Wpis z mikrobloga

@Arveit co ma inteligencja do tego taka praca żeby sobie dorobić ale fakt jest różnica między tym, że nie chce się wiecznie uśmiechać, a dla przykładu rzucanie paczką. Ja zawsze staram się chociaż ten sztuczny uśmiech mieć. Tylko no nie każdy kurier jest od razu zły trzeba też czasem trochę zrozumienia :)
  • Odpowiedz
#!$%@? GLS xD moim regionie nierejestrowana przesylka pocztowa ekonomiczna idzie szybciej niż paczki z tej firmy xD oczywiście cała konkurencja z magicznego powodu działa jak należy xD
  • Odpowiedz
@Toxicowski: może niepotrzebnie uogólniam. Chociaż uogólnić by się przydało, że to nie tylko kwestia kurierów, ale i każdego innego zawodu. Dobre relacje z klientem to podstawa, podobnie jak kultura osobista. Zacohwując się jak buc szkodzisz przede wszystkim firmie, która potem ma takie opinie a nie inne.

Klient nasz pan, płaci i wymaga. Pracując w takim zawodzie trzeba się z tym pogodzić, a jeśli nie pasuje, to poszukać czegoś innego. Mamy wolny
  • Odpowiedz
  • 3
@KanPracy Chamstwo? Gościu jest już o tej porze po pracy, co ma godzinę za darmo sterczeć pod drzwiami? Jeżeli kogoś często/ długo nie ma w domu to się zamawia do paczkomatu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KanPracy: generalizujesz. Do mnie do pracy często przychodzą paczki GLSem i na prawdę nie mogę narzekać na tę firmę.
  • Odpowiedz
@KanPracy gościu obczaj że ja dostałem nie swoją paczkę od Inpostu, dzwoniłem tam kilka razy żeby ją sobie odebrali. Babka zapisuje notatkę że będę po 16, a o 15:30 dzwoni ich kurier że gdzie jestem, a ja ze będę w domu o 16, a on: ja też. No i to jest chamstwo bo to im powinno zależeć żeby ją zabrać, a tu tobie żeby odebrać
  • Odpowiedz
@fesaczi wcale dobrze nie odpisał. Kontaktuje się z klientem, a klientowi należy się co do zasady jak najlepsza obsługa. A na pewno uprzejmość. Zatem w lepszym tonie byłoby poinformować kulturalnie, że z przykrością informuje, że doręczenia odbywają się do godziny 16ej.
  • Odpowiedz
@KanPracy książkę mógłbym napisać o chamstwach klientów w kurierce.

Sam pracowałem kiedyś w ups i na słowa ale ja będę dopiero o 18 w domu odpowiadałem ja również.

Bywały dzbany do których się dzwonilo
-będę za pół godz u Pana czy ktoś będzie w domu i czy ma Pan gotówkę za pobranie
-tak jestem zapraszam

Wchodzisz do domu a ten z tekstem poczeka Pan ją poszukam pieniędzy.
  • Odpowiedz
@Mimo89

Skoro pracodawca ma w nosie dobrze płacić to pracownik też ma to gdzieś

Firmy kurierskie nie są pracodawcami kurierów.

Przeciętny kurier zarabia znacznie lepiej niż średnia krajowa. Prawdopodobnie więc zarabia lepiej niż zdecydowana większość klientów. Chociaż za to z jakimi nieraz dzbanami trzeba się szarpać, to kwoty na fakturach rzeczywiście są za niskie ;)

@Arveit

No ale jestem w stanie zrozumieć poniekąd, że kurierami nie zostają osoby zbytnio inteligentne


Połowa osób
  • Odpowiedz
@Arveit zawód jak zawód ma plusy i minusy ja akurat uwielbiam gadać z ludźmi i jeździ samochodem,więc mam piękne połączenie. Po prostu czasem mógłby być mniejszy wyzysk i każdy by był zadowolony no ale tak to już jest u prywaciarza
  • Odpowiedz