Wpis z mikrobloga

Mirki używające Lezyne - jak sprawdza się nawgigacja w tym cudzie techniki? Pamiętam, że pierwsze recenzje były delikatnie mówiąc niezbyt przychylne. Chciałbym jechać jak po nitce, po wcześniej przygotowanych trasach z plików GPX.

Potrzebuję komputer rowerowy, którego głównym zadaniem będzie całodniowa nawigacja, a przy okazji funkcja treningów (nie na odwrót). Lezyne ze swoim Mega XL bija na głowę konkurencję czasem pracy na baterii i stosunkiem cena/jakość, ale nawigacja jest dla mnie priorytetem.

Do tej pory jeździłem w dłuższe trasy z Locusem, ale telefon przestał spełniać moje wymagania jeżeli chodzi o czas pracy, a kupno Lezyne to porównywalny wydatek do jakiegoś rugged phone z Chin...

#rower #szosa
Pobierz geuze - Mirki używające Lezyne - jak sprawdza się nawgigacja w tym cudzie techniki? P...
źródło: comment_C99MZ3FUO5gPcEqPIO8gHdTkepBdd2V6.jpg
  • 30
@geuze: Myślę że tak, poszczególne części możesz ściągać/ usuwać na bieżąco. Tylko mi np brakuje czegoś takiego jak siatka przy wyznaczaniu mapki do ściągania żebym nie musiał na oko celować po kawałku. Testuję betę języka polskiego więc o tych mapkach też z Lezyne rozmawiam.
@malyacura: przeczytałem jeszcze kilka recenzji i naprawdę Lezyne robi wrażenie, dzięki za wszystkie odpowiedzi. Ehhh, znowu zakupów na €400-500 mam zaplanowane, a jeszcze nie zacząłem jeździć w tym roku xD W zeszłym było łatwiej, bo sezon w zimę mi się nie skończył.

BTW. Używasz raczej prowadzenia czy nawigacji "turn by turn"? Wgrywałeś kiedyś pliki GPX na przykład z broutera?
@geuze: sam sobie kreślę ślad na zaplanowaną trasę na gpsies.com
@dirtdiver_: do dokupienia, w komplecie jest tylko na gumki.
A ten zestaw mocowany na śrubach mostka ma trochę części ja od spodu mam kamerkę, są też do lampek lezynowych uchwyty.
@k__d nie widziała dróg jednokierunkowych i zamkniętych. Czasami puszczała przez chodniki i kazała zawracać bo jechałem nie po tej stronie drogi. W wersji mega jest już ładna mapa więc można samemu ogarnąć trasę nawet jak chce źle prowadzić