Wpis z mikrobloga

#pracbaza #emigracja #kanada #chwalesie

Właśnie minął mi 16 miesiąc pracy w Kanadzie. Pierwszą podwyżkę dostałem po około pół roku pracy, mimo, iż o nią nie prosiłem.
Dziś dostałem kolejną i awans, mimo, że o to nie prosiłem :)
Powiedzieli mi, że robię świetną robotę i mi się należy.
Jest to dla mnie strasznie abstrakcyjne, bo pracując w Polsce żeby cokolwiek sensownego wywalczyć musiałem rzucić papierami ¯\_(ツ)_/¯
Chyba powoli czas się brać za wyrabianie statusu permanent resident...
  • 112
@zly_wuj: #vfx
@scianex: w Kanadzie potrzebujesz pozwolenie o pracę o które występuje Twój pracodawca. Specjaliści dostają to w miarę łatwo, w przypadku bardziej powszechnych zawodów - nie mam pojęcia jak to wygląda. No i w zimie nie jest wesoło, już olać ten mróz, ale zima trwa trochę za długo, tak z pół roku w Quebecu :]
@mateusz-zahorski: sorry ziomuś, obowiązuje mnie tajemnica :(
@scianex jak masz poniżej 30stki to ubiegaj się o wiezę Work and Travel w ramach lEC - pozwolenie przyjazdu do Kanady na rok i pracy tam, na miejscu zobaczysz czy Ci wszystko odpowiada plus łatwiej możesz dogadać się z pracodawcą o pernament work visa. Jest to trochę czekania bo ja czekałem 4 miesiące aż dostałem odpowiedź, ale na początek warto. Minus taki, że musisz odłożyć trochę kasy (2,5k $ jako oszczędności na
@Kacorek: efekty specjalne robię, jak na razie 2 filmy na koncie :]
@Thachi: trochę zimny trochę nie. W zimie piździ, ale w lato jest +30 stopni w Montrealu. Za to w Vancouver nad Pacyfikiem zimy właściwie nie ma, bardziej deszcz pada jak śnieg. Polityką się już nie interesuje, nie wiem czy zlewaczały, ale mi się żyje bardzo dobrze.
@Czyjatoja: to by było kiepskie ama. Raz, że przesunięcie czasu o