Wpis z mikrobloga

Coraz ciężej funkcjonować z gotówką.
W sklepie, barze, czy #!$%@? wie gdzie, wyciągniesz 100 zł to już mdleją za ladą i lamenty, że wydać nie ma jak.
Wczoraj nawet na stacji benzynowej gotówką nie mogłem zapłacić, bo ,,skunt łon ma wziuńć i wydoć jak nimo''.
Zajebiste czasy nadchodzą.
Społeczeństwo samo sobie bat na dupę kręci.

#polska #gownowpis #pieniadze #oswiadczeniezdupy
  • 92
taka prawda zrób przelew komuś na 12k to zobaczysz


@Mirekzkolega: co zobaczysz? #!$%@? zobaczysz, robiłem wielokrotnie przelewy na kwoty kilkukrotnie wyższe i nic nie zobaczyłem.
@Ekspert_z_NASA:
To noś drobne a nie będą jojoczyc. Gdy co drugi chcący zapłacić z towar wart 2zl, wyjmuje babknot 100zl to człowieka może #!$%@? strzelić. Kilku takich zjebow i człowiek ma problem, bo w kasie nie ma drobych już drobnych.
Dlatego alleluja i do przodu z kartą.
Niedawno byłem w stanach i przez 2 tyg w Nowym Jorku wszędzie płaciłem gotówką. Sklepy, małe, duże, restauracje, lokale usługowe. Tam wszędzie funkcjonuje gotówka na tyle dobrze, że nigdzie nie ma problemu z wydaniem reszty.
Ludzie płacą kartą w określonych sytuacjach ale nie rezygnują z gotówki i każdy ją przy sobie ma.
Powiedz amerykanowi, żeby gotówki się pozbył, albo wszystko trzymał w banku, to każe Ci się walnąć w łeb.

Ale bolzga
@ty_wuju: Pewnie narzekasz na PIS, że hurr durr podatki, ale to, że całkowite pozbycie się gotówki będzie równało się z całkowitą kontrolą rządu nad wydatkami i w praktyce podwyżką podatków (bo dlaczego masz nie odprowadzić podatku od sprzedanej tacie felgi) to już jest haha foliarstwo.
Tak naprawdę nie ważne czy masz gotówkę czy płacisz kartą i tak „z dnia na dzień” może stracić swoje pieniądze, czy to przez hiperinflację czy upadek sieci


@floutack: Nie do końca tak z dnia na dzień. Za walutami tradycyjnymi stoją gospodarki państw. One nie padają z dnia na dzień. Za to internet jak najbardziej może upaść z dnia na dzień. Ruscy mogą go odłączyć w kilka godzin więc pewnie amerykanie też.
Po za tym długotrwały brak prądu oznaczałby też upadek pewnie państwa i co za tym idzie jej waluty( patrz Wenezuela ) więc ta twoja gotówka nic nie będzie i tak warta.


@Drakii: Pomijasz aspekt czasu który w przypadku wojny czy hiperinflacji jest kluczowy. Internet Ruscy mogą wyłączyć w godzinę a zanim waluta stanie się bezwartościowa to trochę czasu mija. Pomijając już fakt oczywiście, że tezauryzacja jednej waluty nie ma większego sensu.