Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie finalizowania zakupu kawalerki ~30m stan deweloperski, właśnie dostałam wycenę od fachowca.
Zaznaczam, że nie mam wielkich wymagań. Montaż prysznica, sedesu i płytki w łazience, malowanie ścian, montaż oświetlania i wybudowanie ścianki pod TV o powierzchni 2m2.
Kosz to:


Dziękuje panu fachowcowi za poprawę humoru w poniedziałkowy poranek. Chyba jednak odpuszczę zakup i będę wynajmować xDDDDD

#remontujzwykopem #mieszkanie
  • 79
  • Odpowiedz
@trapped: a ty co myślałeś :), cumel też zrobił interes życia i kupił kawalerkę pod wynajem. Oczywiście wg. niego to mu spłaca ratę kredytu ale już sam nie wie czy starcza jeszcze na czynsz i podatek :) a do tego zapomina, że wpakował w generalny remont 24m2 chyba z 50 albo 80k :)
  • Odpowiedz
@piastun: widzę, że bardzo naiwnie liczyłam, że zmieszczę się w 50-60k za całość z wyposażeniem.
niestety ja nie kupuję kawalerki na inwestycję, tylko żeby w niej mieszkać xD
  • Odpowiedz
@Poldek0000: 1000 za metr bez materiałów? liczyłam na 2k za metr za wykończenie, jeżeli do samej robocizny doliczę koszt materiałów wyjdzie mi ok 60k bez kuchni, szaf wnękowych itd.
czyli łącznie za mieszkanie wyjdzie mi pewnie ok 90k
  • Odpowiedz
@FiIemon: tzn masz jakieś doświadczenie, w jakiej sytuacji? bo rozumiem jakbym chciała wodotryski i sufity z ledami itd. ja chcę położyć panele, pomalować ściany i zamontować płytki i urządzenia w łazience xD
  • Odpowiedz
@Pani_Popiolek: bo nie stać mnie na dwupokojowe mieszkanie w okolicy, z której dojazd do pracy zajmie mi mniej niż 20min. obecnie dojazdy zajmują mi 1,5h więc mam już tego serdecznie dość.
Nie potrzzebuję też większego mieszkania.
  • Odpowiedz