Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki zmieniam właśnie pracę. Różowy pasek 34 lvl here, jestem sama (rozstałam się z facetem, nie jestem w stanie sie związać z nikim poki co) i mieszkam w Stolicy. W nowej pracy będę zarabiać będę zarabiać ok 11 tys złotych na rękę. Sczerze mówiąc nie spodziewałam się, że uda mi się osiągnąć takie zarobki, a co za tym idzie nie wiem sama jak to ogarnąć. Opłat stałych w miesiącu mam około 2.5-3 tysiące (kredyt na mieszkanie, pozostale rachunki). Wychodzi, że na miesiąc będzie mi zostawać w łapie około 7 tysięcy złotych. Jakie macie propozycje żeby coś zacząc odkładać? Jak tak to gdzie? Lokata? Konto oszczędnosciowe? A moze kupować np Euro i odkładać w innej walucie?

Jak ogarniacie budżet domowy? Macie jakieś sprawdzone narzędzia?

11 tys złotych netto to dla mnie wysokie zarobki. Chciałabym to jakoś pozytecznie rozdysponować, a niestety jestem zielona w temacie. Wcześniej takie rzeczy ogarniał niebieski, teraz zostałam z tym sama..

#pracbaza #finanse #budzet #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 53
Jakie macie propozycje żeby coś zacząc odkładać? Jak tak to gdzie? Lokata? Konto oszczędnosciowe? A moze kupować np Euro i odkładać w innej walucie?


@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli nie masz pomysłu co robić z nadwyżkami to na początek konto oszczędnościowe. Zastanów się też może nad inwestycją w jakiś biznes - pomyśl na czym się znasz i czy można to jakoś spieniężyć.
Przy większych kwotach warto zacząć dywersyfikować szeroko rozumiane oszczędności. Część na koncie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. Długoterminowa opcja Dom (5-8lat) - hipoteka i spłacanie najszybciej jak się da. Za 2 lata recesja i za 5-6 wzloty cen. Kwestia jak stabilna jest Twoja pozycja.
2. Opcja rozwojowa - pakowanie w rozwój osobisty, szkolenia, kursy, kwalifikacje
3. Opcja escape - oszczędzanie i wyjazd zagranicę za 1-2 lata, przed recesją.
@Blomex: dlaczego w USD? Ewentualny kryzys w usa spowoduje, że dolar w stosunku do euro poleci w dół a my jesteśmy powiązani z gospodarką europejską. Prawdopodobieństwo, że złotówka sie umocni jest ... Nierealne :)
Najbardziej prawdopodobny scenariusz: strefa euro się wali, ale wtedy to.zlotowka najbardziej oberwie ponieważ UE (Niemcy)będą ratować swoją walutę za wszelką cenę kosztem państwa nie będących w strefie euro
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trolljaskiniowy: stabilniej na Jej pułapie poza tym firmy rzadko robią "last one in, first one out" w przypadku recesji.

@trolljaskiniowy: spójrz na cykle recesji i obejrzyj film The Big Short Any mieć dobry start w temacie. Następnie szybki Google trends w temacie recession aby zobaczyć jak już nakręca a od roku jest inba bo bankierzy już przygotowali sobie hedge do koszenia na dołku.