Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie finalizowania zakupu kawalerki ~30m stan deweloperski, właśnie dostałam wycenę od fachowca.
Zaznaczam, że nie mam wielkich wymagań. Montaż prysznica, sedesu i płytki w łazience, malowanie ścian, montaż oświetlania i wybudowanie ścianki pod TV o powierzchni 2m2.
Kosz to:


Dziękuje panu fachowcowi za poprawę humoru w poniedziałkowy poranek. Chyba jednak odpuszczę zakup i będę wynajmować xDDDDD

#remontujzwykopem #mieszkanie
  • 79
@trapped: zależy jaką powierzchnia łazienki. Mnie łazienka 8m^2 kosztowała 35k. Ale zakres obejmował wywalenie starej łazienki z kuciem, wymianę kanalizacji, instalacji wodnej, zrobinie sufitu podwieszanego, elektryki, położenie płytek, malowanie, biały montaz. Wszystko z materiałem i to wysokiej klasy (drogie płytki, armatura Hans Grohe).

Robota w centrum dużego Polskiego miasta, droga dzielnica.

Także trochę Ci policzył ;)
@trapped malowanie, panele, oswietlenie możesz na luzie zrobić sama. Nie jest to ani nic ciężkiego, ani skomplikowanego i zajmuje mało czasu. W sumie to nawet całkiem satysfakcjonująca praca jest. Płytki bym już komuś zlecił bo dużo roboty z tym i już trochę skilla trzeba mieć.
@trapped: gdzie ta kawalerka, jakie miasto?

Podac Ci moją cenę, na wsi i okolicy?
Łazienka z białym montażem 3-7k max.
Ścianka? Kilka stówek, notowana z cegły, połówki, czy kg? Tak czy owak, postawienie i wykończenie, mniej niż 800zl.

Samo malowanie? Czy jesteś z typu ludzi, co mówią: "panie, tylko pomalować trzeba", a potem przychodzą i kręcą nosem, bo nie ogarnęły, że farba nie przykryje niedoskonałości ścian... ?

Jeśli tylko malowanie, to
@trapped Dla przykładu miasto ok 300 tys. mieszkańców, 48 m.: 22 tys robocizny bez materiałów, z wylewką, gładzią, hydrauliką, elektryką, białym montażem (kuchnia, szafy wnękowe, szafka łazienkowa oddzielnie liczone u stolarza). Widziałam wcześniejszą realizację speca, jest dobry i polecany. No to trochę dużo u Ciebie policzył za kawalerkę.
@trapped: to sporo policzył, ja 30 tys płaciłem za wykończenie ale 87 m2... chociaz to tez nie jest tak ze ty mając 3x mniejsze mieszkanie powinnaś zapłacić 3x mniej bo jednak to co najdroższe czyli łazienka i kuchnia jest zarówno w małym jak i dużym mieszkaniu względnie podobne.
@trapped: ja robiąc swoje 43m w stanie developerskim wydałem na wszystko z meblami i AGD (oprócz TV) około 60k. Ale większość zrobiłem sam albo po znajomosci bez kosztów robocizny, jedyne co to zewnętrzna firma mi drzwi wstawiła
@trapped: ceny nieruchomosci, materialow budowlanych ostro poszly w gore i remonciarze o tym dokladnie wiedza i tez chca z tego tortu wiekszy kawalek. Te wyliczenia 1k/m2 to juz dawno nieaktualne, po pierwsze w malych mieszkaniach koszty podbija mocno kuchnia i lazienka zatem 1k moze wyjdzie przy 120m2 w tej chwili (bez mebli i bez AGD) ale przy twoim metrazu to bez mebli i agd w miescie wojewodzkim wyjdzie cos w tych
@trapped: z 30k to ja się poduczę trochę z YT i Ci przyjadę wykończyć ;)
A tak serio, to na moje wycena jakieś 2-3 razy zawyżona. Za 10k jedna osoba w miesiąc ogarnie wszystko co napisałaś.