Wpis z mikrobloga

Mireczki, trochę #chwalesie, ale właśnie zakończyłem 7000 km podróż przez Wietnam na motocyklu, z Hanoi, poprzez daleką północ, aż do Saigonu na południu. Planowałem spędzić w Wietnamie miesiąc, ale tak się rozkreciłem, że wyszły dwa.

Kupno motocykla w Wietnamie było zdecydowanie najlepszą decyzją w ciągu 5 miesięcy mojej podróży. Nieograniczona swoboda, możliwość dotarcia do mało uczęszczanych miejsc i interakcja z mieszkańcami, a do tego mnóstwo poznanych w trasie osób połączyło się niesamowitą przygodę. Polecam ten styl ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby kogoś interesowały szczegóły logistyczne i finansowe takiego przedsięwzięcia, chętnie odpowiem na pytania. Na zdjęciu mój pojazd, mniej więcej w połowie trasy.

#motocykle #podrozujzwykopem #wietnam #raindogwdrodze
Rain_Dog - Mireczki, trochę #chwalesie, ale właśnie zakończyłem 7000 km podróż przez ...

źródło: comment_cQxYu59xa2lg74qwkVtgn6kt6fmSNXvM.jpg

Pobierz
  • 169
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: ja polecam stronę Vietnam Coracle. Prowadzi ją koleś mieszkający na stałe w Wietnamie, bardzo dokładnie opisuje swoje trasy.

Są tam też porpozycje tras północ-południe, różne długości i warianty: http://vietnamcoracle.com/saigon-to-hanoi-by-motorbike-5-suggested-routes/

Ja mniej więcej zrobiłem trasę The Big One, ale najpierw jeszcze objechałem prawie całą północ wzdłuż granicy chińskiej. Jak masz czas to konieczne tam pojedź. Poszukaj sobie np. Ha Giang loop.

A poza tym bardzo chyba największe wrażenie zrobily na mnie
  • Odpowiedz
Pytanie główne, jak z awaryjnością takiego moto przy tak długiej trasie?

Napisz proszę w skrócie jak to wyglądało logistycznie wszystko od początku do końca. Dzięki
  • Odpowiedz
@Mirekzkolega: nie ma żadnej strony formalnej ( ͡° ͜ʖ ͡°) dajesz kasę do ręki i w zamian dostajesz kluczyki i tzw blue card, czyli dowod rejestrcyjny i odjeżdżasz. Oczywiście motocykl w dowodzie zarejestrowany jest na jakiegoś wietnamczyka, ale wszyscy tak robią.

Nie miałem ani jednej kontroli, ale w razie czego sprawe zalatwia ponoć równowartość 10 usd ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ma żadnej
  • Odpowiedz
@Boringtraveller2: ja szukałem prze grupy na Facebooku, np Vietnam Motorbike Market albo Vietnam Backpacker Sales itp, jest ich kilka. Finalnie kupiłem od wietnamskiego handlarza, bo od innych turystów akurat nie było nic ciekawego.
  • Odpowiedz
@deryt: nie znam wietnamskiego. w miejscach turystycznych da się po angielsku, ale poza nimi nie ma szans. Dogadujesz się na migi albo przez Google Translate. Zwykle wystarczyło że pokazałem palcem co chcę, a lokales pokazywał mi na kalkulatorze ile to kosztuje. Dało radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@joyko: nic poważnego, 3 razy złapałem gumę, raz padła świeca, ze 2 razy połamał sie bagażnik na plecak.

Ale podróżowałem przez jakiś czas z paroma osobami, które przyoszczędziły na zakupie motocykla i oni mieli więcej problemów, łącznie z koniecznością np wymiany gaźnika czy tłoka. Na szczęście mechanicy są tu bardzo tani. Wiekszy remont silnika łącznie z wymianą tłoka nie powinien przekroczyć 30 usd.

Ze 2 razy czułem że trochę przepłacam, jak
  • Odpowiedz