Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie finalizowania zakupu kawalerki ~30m stan deweloperski, właśnie dostałam wycenę od fachowca.
Zaznaczam, że nie mam wielkich wymagań. Montaż prysznica, sedesu i płytki w łazience, malowanie ścian, montaż oświetlania i wybudowanie ścianki pod TV o powierzchni 2m2.
Kosz to:


Dziękuje panu fachowcowi za poprawę humoru w poniedziałkowy poranek. Chyba jednak odpuszczę zakup i będę wynajmować xDDDDD

#remontujzwykopem #mieszkanie
  • 79
  • Odpowiedz
@trapped: nie ma się co do jednego fachmana ograniczać, jak robiłem mieszkanie to przesłałem chyba do wyceny 20 osobą, rozstrzał od 15 do 35k zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trapped coś drogo. Mnie wykończenie mieszkania 54 m. kw. kosztowało coś między 50 a 60 tys. zł. W tym materiały, kuchnia zamówiona u stolarza i AGD. Co prawda nic wymyślnego nie robiłem.
  • Odpowiedz
@trapped: właśnie skończyłem remont kawalerki 34m (miasto wojewódzkie). 40k razem z materiałami, robocizna (18k) i wyposażeniem, a nawet okna poszły do wymiany, wylewka w połowie mieszkania, przenoszenie punktów wody, przenoszenie gniazdek w całym mieszkaniu o pół metra niżej. Jedyne co odpuściłem to całkowita wymiana elektryki (+4k).

Ktoś Cię w #!$%@? robi.
  • Odpowiedz
@trapped usiądź na spokojnie, weź kartkę, długopis i wypisz sobie co jesteś w stanie same u zrobić lub ewentualnie w czym może pomóc ci znajomy/rodzina, malowanie jest banalnie proste więc to z pewnością zrobisz sama, zamiast robić ściankę pod telewizor pomyśl o jakiejś szafce małej i będzie taniej, a do tego praktyczniej.
  • Odpowiedz
30 tysięcy złotych


@trapped: To ładnie poszły ceny w górę. 2 lata temu za zajebistą ekipę też płaciłem 30 tysięcy ale za mieszkanie 60 m2 (Gdańsk). Do tego dochodziło położenie podłóg (paneli) w prawie całym mieszkaniu (bez łazienki). Od stanu deweloperskiego na gotowo, bez mebli kuchennych, w tym były nawet niektóre materiały - płyty, gładzie itd. No i te 30 tysięcy to tylko dlatego, że brałem fakturę. Bez faktury byłoby "netto"
  • Odpowiedz
  • 0
@trapped ale ty na serio nie jesteś w stanie sam pomalować kawalerki, przecież to max 6h roboty. kafelkarz to okolice 5k za łazienkę. Reszta też banał do ogarnięcia samemu.
  • Odpowiedz
@trapped: kładzenie paneli to łatwizna, kafelki jak nie muszą być równe (a wypadało by żeby na podłodze były równe) toż nie jest jakoś ciężkie. gładzie można zrobić z gotowców (śmig). wszystko zależy od tego ile masz czasu, znajomych i na ile idealnie musi być wszystko zrobione
  • Odpowiedz
@trapped, miasto Warszawa, właśnie wykanczam mieszkanie 3-pokojowe, miałam sporo wodotrysków i na razie dostałam wycenę 27k za robociznę + podłączenie agd. Szukaj innej ekipy, serio xD
  • Odpowiedz