Wpis z mikrobloga

Coraz ciężej funkcjonować z gotówką.
W sklepie, barze, czy #!$%@? wie gdzie, wyciągniesz 100 zł to już mdleją za ladą i lamenty, że wydać nie ma jak.
Wczoraj nawet na stacji benzynowej gotówką nie mogłem zapłacić, bo ,,skunt łon ma wziuńć i wydoć jak nimo''.
Zajebiste czasy nadchodzą.
Społeczeństwo samo sobie bat na dupę kręci.

#polska #gownowpis #pieniadze #oswiadczeniezdupy
  • 92
@Ekspert_z_NASA: popracuj chwilę w handlu, a potem się wypowiadaj na temat płatności gotówką
żeby nie pisać kolejnego posta, opiszę jak to wygląda:
rano w kasie masz jakieś drobne + papierki (zazwyczaj około 500zł), jeśli pracujesz w wielkiej sieciówce to na pewno masz jeszcze sejf (wtedy kasy masz więcej), ale załóżmy że jesteś małą stacją lub małym sklepem i szef po południu odbiera utarg.
rano przychodzi ktoś i kupuje za 6zł, rzuca
Tak naprawdę nie ważne czy masz gotówkę czy płacisz kartą i tak „z dnia na dzień” może stracić swoje pieniądze, czy to przez hiperinflację czy upadek sieci. Zgodziliśmy się na to przechodząc z płacenia złotem na banknoty
Nie będę odpisywał z osobna wszystkim półgłówkom bo i tak nie kumają o co chodzi.
Chciałem tylko powiedzieć, że w 2010 roku w Grecji jak załamała się gospodarka, to ,,foliarze" względnie spali spokojnie, bo mieli hajs w skarpetach i mogli coś za niego kupić i rząd nie mógł położyć na nim łapy.
A cała reszta nowoczesnego plebu co tak zawierzyła bankom i państwu, stała w kolejkach do bankomatów jęcząc, że im rząd
Ale czemu winisz pracownika za to, że ludzie płacą wysokimi nominałami i szybko drobniejsze pieniądze się kończą? Sam często mam ten problem i też proszę o płatność kartą. Gotówka jest po prostu niekomfortowa i sam staram się ograniczać używanie jej do minimum. Te foliarskie teorie o reptiliańskim rządzie który śledzi moje podejrzane płatności w KFC i Reservedzie pominę, bo #!$%@? śmiech.
@Ekspert_z_NASA: "polska bezgotówkowa" to #!$%@? akcja, gotówka NIGDY nie powinna wyjść z użycia i to nie tylko ze względu na rząd, ale z powodu wadliwości urządzeń elektronicznych/elektrycznych
problem, który opisujesz nie dotyczy całkowitego wycofania gotówki, a chwilowego braku w kasie, ale Ty w swoim umyśle już widzisz wszędzie brak gotówki i próbę zabrania pieniędzy przez rząd jaszczuro-ludzi
@BezSpodni:
Szanowny Panie,

ja nie podawałem żadnych konkretnych dat, moje rozważania były czysto teoretyczne. Ale jeśli Pan chce apokalipsy, to proszę bardzo - Syria nie jest daleko, można spokojnie się tam dostać, docierając do któregoś z sąsiednich krajów...

Z poważaniem
Uczony Intelektualny
A jak będzie Pan na coś chory, i jedynym ratunkiem będzie kupno marihuany

A jak w kraju zapanuje dyktatura i będzie chciał Pan wejść w posiadanie broni bądź innych zakazanych przez dyktatora materiałów


@uczony_intelektualny: To sobie wypłaci z bankomatu dzbanie.
@BezSpodni:
Szanowny Panie,

to Pan jest żałosny.

Z poważaniem
Uczony Intelektualny

@radziuxd:
Szanowny Panie,

Nawet jeśli wypłaci, to i tak zapłaci za towary gotówką. Nie pomyślał Pan o tym? Zamiast wyzywać, polecam Panu poćwiczenie logicznego myślenia! I proszę sobie darować te wyzwiska.
A jak dyktator nakaże wyłączenie bankomatów, to co? To co wtedy? I Pańska teoria została obalona...

Z poważaniem
Uczony Intelektualny
I proponuje pogadać z Grekami czy po 2010 roku trzymają tak chętnie pieniądze w banku i wszędzie płacą kartą. Czy może już im się tej wygody odechciało i wolą jednak mieć te papierki w domu.
Zresztą o czym tu dyskutować. Jak większość z was to umoczeni lub planujący umoczyć się w kredytach etatowcy, 20-25+ lat co myślą, że pana Boga za nogi złapali bo umowa o pracę i zdolność w banku do zaciągnięcia się na 30 następnych lat xD
Wy widzicie tylko przelew na koncie co miesiąc. I tylko tyle z tego rozumiecie.

Brak gotówki to brak wolności. I każde cywilizowane społeczeństwa to wiedzą.
Jak ciężko wam