Wpis z mikrobloga

Heroes IV - szanujesz? Plusujesz. Wiem, że wielu herosowych ortodoksów nie lubi IV, ale moim zdaniem to chyba najlepsza z części, choć III oczywiście też bardzo lubiłem.

A co lubiłem IV? Mega rozbudowane, dopracowane mapy z dużą liczbą artefaktów. Tajemne portale, przejścia, wyspy, pułapki na morzu, statki. Opcja ze strażnicami i mostami, gdzie można było postawić własną straż była świetnym rozwiązaniem.

Dodatkowo każda jednostka mogła poruszać się samodzielnie bez konia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A na koniec; zamek Nature i niezwykłe kreatury w tym moja ulubiona modliszka. Jak można szkalować?

#heroes4 #heroes #gry #niepopularnaopinia
tomosano - Heroes IV - szanujesz? Plusujesz. Wiem, że wielu herosowych ortodoksów nie...

źródło: comment_50x5SvAQ19aKhMG1DdcIQD2r0qyEB7rh.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • 88
@tomosano pamiętam jak wyszła IV o dosłownie w tydzień premiery kupiłem sobie ją sobie. To był dla mnie czas fascynacji HoMM 3, ale czwórka mnie zachwyciła. Największy hejt na 4 jest za to, że to nie trójka. Może i są to "złe hirołsy" ale rewelacyjna gra z zajebistymi kampaniami, dobrym balansem, piękną oprawą graficzną i dźwiękową oraz ciekawą mechaniką gry. Wracam często do niej!
  • Odpowiedz
@tomosano: nigdy nie bylem fanem herosów 4, gralem w nie moze pare godzin przez całe życie, ale za dzieciaka, te niecałe 20 lat temu, gra aż wypalała mi oczy swoją "piękną" w porównaniu do h3 grafiką. teraz jak patrze na tego screena to ehh... lata lecą jednak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tomosano: Często z różową gramy w heroesy i mimo że 4 jest świetna to i tak trójka z WoG-iem jest bardziej grywalna ... Chociaż smocze golemy ładu są świetne :V
Irytujące w 4-ce jest to że bohater ma z góry narzucone jakiej szkoły magii się ma uczyć , w early bohaterowie meele bez artefaktów i/lub magii są po prostu bezużyteczni i trzeba nimi unikać wszelakiego zagrożenia.
  • Odpowiedz
@tomosano: Czwóreczka jest zajebista, na zawsze w moim sercu. Przyjemna dla oka grafika, wspaniała oprawa muzyczna i mechanika, która może wydaje się nieco udziwniona względem trójki, ale jednak ma swój urok i wprowadza powiew świeżości do serii. Do tego ciekawe kampanie, frakcje, bohaterowie... Ostatnie dobre hirołsy.
Kolejne części niestety już nie mają tego klimatu i bardziej przypominają jakieś pastelowe produkcje stylizowane na anime.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@tomosano: czworka ma plusy, ale nie potrafie traktowac powaznie gierki ktora nie traktuje powaznie siebie. Ekran bitwy i 'hexy' same w sobie uniemozliwiaja jakakolwiek powazna gre, tak samo jak animacje i rozmiary jednostek (chlop wielkosci czarnego smoka).

Piatka ma fenomenalne drzewko umiejetnosci, czworka silnik graficzny i pomysly na rozgrywke (brak populacji w poniedzialek, eliksiry, walczacy bohaterowie itp) a trojka jest na tyle schludna i prostoliniina, ze wygrala.
  • Odpowiedz
@tomosano: Czwóreczka ulubiona, pierwsza gierka w jaką dane mi było zagrać jako szczyl. Ten mindblow, kiedy można poruszać postaciami na "filmie" xD. Świetna muzyka, klimat i co mi się najbardziej podobało chyba mega rozbudowana magia i to do tego w ciekawy niekonwencjonalny sposób. No i w kampaniach tyle zajebistej fabuły, że w zasadzie czułem jakbym czytał lekką książkę. Also modliszki też moja ulubiona jednostak, pjona ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@tomosano: Specjalnym fanem Hirołsów nie jestem, ale czwórkę pamiętam - głównie z powodu naprawdę cudownej oprawy dźwiękowej. Niesamowite kawałki tam leciały, podniosłe, "magiczne", coś naprawdę wyjątkowego.
  • Odpowiedz
@tomosano: 4 jest zajebista na równi z 3 :)
Muzyka - genialna
Jednostki - też
Jednak największym plusem dla mnie zawsze będą bohaterowie.
W 3 stoi sobie taki i rozporządza armią i czasem zaklęcie rzuci..
A w 4? MOŻESZ MIEĆ ODDZIAŁ Z SAMYCH HEROSÓW!!
I to jest styl w jaki kocham gra najbardziej, zbieram 4 bohaterów, dopowiadam sobie ich historię, wsł#!$%@?ę się muzykę i z gówna robię z nich ARCYMAGA, Rycerza/dowódce,
  • Odpowiedz
@tomosano: 4 miala pewne problemy z mechanika, ale muzyka i przede wszystkim fabula byly swietne. Cala historia byla duzo mniej sztampowa od 3, ktora w zasadzie byla takim standardowym high fantasy, co szczegolnie widac w podstawce.
  • Odpowiedz