Wpis z mikrobloga

Mireczki, trochę #chwalesie, ale właśnie zakończyłem 7000 km podróż przez Wietnam na motocyklu, z Hanoi, poprzez daleką północ, aż do Saigonu na południu. Planowałem spędzić w Wietnamie miesiąc, ale tak się rozkreciłem, że wyszły dwa.

Kupno motocykla w Wietnamie było zdecydowanie najlepszą decyzją w ciągu 5 miesięcy mojej podróży. Nieograniczona swoboda, możliwość dotarcia do mało uczęszczanych miejsc i interakcja z mieszkańcami, a do tego mnóstwo poznanych w trasie osób połączyło się niesamowitą przygodę. Polecam ten styl ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby kogoś interesowały szczegóły logistyczne i finansowe takiego przedsięwzięcia, chętnie odpowiem na pytania. Na zdjęciu mój pojazd, mniej więcej w połowie trasy.

#motocykle #podrozujzwykopem #wietnam #raindogwdrodze
Rain_Dog - Mireczki, trochę #chwalesie, ale właśnie zakończyłem 7000 km podróż przez ...

źródło: comment_cQxYu59xa2lg74qwkVtgn6kt6fmSNXvM.jpg

Pobierz
  • 169
  • Odpowiedz
@charrllie: > Jak pogoda? Rok temu (styczeń/luty) robiłem trasę Sajgon -> Hanoi, ale skończyła się w Hue.
Deszcz + temperatura spadająca do 15 stopni były nie do zniesienia przy całym dniu jazdy, nad Hanoi padał śnieg ^^
Później też do Kambodży powędrowałem, 30 stopni cały czas i ani kropli deszczu :D

Na północy było zimno, nawet 7-10 stopni (oczywiście na plusie), na szczęście uniknąłem deszczu. Na południu upały.
  • Odpowiedz
@Krx_S: > inspirowałeś się trochę Top Gear? Oni też taką podróż odbyli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie oni byli moją inspiracją, chociaż widziałem ten odcinek. Przejechałem też przez przełęcz Hai Van, która stała się sławny, po tym jak ekipa Top Gear nazwała ją jedną z najlepszych dróg na swiecie. Chociaż na północy były ciekawe drogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Rain_Dog skąd miałeś internet? Domyślam się że lokalny operator,jakie koszty? Używałeś gotówki pewnie, jakie karty płatnicze miałeś?
  • Odpowiedz
@Cash1337: > Latales w jakichs ciuchach na moto i kasku normalnym czy tshirt i garnek? Przez ostatnie szesc tyg w azji poludniowo wschodniej widzialem sporo osob o kulach, zabandazowanych, rozwalone szczeki, luki brwiowe, kolana, lokcie. Wszystko turysci na moto/skuterach. Sam zrobilem ok 800km na moto po gorskich szlakach na polnocy Tajlandii, ale po Wietnamie przez miesiac czy dwa bez ciuchow/ochraniaczy to sobie nie wyobrazam. Ciekawi mnie kwestia taka, czy czesto
  • Odpowiedz
@psz_:

skąd miałeś internet? Domyślam się że lokalny operator,jakie koszty? Używałeś gotówki pewnie, jakie karty płatnicze miałeś?


Tak, lokalna karta sim. Za 15 gb na miesiąc zapłaciłem chyba ze 10 czy 15 usd, już nie pamiętam.

Używałem głównie karty debetowej i wypłacałem z bankomatów, bo w sklepach raczej rzadko jest możliwość płatności karta. Dobrze mieć taką kartę, która ma za darmo bankomaty za granicą.
  • Odpowiedz
@Cash1337:

Wize miales na miesiac a pozniej przedluzyles, czy jak to wygladalo?


Miałem wizę na miesiąc, tzw e-vize, bardzo łatwo i szybko się ją wyrabia przez
  • Odpowiedz
@czesu: @Rain_Dog Mi znajoma Wietnamka i Fin, który ogarniał tam inwestycje fińskiego przemysłu w ich ambasadzie, mówili, że różnica cywilizacyjna między północą a południem wciąż jest obecna i o ile na południu możesz w zdecydowanej większości przypadków zrobić wszystko zgodnie z prawem, to na północy komuna wciąż ciężka i trzeba sypać łapówkami wszędzie, jeśli chcesz cokolwiek załatwić.
  • Odpowiedz
@PostironicznyPowerUser:

psuł się?


Na szczęście niezbyt, kilka niegroźnych awarii o których pisałem powyżej. Inni których spotkałem, mieli mniej szczęścia, ale zawsze dało sie jakoś dotrzeć do najbliższego mechanika i w miarę sprawnie zreanimować sprzęty.
  • Odpowiedz
@Rain_Dog: Trzeba tam mieć prawko na motocykl? Sprawdzał Ci ktoś kiedyś jakieś dokumenty?
edit: Nie doczytałem. W każdym razie i tak pytanie pozostaje, czy jest obowiązek posiadania prawka, czy na przykład poniżej jakiejś pojemności wystarczy samo prawko na samochód?
  • Odpowiedz
@agdybytak:

W każdym razie i tak pytanie pozostaje, czy jest obowiązek posiadania prawka, czy na przykład poniżej jakiejś pojemności wystarczy samo prawko na samochód?


Z tego co czytałem teoretycznie powinieneś mieć wietnamskie prawo jazdy, którego i tak nie zdobędziesz jako
  • Odpowiedz