z uszkodzonym analogiem, oraz uszkodzoną płytą główną.
Odszedł laminat/ścieżki czy jak to zwać :(